Nokia Tube ne zaman gelecek?

CHIP Online
10-09-2008, 11:44   |  #1  
CHIP Online avatarı
OP www.chip.com.tr
Teşekkür Sayısı: 26
36,771 mesaj
Kayıt Tarihi:Kayıt: Oca 2004

Nokia'nın yeni dokunmatik telefonu hakkındaki dedikodular bitmek bilmiyor. Tube ne zaman gelecek?

Okumak için: https://www.chip.com.tr/konu/Nokia-Tube-ne-zaman-gelecek_8610.html

Resimlerle: Nokia'nın Kara Şovalyesi: XpressMusic 5800

iPhone'a rakip olacağı iddiası ile kulaktan kulağa dolaşan Nokia Tube'un dağıtım tarihiyle ilgili resmi bir açıklama henüz yapılmadı. Ancak şirkete yakın kaynakların birçoğu Nokia telefonun en geç Ekim ayında raflarda yerini almasını öngörüyor.

8 Ekim'de önce İngiltere'de satışa sunulması beklenen dokunmatik Nokia Tube'un muhtemel özellikleri ise şöyle: 360x640 çözünürlük, 3-3.5 inç ekran, Wi-Fi, Bluetooth v2 ve dahili GPS.

iPhone'un aksine kalemle kullanılacak olan yeni Nokia Tube'un bir diğer artısı da çoklu dokunmaya karşı duyarlı olmaması. Ürün, her ne kadar iPhone'a benzer bir yapıya sahip olsa da kullanıcılara birçok farklı fonksiyonu bir arada sunacak.

S60 platformunun 5. sürümü altında çalışacak olan Noke Tube ile ilgili bir diğer iddia ise, daha önce de haberini verdiğimiz gibi, bu yeni telefonun Nokia XpressMusic 5800 ismini alacak olması.

CHIP Online yorumu:
Nokia'nın dokunmatik ekranlı yeni telefonu, adı her ne olursa olsun, mutlaka ilgi çekecektir. Daha çıkmadan telefonla ilgili yapılan haberlerin sayısı da bu durumun en güzel kanıtı. Ama akıllarda dolaşan asıl soru şu: Nokia dokunmatik ekran trenini kaçırmış olabilir mi? Eğer şirket gerçek anlamda kusursuz bir telefonla karşımıza çıkmayı başaramazsa, trene binip yerine oturan diğer yolcuları seyretmek zorunda kalabilir.

Tüm konu: Nokia Tube ne zaman gelecek?

Resimlerle: Nokia'nın Kara Şovalyesi: XpressMusic 5800

Kaynak: www.chip.com.tr

Tartışıyoruz: Nokia'nın dokunmatik telefonunun iPhone 3G ve diğer rakipleri karşısında şansı olabilir mi?