nLite xp CD sine driver nasıl eklenir

HPQ-User
21-06-2008, 14:10   |  #1  
OP CHIP Online
Teşekkür Sayısı: 29
30,996 mesaj

deniz34 sormuş:
Merhabalar bende MSDN orjinal xp pro sp3 iso işletim sistemi var ben  nlite programı ile bilgisayarımdaki donanıma göre driver larını eklemek istiyorum orjinal driver CD sindeki Driver klasörünü nlite programına eklesem sorunsuz bir şekilde çalışırmı veya driver CD nin içindeki hangi klasörleri eklemem lazım yoksa bu anlattığım doğru yol değilse başka bu işlemi yapmak için hangi yolu denemem lazım

başka formul olarak şu soruyuda sorayım ben driver genius programı ile driver yedeklerini alsam sonra aldığım yedekleri nlite programı ile xp cd sine entegre yapsam çalışırmı  yardımcı olursdanız sevinirim şimdiden teşekkür ediyorum

Soru Türü: Yazılım
İşletim Sistemi: Windows XP
Sistem Özellikleri:
Pentium 4 2.4 Ghz işlemci

1 Gb ram

İnternet Tarayıcı: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 5.1; tr; rv:1.8.1.14) Gecko/20080404 Firefox/2.0.0.14

SaGoPa KaJMeR.
21-06-2008, 17:06   |  #2  
SaGoPa KaJMeR. avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
2,547 mesaj

Öncelikle Merhaba :
Konu : Nlite ile Xp Cd Ye Drıver Nasıl Eklenir?
Site::
Bu Konuyu Okuyabilirsin.Yardımı Olacaktır.

(Not: Konuyu Görebilmeniz İcin üye olmanız gerekmekterdir.)

Son Düzenleme: SaGoPa KaJMeR. ~ 21 Haziran 2008 17:10
Batıkan Doğan
21-06-2008, 17:19   |  #3  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 2
1,366 mesaj

Merhaba,
Arkadaşım aşağıda verdiğim bağlantıda da SP3'lü XP CD'sinin nasıl yapıldığı CHIP Online farkıyla var hemde görmek için üyelik gerekmiyor. Gülümseme

Soruna gelince nLite'le sürücüleri sorunsuz ekleyebilirsin. Mesela nVidia Forceware veya ATI Catalyst sürücülerini vb... Herhangi sürücünün kur dosyasını göstermen yeterli nLite'e. Ama ondan önce kur dosyasına sağ tıklayıp WinRAR gibi bir programla açman lazım. Daha sonra sorunsuz çalışırlar.

Son Düzenleme: Batıkan Doğan ~ 21 Haziran 2008 17:20
deniz34
21-06-2008, 17:24   |  #4  
Taze Üye
11 mesaj
byburak2008
Öncelikle Merhaba :
Konu : Nlite ile Xp Cd Ye Drıver Nasıl Eklenir?
Site::
Bu Konuyu Okuyabilirsin.Yardımı Olacaktır.

(Not: Konuyu Görebilmeniz İcin üye olmanız gerekmekterdir.)

teşekkür ederim ama verdiğin sitedeki farklı işlem nlite ile yapılan uygulama değil

Batıkan Doğan
21-06-2008, 17:27   |  #5  
Yıllanmış Üye
1,366 mesaj

Evet haklısın Recep Abi'nin anlattığı zaman nLite beta sürüm olduğu için nLite kullanmamış. Ama şu an son sürümü mevcut. Aşağıda videolu anlatımını koydum.

Son Düzenleme: Batıkan Doğan ~ 21 Haziran 2008 17:28
deniz34
21-06-2008, 17:32   |  #6  
Taze Üye
11 mesaj
BatıkanDoğan
Merhaba,
Arkadaşım aşağıda verdiğim bağlantıda da SP3'lü XP CD'sinin nasıl yapıldığı CHIP Online farkıyla var hemde görmek için üyelik gerekmiyor. Gülümseme

Soruna gelince nLite'le sürücüleri sorunsuz ekleyebilirsin. Mesela nVidia Forceware veya ATI Catalyst sürücülerini vb... Herhangi sürücünün kur dosyasını göstermen yeterli nLite'e. Ama ondan önce kur dosyasına sağ tıklayıp WinRAR gibi bir programla açman lazım. Daha sonra sorunsuz çalışırlar.

benim elimde orjinal msdn versiyon xp pro sp3 var ben sadece nlite ile  driver yüklemek istiyorum fakat örnek vereyim orjinal tv kartımın CD sini masaüstüne kopyaladığımı düşünün  içindeki klasörden bir sürü kalasör çıkıyor ben komple Cd nin içeriğinimi ekleyeceğim yoksa içindekilerden hangisini ekleyeceğim örnek içindeki klasörler acrobat,
driver,teletext2000,unload driver,Tvflet,
document,videodecoder   bu kalsörlerin hangisini nlite programına ekleyeceğim

deniz34
21-06-2008, 17:46   |  #7  
Taze Üye
11 mesaj
BatıkanDoğan
Evet haklısın Recep Abi'nin anlattığı zaman nLite beta sürüm olduğu için nLite kullanmamış. Ama şu an son sürümü mevcut. Aşağıda videolu anlatımını koydum.

teşekkür ederim verdiğin siteden canlı olarak izledim çok ümitlenmiştim fakat orda sata sürücülerini ekleme var biraz kendi pc deki donanımın driverlarını ekleseydi ozaman çözecektim işi

Batıkan Doğan
21-06-2008, 18:21   |  #8  
Yıllanmış Üye
1,366 mesaj

O da olur ama galiba sürücüyü .cab uzantılı hale getirmen gerek. Bunun için nLite'in harici bir programı vardı ama adını unuttum. Onu öğrenip buraya yazarım.

deniz34
21-06-2008, 18:32   |  #9  
Taze Üye
11 mesaj
BatıkanDoğan
O da olur ama galiba sürücüyü .cab uzantılı hale getirmen gerek. Bunun için nLite'in harici bir programı vardı ama adını unuttum. Onu öğrenip buraya yazarım.
ben biraz araştırdım cd ye program yazılım olarak entegre etmek istediğinde  cab. uzantılı dosya istiyor ama driver olarak inf uzantılı dosya istiyor
cab.uzantılı dosya yapmak içinde nlite add-on maker programı kullanılıyor bu işlemleri çözdüm sadece driver ları çözemedim yardımların için teşekkür ederim

Batıkan Doğan
21-06-2008, 18:36   |  #10  
Yıllanmış Üye
1,366 mesaj

Rica ederim arkadaşım. Dediğin gibi .inf dosyaları oluyorsa DoubleDriver veya senin dediğin sürücü yedekleme programıyla yedeklenen sürücüleri eklemeyi dene.

sonsuzevren33
19-05-2010, 18:00   |  #11  
Yeni Üye
46 mesaj

Arkadaşlar
ben nlitede katılımsız bir xp hazırladım içine pack3 ekledim.
İso yapıp virtualbox ta denedim her seferinde bir sürü dosya kopyalanamadı hatası alıyorum.
Nedenini bilen var mı?