nlite ile sp3 entegre etmek

HPQ-User
24-07-2008, 13:03   |  #1  
OP CHIP Online
Teşekkür Sayısı: 29
30,996 mesaj

mystical93 sormuş:
Arkadaşlar ben bu sitede sp3 entegre etmeyi çok araştırdım ama burda anlatılanlar zor geldi. Nlite ile sp3 entegre etmek istiyorum. Bazı kişilerin sorun falan çıkıomuş. Bunu detaylı olarak anlatır mısınız. Nasıl sorun çıkıyo nlite ile entegre edince. Bu arada katılımsız kurulum yapmayı düşünmüyorum.

Soru Türü: Yazılım
İşletim Sistemi: Windows XP
Sistem Özellikleri:
gerekli değil

İnternet Tarayıcı: Mozilla/4.0 (compatible; MSIE 6.0; Windows NT 5.1; SV1; .NET CLR 2.0.50727)

Feel Good
24-07-2008, 13:17   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
2,688 mesaj

yorumlarınız bekliyorum!!

Diablotical
24-07-2008, 13:30   |  #3  
Yıllanmış Üye
593 mesaj

Bir kaç kez nLite programı ile XP me sp3,nVidia ekran kartı driver,nVidia chipset driver,realtek ses driver entegre ettim.
Hiçbir sorun yaşamadım kurduğum sistemler gayet hızlıydı ve sistem yüklemesi çok hızlıydı.
Hatta yaptığım ince ayarlarla (nLite programı içinden) PC olağan dışı hızlanıyor,kurlum ayarlarıyla şifre dahil hiçbir şey sormadan kurulumu bitirebiliyor,ağ bağlantıları ayarlarını(ıp,dns,ağ maskesi vs...) kurulumda belirttiğim için ağı anında görebiliyor ve internet bağlantısı bi kaç tıkla mümkün hale geliyor rebootsuz!!
İhtiyacım olmayan hizmetleri kapadığımdan sistem gereksiz donanım(default kurulan IBM Logitech toshiba donanım sürücüleri) ve hizmetlerden kurtuluyor yapacağın ayarlar sayesinde.

Dediğim gibi hiçbir sorunla karşılaşmadım.
Bir kaç tiyo vermem gerekirse ekran kartı driverını setup olarak tanıtamıyorsun,önce setup a sağ tıklayıp rar gibi bir yöneticiyle çıkartıp bu şekilde tanıtman gerek nLite programına,hakeza diğer driverlarda aynı şekilde.
Kolay gelsin saygılar

SaMaRRa
24-07-2008, 13:36   |  #4  
Yıllanmış Üye
208 mesaj

http://shiftdelete.net/site/2008 ... ne-SP3-Eklemek.html

burada videolu anlatım bulabilirsiniz.. umarım yardımcı olur.

Son Düzenleme: SaMaRRa ~ 24 Temmuz 2008 13:38
Recep Baltaş
24-07-2008, 13:38   |  #5  
Recep Baltaş avatarı
CHIP Online
Teşekkür Sayısı: 8
9,635 mesaj

Ağustos sayımızda bu konu ile ilgili ayrıntılı bir makale yazdım. Okuyabilirsiniz.

Feel Good
24-07-2008, 13:39   |  #6  
Yıllanmış Üye
2,688 mesaj
Diablotical
Bir kaç kez nLite programı ile XP me sp3,nVidia ekran kartı driver,nVidia chipset driver,realtek ses driver entegre ettim.
Hiçbir sorun yaşamadım kurduğum sistemler gayet hızlıydı ve sistem yüklemesi çok hızlıydı.
Hatta yaptığım ince ayarlarla (nLite programı içinden) PC olağan dışı hızlanıyor,kurlum ayarlarıyla şifre dahil hiçbir şey sormadan kurulumu bitirebiliyor,ağ bağlantıları ayarlarını(ıp,dns,ağ maskesi vs...) kurulumda belirttiğim için ağı anında görebiliyor ve internet bağlantısı bi kaç tıkla mümkün hale geliyor rebootsuz!!
İhtiyacım olmayan hizmetleri kapadığımdan sistem gereksiz donanım(default kurulan IBM Logitech toshiba donanım sürücüleri) ve hizmetlerden kurtuluyor yapacağın ayarlar sayesinde.

Dediğim gibi hiçbir sorunla karşılaşmadım.
Bir kaç tiyo vermem gerekirse ekran kartı driverını setup olarak tanıtamıyorsun,önce setup a sağ tıklayıp rar gibi bir yöneticiyle çıkartıp bu şekilde tanıtman gerek nLite programına,hakeza diğer driverlarda aynı şekilde.
Kolay gelsin saygı

çok teşekkür ederim gerçekten rahatladım. Bazi sitelerde sorun çıkarıyo falan diyolardı. Tamam kaar verdim nlite ile yapacam. Tekrar teşekkürler...

Feel Good
24-07-2008, 13:40   |  #7  
Yıllanmış Üye
2,688 mesaj
Recep Baltaş
Ağustos sayımızda bu konu ile ilgili ayrıntılı bir makale yazdım. Okuyabilirsiniz.
bi özet geçsen olmuo mu :)) hemen şimdi yapmak istiyorum da. Ağustosu beklemiycem.

Batıkan Doğan
24-07-2008, 13:52   |  #8  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 2
1,366 mesaj

Arkadaşım hiçbir sorun çıkmıyor. nLite'in beta olamayan sürümüyle kolaylıkla yapabilirsin. Ya da Recep Abi'nin anlattığı integrate komutuyla birleştirip Nero gibi bir yazılımla CD'ye yadırabilirsin. Yalnız herhangi bir SP olamayn bir Windows XP'de integrate komutu çalışmıyor. En az SP1 olması lazımmış. Ama SP1'de de çalışırmı denemedim.

Feel Good
24-07-2008, 13:55   |  #9  
Yıllanmış Üye
2,688 mesaj
BatıkanDoğan
Arkadaşım hiçbir sorun çıkmıyor. nLite'in beta olamayan sürümüyle kolaylıkla yapabilirsin. Ya da Recep Abi'nin anlattığı integrate komutuyla birleştirip Nero gibi bir yazılımla CD'ye yadırabilirsin. Yalnız herhangi bir SP olamayn bir Windows XP'de integrate komutu çalışmıyor. En az SP1 olması lazımmış. Ama SP1'de de çalışırmı denemedim.
ilgilendiğin için teşekkürler. Anlaşılan sorun çıkmıyo. Tamam yapmaya karar verdim. Beğendim

ck1991
25-07-2008, 16:16   |  #10  
ck1991 avatarı
Yıllanmış Üye
533 mesaj

süperprogram şüphen olmasın