Nokia'dan yeni MeeGo'lar mı geliyor?

CHIP Online
31-03-2012, 13:00   |  #1  
CHIP Online avatarı
OP www.chip.com.tr
Teşekkür Sayısı: 26
36,771 mesaj
Kayıt Tarihi:Kayıt: Oca 2004

Nokia, "artık olmayacak" demişti ama görünüşe göre işin aslı öyle değil! İşte o iddia...

Okumak için: https://www.chip.com.tr/konu/noki ... -geliyor_32826.html


Resimlerle: Karşınızda Nokia N9!

Nokia CEO'su Stephen Elop, göreve bazı sert kararlarla beraber gelmişti. Bunlardan bir tanesi, şirketin MeeGo platformunu terkederk Windows Phone işletim sistemine odaklanmaktı. Yine de Nokia, MeeGo'lu N9'u piyasaya sürmüştü, ancak bu cebin MeeGo'lu ilk ve son cebi olacağı düşünülüyordu. Ancak yeni bir rapora göre Nokia, MeeGoo ile çalılan yeni cepler çıkarmayı planlıyor.

Netbooknews.com'un raporuna göre Nokia, iki giriş seviyesi MeeGo akıllı cep üzerinde çalışmalarını sürdürüyor. Yeni cepler hakkındaki bilgiyi Nokia'nın gelişen piyasalara uygun fiyatlı akıllı cepler sağlamak üzere çalışan "Next Billion Group"dan aldığını söyleyen site, cihazlar hakkında daha fazla bilgi vermiyor.

Orta seviye ceplerde de Windows Phone kullanmaya odaklanan Nokia'nın böyle bir hamlede bulunması biraz kafa karıştırıcı. BGR ise Nokia'nın geçtiğimiz yıl gelişen piyasalara yönelik gizli ve özel bir mobil işletim sistemi üzerinde çalıştığını iddia etmiş, buna dair bazı detaylar yayınlamıştı. Nokia, MeeGo hakkındaki sorulara cevap vermemeyi tercih etti.

Tüm konu: Nokia'dan yeni MeeGo'lar mı geliyor?

Resimlerle: Karşınızda Nokia N9!

Kaynak: www.chip.com.tr

Tartışıyoruz: Nokia, MeeGo platformunu yaşatmaya karar vermiş olabilir mi?