Nokia, Samsung... Kim daha fazla satıyor?

CHIP Online
24-02-2010, 16:45   |  #1  
CHIP Online avatarı
OP www.chip.com.tr
Teşekkür Sayısı: 26
36,771 mesaj

Nokia, Samsung ve diğerleri: En çok telefonu hangi dev satıyor; hangi işletim sistemi şov yapıyor?

Okumak için: https://www.chip.com.tr/konu/noki ... -satiyor_18464.html

Resimlerle: MWC 2010: Mega etkinlikte tanıtılan tüm cepler

iPhone fırtınası hız kesmeden sürüyor, bu akıllı telefon payını arttırmayı başardı.

Bununla birlikte Nokia ve Symbian hala yıllık satışlarda zirvede. Google'ın Nexus One ile girdiği Android cep telefonları da yavaş yavaş yükseliyor.

iPhone'un dünya çapındaki pazar payı yüzde 14.4. 2008 yılındaki yüzde 8.2'den büyük bir yükseliş göze çarpıyor.

Symbian'ın payı ise yüzde 5.5'lik düşüşe karşın tam yüzde 46.9. Android ise yarım puanlık yükseliş ile 2008'den 2009'a yüzde 3.9'a gelmiş durumda. Samsung ve LG, paylarını yüzde 3.2 ve yüzde 1.7 arttırmayı başardı.

Windows Mobile, yüzde 11.8'den yüzde 8.7'ye düşmüş. Ancak yeni Windows Phone 7 ile birlikte bu düşüşün durması ve yükselişe geçmesi bekleniyor. Gelecek yıla Windows Phone 7 ve Motorola Droid, Google Nexus One gibi telefonlarla Android'in damgasını vurması bekleniyor.

Detaylı tabloları ilerleyen sayfalarda bulabilirsiniz...

Tüm konu: Nokia, Samsung... Kim daha fazla satıyor?

İzleyin: Palm'de Doom keyfi!

Resimlerle: MWC 2010: Mega etkinlikte tanıtılan tüm cepler

Kaynak: www.chip.com.tr

Tartışıyoruz: Sizce geçen yılın en iyi cep telefonu markası hangisi?

StyleALP
24-02-2010, 19:29   |  #2  
StyleALP avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
1,601 mesaj

Tartışıyoruz: Sizce geçen yılın en iyi cep telefonu markası hangisi?

Sony Ericsson.

_hEro
24-02-2010, 21:20   |  #3  
_hEro avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
3,428 mesaj

Şu haberde geçilen satış özetleri büyük bir koşuşturmanın ve etkili bir çekişmenin kanıtı aslında.
Fiyatına ve özelliklerine göre değişir bana göre büyüklüğü.
Şu symbianı bi adam etseler (ki okadarda kötü değil) Nokia derim.Çünkü her kişiye uygun telefon gayette güzel üretiliyor.
Ama şuda bir gerçekki eski w700i kadar dayanıklı bir telefon daha göremedim.Taş gibiydi yahu.