Nokia PC Suite-Yardım

ahmett
19-07-2007, 14:26   |  #1  
OP Yeni Üye
Teşekkür Sayısı: 0
24 mesaj

Arkadaşlar bilgisayarımda MSI anakartla gelen MSI Bluetooth ve Wireless pci kartı var.
Normalde bluetooth programını kullanarak telefonlara mp3 felan atıp irtibat kurabiliyorum.
Fakat PC Suite i bluetooth ile kulanıyım dedim. ve PC suite kurdum. Fakat bağlantı aygıtlarını seçip telefon bulma kısmına geldiğimde PC Suite yazılımı benim bluetooth mu görmüyor. Bir türlü anlıyamadım...
Yani PC suite ile bluetooth kartım uyuşmuyor sanırım. yada kartı görmüyor.
(telefonla hiçbir ilgisi yok, çünli o aşamaya gelmiyor program.)

Böyle bir sorunla karşılaşan oldumu daha önce...
Yardım

Son Düzenleme: Serkan Karadaş ~ 19 Temmuz 2007 19:09
ntguzel
19-07-2007, 14:36   |  #2  
Yıllanmış Üye
450 mesaj

bluetooth sürücüsünü yükledin mi?

benersince
19-07-2007, 15:11   |  #3  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
2,283 mesaj

o nokianın pcsuite hem çok karışık hemde adam gibi çalışmıyor bende enson halini indirdim kurdum bi resim göndermek için 5 dakka menüde dolaşıyorum buluyorum bir birlerini tanıyorlar pc suite göndermiyo anlayacagın o program sorunlu heralde ......

Revenqe
19-07-2007, 16:58   |  #4  
Yeni Üye
21 mesaj

Bende N73 var gayet rahat kullanıyorum programı belki telefonunuzun modeli uyumlu değildir

ahmett
19-07-2007, 18:20   |  #5  
OP Yeni Üye
24 mesaj

Arkadaşlar dediğim gibi PC suite daha telefon arama kısmına gelmiyor.
Bluetooth un sürücüleride yüklü.belirttiğim gibi Bluetooth yazılımını kullnarak ben telefonla irtibat kuruyorum. fakat PC suite bluetooth u görmüyor.
Ben PC suite i kablo ile kullandım kızılötesi içinde kullandım daha önce başka telefonlarda fakat bluetooth u yeni kullanıyorum. onda da sorun oldu...

ntguzel
19-07-2007, 19:02   |  #6  
Yıllanmış Üye
450 mesaj

kullandığın pc suite yazılımı güncel mi?

x-ultra
22-08-2007, 16:38   |  #7  
Yıllanmış Üye
149 mesaj

pc suit'e bendede sorun oluyor

can_arikan
04-09-2007, 17:19   |  #8  
Taze Üye
2 mesaj

slm arkadaslar bende pc suite degilde nokia 6280 var pc suite guncel ama usb kablosundan pc ye baglayınca usb device not recognised diyor dolayısıyla pc suite de teli gormuyor. unknown device olan usb yi kaldırıp tekrar yukluyorum yine aynı dert bu kablo ile nasıl baglayacam abicim ben telefonu sinirden telefonu atıp kıracam artık

makaryos
11-09-2007, 17:05   |  #9  
Yıllanmış Üye
148 mesaj
ahmett
Arkadaşlar bilgisayarımda MSI anakartla gelen MSI Bluetooth ve Wireless pci kartı var.
Normalde bluetooth programını kullanarak telefonlara mp3 felan atıp irtibat kurabiliyorum.
Fakat PC Suite i bluetooth ile kulanıyım dedim. ve PC suite kurdum. Fakat bağlantı aygıtlarını seçip telefon bulma kısmına geldiğimde PC Suite yazılımı benim bluetooth mu görmüyor. Bir türlü anlıyamadım...
Yani PC suite ile bluetooth kartım uyuşmuyor sanırım. yada kartı görmüyor.
(telefonla hiçbir ilgisi yok, çünli o aşamaya gelmiyor program.)

Böyle bir sorunla karşılaşan oldumu daha önce...
Yardı

mesajı yazalı epey olmuş ama ben de bir fikir söylemek istiyorum.. bir bluetooth aparatı alıp bilgisayara yüklediğimde pc suite le sonuç alamamıştım. Daha sonra araştırdım ve sorunumu çözdüm.

PC suite de bağlantıları yönet die bir yer var, orada iki adet bluetooth seçeneği vardı, biri bluesoleil(aldığım bluetooth cihazı ile beraber gelen yazılım) diğeri de microsoft.. Bendekinde microsoft seçiliydi. Microsoftun seçimini iptal edip, bluesoleil i seçince telefonu bilgisayara bluetooth ile bağlamayı ve pc suitle tanıştırmayı başardım..

Muhtemelen sendeki problem de budur. Bluetooth kartının sürücüsü (programı) pc suite de tanımlı olmadığından suit ile telefonu b.tooth ile bağlayamıyorsun..

Umarım yardımcı olur..

kayisikent
06-06-2008, 16:10   |  #10  
Taze Üye
17 mesaj
makaryos
mesajı yazalı epey olmuş ama ben de bir fikir söylemek istiyorum.. bir bluetooth aparatı alıp bilgisayara yüklediğimde pc suite le sonuç alamamıştım. Daha sonra araştırdım ve sorunumu çözdüm.

PC suite de bağlantıları yönet die bir yer var, orada iki adet bluetooth seçeneği vardı, biri bluesoleil(aldığım bluetooth cihazı ile beraber gelen yazılım) diğeri de microsoft.. Bendekinde microsoft seçiliydi. Microsoftun seçimini iptal edip, bluesoleil i seçince telefonu bilgisayara bluetooth ile bağlamayı ve pc suitle tanıştırmayı başardım..

Muhtemelen sendeki problem de budur. Bluetooth kartının sürücüsü (programı) pc suite de tanımlı olmadığından suit ile telefonu b.tooth ile bağlayamıyorsun..

Umarım yardımcı olur..

dedigin islemlere baktim ama ben de bluesoleil kullanmama ragmen o listede sadece bluetooth(microsoft) var bluesoleil'inki yok. ama bluesoleili acip telefona sorunsuzca veri transferi yapabiliyorum. fakat pc suit bluetoothumu gormuyor.

makaryos
06-06-2008, 16:28   |  #11  
Yıllanmış Üye
148 mesaj
kayisikent
dedigin islemlere baktim ama ben de bluesoleil kullanmama ragmen o listede sadece bluetooth(microsoft) var bluesoleil'inki yok. ama bluesoleili acip telefona sorunsuzca veri transferi yapabiliyorum. fakat pc suit bluetoothumu gormuyor.
dostum, bluesoleil ve pc suite yazılımını kaldır.

Daha sonra pc suite nin, telefonunun modeline uygun olan güncel versiyonunu indirip kur.

bsoleil yazılımını kaldırınca bilgisayar microsoft un bt yazılımını tekrar yükleyecek ve muhtemelen restartisteyecek. Aynen uygula.. Bir de bu şekilde bağlanmayı dene..

Bt ile bağlantı girişimlerim genellikle problemli oluyor.. Bazen görüyor bazen de görmüyor. Böyle durumlarda da hem telefonu hem de bilgisayarı yeniden başlatıyorum ve sorunum çözülüyor.. Bu konu ile söyleyebileceklerim maalesef bu kadar.. Daha geniş yelpaze tutacak arkadaşlardan yardımcı olmalarını rica ediyorum.

Umarım sorunun çözülür, kolay gelsin..