Nokia Booklet 3G raflara yerleşmeye başladı

CHIP Online
12-10-2009, 00:02   |  #1  
CHIP Online avatarı
OP www.chip.com.tr
Teşekkür Sayısı: 26
36,771 mesaj

Nokia'nın merakla beklenen bilgisayarı Booklet 3G ne zaman, ne kadara satılıyor? Cevaplar burada...

Okumak için: https://www.chip.com.tr/konu/noki ... -basladi_15708.html

Resimlerle: N97 mini, N900 ... - Nokia World 09 etkinliği

Nokia'nın yeni netbook'u, O2 şebeke operatörü tarafından dağıtılmaya başlandı. Ekim ayının sonundan itibaren Booklet 3G "O2 My Handy" ödeme planı çerçevesinde satışa sunulacak. Plana göre tüketici bir kereye mahsus 249 Euro ödeyip netbook'u satın alabilecek; sonrasında ise 24 ay boyunca ayda 20 Euro ödemeye devam edecek. Böylece cihaz toplamda 729 Euro'ya mal oluyor. Nokia'nın belirttiği tavsiye edilen satış fiyatı ise 700 Euro idi.

Windows 7 ve Intel Atom CPU'lu
Nokia Booklet 3G; 1,25 kg ağırlığında, 2 cm kalınlığında ve 10,1 inç ekranlı bir netbook. İşletim sistemi olarak Windows 7 devreye giriyor. Intel Atom CPU ise cihazın alt yapısını oluşturuyor. Netbook 3G/HSDPA ve WLAN kablosuz standartlarını destekliyor. HDMI bağlantısı üzerinden videolar oturma odasındaki televizyona aktarılabiliyor. Diğer özellikler arasında 1,3 Megapiksel webcam, Bluetooth ve SD kart okuyucu.

Cihazın Türkiye'ye ne zaman geleceği henüz belli değil.

Tüm konu: Nokia Booklet 3G raflara yerleşmeye başladı

İzleyin: Nokia'nın mini PC'si Booklet 3G

Resimlerle: N97 mini, N900 ... - Nokia World 09 etkinliği

Kaynak: www.chip.com.tr

Tartışıyoruz: Türkiye'ye gelirse Booklet 3G'yi satın alır mısınız?

Boracalin
12-10-2009, 01:15   |  #2  
Boracalin avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 8
1,591 mesaj

yoooooo.... 

arkadaşlar bende msi laptop var... valla canavar gibi alet...  hangi konuda derseniz ; kullanıcı (yani ben) tarafından yapılan işkencelere dayanıklılık açısından...

2-3 sefer işlemcisini değiştirdim (ilkel yöntemlerle kendim) hdd ve ramlerini değiştirdim. alt tarafına iyi hava almadığını düşünerek kocaman bir delik açtım , 30-40 defa xp-vista ve muhtalif linux dağıtımları kullanarak format attım , 2-3 defa yaklaşık 70-80 cm'lik sehpa üzerinden yere düşürdüm..  sinirden 1-2 sefer klavyesini yumrukladım , kapağını kaparken arada usb belleğimi unutttum :) (ekranda iz bile yok) 3 yaşında ki kızım orasını burasını çekiştirirken usb portlardan birini kırdı v.s. , ayrıca cihaz herşey ile uyumlu maaşallah ; os olsun(hani bazı laptoplara format atamassınız ya kurtarma cd'si vardır falan) , donanım olsun çalışıyor banamısın demiyor cihaz.. İki senedir çalımaya devam (saat gibi tıkır tıkır)...<
Artık bundan sonra alacağım başka bir laptobun bu işkenceleri fazlası ile kaldırabilmesi lazım :)) (bunlardan ötürü alırsam yine msi laptoplara bakarım...)
(nokia'nın o kadar dayanıklı olacağını zannetmiyorum açıkcası...)

H@ckerCesur
12-10-2009, 13:01   |  #3  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
1,881 mesaj

Haklısında abicim. Herkes laptobu senin gibi kullanmıyor ki. Bir üzerine çıkıp sıçramadığın kalmış. :))

cagrikarakaya
12-10-2009, 13:25   |  #4  
Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
2 mesaj

altında nokia varsa ben alırım.

mehmet 1905
12-10-2009, 22:25   |  #5  
Üye
Teşekkür Sayısı: 0
85 mesaj

Sırf marka için bu netbook alınmaz. Emsallerine göre çok pahalı. O fiyata güzel bi sistem toplarım ya da iyi bir oyun notebook u alırım.