Nokia yeni "pilotlarını" arıyor!

CHIP Online
23-07-2008, 20:01   |  #1  
CHIP Online avatarı
OP www.chip.com.tr
Teşekkür Sayısı: 26
36,771 mesaj
Kayıt Tarihi:Kayıt: Oca 2004

Nokia, yeni nesil telefonların geliştirilmesine yardımcı olacak "test pilotları" arıyor!

Okumak için: https://www.chip.com.tr/konu/Noki ... ni-ariyor_7917.html

Cep telefonu pazarının lideri olan iletişim devi Nokia, yeni model telefonları ile ilgili şikayetlerden, önerilerden ve yorumlardan olabildiğince yararlanmaya çalışıyor ve ürünlerini bu paralelde son kullanıcıyla buluşturuyor.

Ancak Nokia'ya bu da yeterli gelmemiş olacak ki Nokia, yeni ürünleri için farklı bir sistem geliştirmeyi düşünüyor. Bir önceki uygulaması olan 'Beta Labs' programından sıyrılmayı planlayan Nokia, 'Nokia Pilots' uygulamasını hayata geçirmek için son hazırlıklarını yapıyor. Nokia Pilots programı ile Nokia kullanıcıları, yeni jenerasyon Nokia telefonlarının yaratılması için test aşamasına birebir katılma imkanına kavuşacak.

Diğer bir deyişle, kullanıcılara yeni ürünlerini daha aktif bir şekilde test edebilmelerine imkan vermeyi düşünen Nokia, böylelikle yeni jenerasyon telefonlarının şekillenmesinde kullanıcılardan faydalanmış olacak.

Kullanıcıların yardımıyla daha farklı ve iyi ürünler ortaya çıkarabileceğini düşünen Nokia'nın bu Pilot programını, önümüzdeki Eylül ayında uygulamaya koyması bekleniyor.

Nokia Pilots uygulaması ile ilgili daha ayrıntılı bilgilere, resmi site aracılığıyla ulaşabilirsiniz. Uygulama başladığında, Nokianın yeni pilotu olmak isteyenler site aracılığıyla kayıt yaptırmak zorunda. Ancak Nokia, bu iş için herhangi bir ücret ödenmeyeceğini de açık açık bildiriyor.

Tüm konu: Nokia yeni "pilotlarını" arıyor!

Kaynak: www.chip.com.tr

Tartışıyoruz: Ülkemizde de uygulanırsa, Nokia'nın pilotu olmayı düşünür müsünüz?