Nokia dedikodulara son noktayı koydu!

CHIP Online
08-01-2012, 19:30   |  #1  
CHIP Online avatarı
OP www.chip.com.tr
Teşekkür Sayısı: 26
36,771 mesaj
Kayıt Tarihi:Kayıt: Oca 2004

Microsoft ve Nokia arasındaki, giderek karmaşıklaşan ilişki hakkında son noktayı yine Nokia koydu!

Okumak için: https://www.chip.com.tr/konu/noki ... yi-koydu_31313.html

Resimlerle: Nokia Tab konsepti N9'dan ilham alıyor!

Nokia'nın akıllı cep bölümünü Microsoft'a satacağı yönündeki dedikodular, Nokia tarafından bir kez daha yalanlandı.

Geçtiğimiz sene dirilen "Microsoft, Nokia'yı alacak" dedikoduları, Finlandiyalı şirket tarafından yalanlanmış olsa da devam ediyor. Son dedikoduların kaynağı ise ünlü Rus blog yazarı ve Mobile-Review yayımcısı Eldar Murtazin. Nokia'nın diğer hamlelerini başarıyla tahmin eden Murtazin, aslında bu iddiayı ilk kez ortaya atmıyor. Murtazin'e göre Nokia CEO'su Stephen Elop, Steve Ballmer ile Las Vegas'ta 5 Ocak 2012'de görüşecek ve Nokia'nın akıllı cep bölümü hakkındaki kararı vereceklerdi.

Murtazin, bunun Nokia'nın sonu olacağını da Twitter hesabından paylaştığı "Steve Ballmer, Andy Lees ve Stephen Elop, Kai Ostamo Las Vegas'ta görüşerek Nokia akıllı cep birimi hakkındaki anlaşmayı tamamlayacaklar. Güle güle Nokia." tweet'i ile belirtti. Ayrıca Murtazin'e göre Stephen Elop, 2012'de Nokia'daki CEO'luk görevinden ayrılacak; yeni Microsoft ceplerinde ise Nokia markası kullanılmayacak.

Ancak Nokia İngiltere iletişim müdürü David Hall ise dedikoduları sert bir biçimde yalanladı ve Nokia'nın Microsoft'a satılmayacağını söyledi. Hall, Ballmer ile Elop'un buluşup buluşmayacağını da bilmediğini, Elop'un günlüğünü bilmediğini sözlerine ekledi.

Yani şimdilik Nokia'nın Microsoft tarafından satın alınması gibi bir durum söz konusu değil. Bakalım ilerleyen günler, Nokia ve Microsoft ortaklığı için neler getirecek.

Tüm konu: Nokia dedikodulara son noktayı koydu!

Resimlerle: Nokia Tab konsepti N9'dan ilham alıyor!

Kaynak: www.chip.com.tr

Tartışıyoruz: Bu dedikoduların gerçeklik payı olabilir mi?

erkan1994
12-01-2012, 08:39   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
355 mesaj
Kayıt Tarihi:Kayıt: Kas 2011

bence olabilir hatta tamamen yano tam doğrudur gerçeklik payı ve hatta ve hatta bu dedikodu tamamiyle gerçekti sonradan değiştirdiler değişimi yapıldı diye düşünüyorum.