Nisan 2009 sayısı hakkında eleştiri

runoades
31-03-2009, 15:08   |  #1  
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
160 mesaj

Merhaba. Nisan 2009 sayısını ise hiç beğenmedim. Bu sayı ile iyi rating yaparsınız diye düşünüyorum. Yayın hayatınızdaki kaçıncı hacker yazılımları konusu ben sayamadım.

İçerikte ne var bilemiyorum ama siz silahları vermişsiniz. Geriye dergiyi satın alanların kendilerine kurban seçip öldürmeleri kalıyor. Verdiğiniz başlık yüzünden pc ayarları bozulan bir kişinin ahının üzerinizde kalacağını düşünmediniz herhalde.

Chip yönetiminin ilkeli yayıncılık anlayışı bu olsa gerek. Tebrikler Alkış

Banned
31-03-2009, 15:12   |  #2  
Banlandı
558 mesaj

hocam chıpın verdiği hack programlarından korkmana gerek yok çoğu taş devrinden kalma şifre kırıcılar bunlarla anca kendi kendini haclersin eskiden şifre çalma programı vermişti kendi şifrelrim dışında kimsenin şifrelerini çalamamıştım zaten bu tür programları  bir pc dergisinin verebilmesi için ya o programlar aslında güvenlik amacıyla yazılmış fakat hack içinde küçük eklentileri olan zayıf programlardır ya da millattan önceki programlardır yani bu programlarla kimsenin ahını almaz chıp

eolos
31-03-2009, 16:50   |  #3  
Yıllanmış Üye
2,036 mesaj

bence chipe içerik konusunda fazla yüklenmeyin diğer dergilerde her sayısında msn eklentileri veriyor. nedendir bilinmez türkiyede ozellikle küçük yaştaki kullanıcılar hack olayıyla fazlaca ilgileniyorlar.sonucta bu dergi para  kazanmak için cıkarılan bişe insnalar ne istiyosa onu vermek zorundasınız yoksa trajınız düser ve reklam alamssınız. ben chip konuları bu yüzden sectiğine inanıyorum.
Ama eleştiri de yapmak istiyorum chip programlama adına hiç bir şey yapmıyor dergi sayfalarından hiç biri programlama yada eğitsel bir amaç için kullanılmıyor. sadece ipucları kısmından insnalar bişeyler alabiliyor. ürün tanıtımları kısmı da  bunun gibi fakat kalan kısımlar örneğin donanım testleri şayet ben yazıcı alacaksam ve dergide yazıcı testi varsa o kısma bakarım. yoksa neden bu kısmı okuyayımki. ilerde bir gün bir yazıcı alacağımda bu sayfalara dönüp yeniden bakmam çünki ben yazıcı alacağım zaman bu test eskimiş yeni ürünler cıkmıs olacak.
bence chip türkiyedeki en büyük bilişim dergisi ama okuyucularına kulak vermesse sonsuza kadar en büyük kalmaz!!!

DaRWeLL
31-03-2009, 17:54   |  #4  
Yıllanmış Üye
1,851 mesaj

chip in verdiği yazılılmlar kendi kaybettiğimiz kendi şifrelerimiz almak içindir.
bu proğramlarla başkalarına zarar vermek oldukça zor.karşınızdakinin güvenlik bilgisi seviye sine göre ancak hack olur..
yani korkmayın bu proğramlardan..

runoades
31-03-2009, 19:17   |  #5  
OP Yıllanmış Üye
160 mesaj

Chip dergisinin verdiği programları ve derginin kullandığı konu başlığını zararsız olarak belirten arkadaşlarım.

Madem bunlar zararsız. O zaman forumda hack crack programlarını tanıtan başlıklar açalım. Eminim ki açtığımız konu/konular kilitlenir. Forumda hack crack konuları yasak ama dergide serbest. Neden acaba?

İşte bu @eolos arkadaşımızın yazdığı gibi rating kaygısının bir göstergesidir. Yani tamamen hack&crack meraklısı kişilerin düşüncelerini sömürüp parasını almaya çalışmak. Bu yüzden Chip dergisinin kalitesi giderek düşüyor.

Selçuk İslamoğlu
31-03-2009, 19:30   |  #6  
Selçuk İslamoğlu avatarı
CHIP Online
Teşekkür Sayısı: 73
4,133 mesaj
runoades
Madem bunlar zararsız. O zaman forumda hack crack programlarını tanıtan başlıklar açalım. Eminim ki açtığımız konu/konular kilitlenir. Forumda hack crack konuları yasak ama dergide serbest. Neden acaba?
Forumlarımızla ilgili konu geldiği için yazma ihtiyacı hissettim:

1. CHIP dergisi ile CHIP Online tamamen ayrı yayınlardır. Yönetim ve tüm kadroları ayrıdır. Doğal olarak forum kurallarımız dergiyi bağlamaz, derginin kuralları da zaten dergi içindir.

2. CHIP Dergisi'ndeki yazılar kontrollü ve tek yönlüdür ve uzmanları tarafından yazılmıştır. Üçüncü kişiler matbaayı durdurup, başkalarına zarar verecek şeyleri araya yazı ekleyemez.

Umarım forumlarla, dergi yayıncılığının arasındaki farkı açıklayabilmişimdir.

Dergi yetkililerine direkt olarak ulaşmak istiyorsanız, https://www.chip.com.tr/chipdergi/iletisim.html adresini kullanabilirsiniz.

runoades
31-03-2009, 19:45   |  #7  
OP Yıllanmış Üye
160 mesaj

Selçuk bey. Ben Chip Online'ın forumunda Chip dergisi için açılmış bir bölüm olduğunu görünce eleştirilerimi buraya yazdım. Yönetim ve yönetici kadrolarının ayrı olduğunu da sizden öğrenmiş oldum. Teşekkürler.

Bu beni sevindirdi açıkçası çünkü Chip Online forumu ve sitesini severek takip ediyorum. Fakat aynı düşüncelerim dergi için geçerli değil.

Umarım bu konudaki yazılarımı dergi yönetimi de okumuştur. Yoksa boşuna bu bölümü açmadınız değil mi? Gelecek ay Chip dergisinden daha kaliteli içerikler bekliyorum.

Düzenleme:

Selçuk İslamoğlu
Verdiğim linkteki form, direk olarak dergi yöneticilerinden Ufuk Yamankılıçoğlu'na ulaşıyor. Onu deneyebilirsiniz.
İlginiz için teşekkürler Selçuk bey. Formu gönderdim.

Son Düzenleme: runoades ~ 31 Mart 2009 19:54
Selçuk İslamoğlu
31-03-2009, 19:50   |  #8  
Selçuk İslamoğlu avatarı
CHIP Online
Teşekkür Sayısı: 73
4,133 mesaj

Verdiğim linkteki form, direk olarak dergi yöneticilerinden Ufuk Yamankılıçoğlu'na ulaşıyor. Onu deneyebilirsiniz.

yıldızkülleri
01-04-2009, 03:31   |  #9  
Yeni Üye
49 mesaj

Sormaya vesile oldu, CHIP  Download nereye baglı? Yoksa onun da kadroları ayrı mı?

man on the moon
01-04-2009, 03:57   |  #10  
man on the moon avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 2
2,151 mesaj
6.his
hocam chıpın verdiği hack programlarından korkmana gerek yok çoğu taş devrinden kalma şifre kırıcılar bunlarla anca kendi kendini haclersin eskiden şifre çalma programı vermişti kendi şifrelrim dışında kimsenin şifrelerini çalamamıştım zaten
zaten dergide başınız dara geldiğinde kullanmanız için veriyor.

örneğin craagle programı için hep şunu derler gece vakti, satın aldığınız program var. ama şifreniz yok. müşteri hizmetlerini aradınız. Ve....
işte böyle bu duruma düştüğünüzde serial sitelerine girmeden craagle kullanın. tabiki programın lisansına sahipseniz.

eolos
Ama eleştiri de yapmak istiyorum chip programlama adına hiç bir şey yapmıyor dergi sayfalarından hiç biri programlama yada eğitsel bir amaç için kullanılmıyor.
programlamayı dergiden mi öğreneceksiniz. workshop tarzı şeyler tabii ki olabilir. Ama derginin yayın politikasına göre değişir.
Chip beni bilgisayar mühendisi yap!

Adı üstünde "dergi".

bende eleştiri derken... alıp okumamışlar bile...

Son Düzenleme: man on the moon ~ 01 Nisan 2009 04:03
eolos
01-04-2009, 18:50   |  #11  
Yıllanmış Üye
2,036 mesaj
e-eyup
programlamayı dergiden mi öğreneceksiniz. workshop tarzı şeyler tabii ki olabilir. Ama derginin yayın politikasına göre değişir.
Chip beni bilgisayar mühendisi yap!

Adı üstünde "dergi".

bende eleştiri derken... alıp okumamışlar bile...

alıp okumamışlar bile derken ne demek istedin bunu açıklarmısın !
ikincisi programlama bilgisi içeren bir dergini olmasının insanlara ne zararı var bunuda acıklarmısın
üçüncüsü ben zaten bilgisayar müh. eğitimini fakultemde alıyorum kimse burda chipe beni mühendis yap demedi nerden cıkardın onuda açıklarsan sevinirim.