NoClone 2007 Enterprise Edition 4.1.27.0

viking20
15-07-2008, 03:53   |  #1  
viking20 avatarı
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 141
7,681 mesaj
Kayıt Tarihi:Kayıt: May 2006

NoClone 2007 Enterprise Edition 4.1.27.0 ;Windows(Tümü),1.74 Mb;08-07-2008
{Pc'nizde ki çift dosyalari bulup siler}
NoClone 2007 Enterprise Edition; Zamanla program ve veri çöplüğüne dönüşen bilgisayarımızdaki tıpatıp aynı çift dosyaları bulup birini temizlememizi sağlar.
Bu işi kendi kendimize yapsak saatlerimizi alır hatta harddisklerimiz çoksa günlerimizi alır.Program bu işlemi bizim için çok daha kısa sürede yapar.Belki yeni bir harddisk almayı düşünüyorsak bu uygulamayla yeni bir harddisk almış gibi yer açılabilir.
forumsTanıtım:
Yazılım bilgisayarda bulunan aynı kategoride ve aynı cins olan müzik, resim, video ve diğer multimedia yazılımlarını tek tıklama ile bulmaya yaramaktadır. Basit, anlaşılır bir arayüzle kullanıcı karşısına gelen yazılım 6 ana başlık ve 2 bölümden oluşmaktadır. Dilerseniz şimdi hep beraber bu yazılımın kaabiliyetlerini tanıyalım.
Ana başlıklar sırasıyla; Oturum-Bölüm Araştırma (Search Session), İnceleme (Review), İşaret (Mark) Faaliyet (Action), Yardım ve Kayıt seçeneklerinden oluşmaktadır.
Bölümler ise; Arama Kriteri (Search Criteria) ve Arama Sonucu (Search Result)'ndan oluşmaktadır.
Oturum-Bölüm Araştırma sekmesi; Arama, Yeni Arama, İhraç etme, Hafızayı Temizleme ve Çıkış seçeneklerinden oluşmaktadır. Arama sekmesine tıklandığında bilgisayarda bulunan ve kullanıcı tarafından seçilmiş video, müzik vb. nesnelerin benzer olanlarını tarar ve bulur. Yeni Arama sekmesi ise aramayı yeniden yapar. İhraç Etme sekmesi, kullanıcı tarafından nesneleri bizzat seçme imkanı sağlamaktadır. Kullanıcı el ile istediği nesneyi (müzik, video vb.) seçebilmektedir. Hafızayı Temizleme, yazılımda daha önce seçilmiş olan nesneleri temizlemektedir.
İnceleme; Aç (Open), Farklı Yazılım-Yayın ile Aç (Open With Default Editör), Klasör Aç (Open Folder), Dosya Özellikleri (File Properties) ve Rapor Tanımlama (Define Report) sekmelerinden oluşmaktadır. Sırasıyla; Aç sekmesine tıklandığında yazılımın taradığı ve bulduğu video, müzik vb dosyaları bilgisayarda bulunan yazılım türlerinden uygun olanı ile (winamp,madia player vb.) açmaktadır. Farklı Yazılımla Aç sekmesine tıklandığında ise yine yazılımın taradığı ve bulduğu video, müzik vb. dosyaları uygun olan not defteri vb. yazılım türleri ile açmaktadır.Klasör Aç sekmesine tıklandığında bulduğu dosya veya dosyaların klasörlerini açmaktadır. Dosya Özellikleri sekmesi ise bulduğu nesnelerin özelleklerini kullanıcıya sunmaktadır. Rapor Tanımlama sekmesi o nesne hakkındaki bilgileri rapor şeklinde sunmaktadır.
İşaret bölümü; Yazılımın bulduğu benzer parçalara isim yazma, tarih ve büyüklük tanımlama gibi fonksiyonları yerine getirmektedir. Kullanıcı bu işlemi akıllı yapıcı (Smart Maker) ile yapabilmektedir.
Faaliyet Bölümü; Kaydetme, Hareket Etme ve Kopyalama sekmelerinden oluşmaktadır. Kullanıcı bu sekmelerle bulduğu benzer parçaları kaydedebilmekte, kopyalayabilmekte ve yerini değiştirebilmektedir.
Arama Kriteri Bölümü; İnceleme (Browse), Dosya Tipi (File Type), Daha Fazla Yol İlave Et (Add More Path), Farklı Yol (Exclude Path), Rapor Tanımlama (Define Report) ve Rapor sekmelerinden oluşmaktadır. Kullanıcı aramayı ister inceleme sekmesiyle, ister dosya tipi seçeneklerinden faydalanarak yaptırabilmektedir. Farklı veya daha fazla dosya yolu görmek ya da ilave etmek istenirse ilgili sekmeyi tıklamak yeterli olacaktır. Sağ tarafta bulunan Arama Sonucu bölümünde ise aranılan ve bulunan benzer parçalar yazılım tarafından gösterilmektedir.edit:netlik için resimlerin üzerini tıklayın.
-----
(Alternatif)1


---------
(Alternatif)2
Dupehunter  Pro 7.0.3214 Çift dosya avında yardımcınız
Dupehunter Professional ismindeki program sabit diskte birbirinin aynısı olan çift dosyaları arayabiliyor. Program çift dosyaları sadece benzer dosya isimlerinden değil, bilakis içeriklerini de tarayarak buluyor.

Son Düzenleme: viking20 ~ 02 Ağustos 2008 13:38
Batıkan Doğan
15-07-2008, 03:58   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 2
1,366 mesaj
Kayıt Tarihi:Kayıt: Ara 2007

Program için sağol. Bu programa bir alternatif de DoubleKiller. Aynı şekilde Windows'ta ki çift dosyaları bulup siliyor. Gülümseme