NOOTBOOK bir bilgisayar türü değildir.

Banned
09-02-2009, 23:51   |  #1  
OP Banlandı
Teşekkür Sayısı: 0
558 mesaj

selam arkadaşlar benim ve notbookumun bazı problemleri var cevap veren arkadaşlar linkte verrirse sevinirim.

1.formattan sonra vista yüklenmiş pcde 5 yatl bayılarak modem ayarlar bir sözde teknik serviste yüklendi nete kablolu giriyorum ama kablosuz giermiyorum kablosuz ağdan bir ağa bağlan dediğimde pcimin wilese felan açıkolmasına rağmen modemi görmüyüor modem ınca ım-204w

2.benim nootbook f3sr asus marka bu veletin ekran kartı 256 mb sanırım fakat ben donanımları eversetin programı ile tarattığımda iki tane atı 128 mb gözüküyor onun iki tane yerine tek bir tane 256 mb atı diye gözükmesi gerekmez mi servis denen saçmalık driverımı yanlış yükledi

3. ben pc yi teknsadan aldım vista driverları yanında verildi cd ile şimdi bu cdnin aynısını yani modele göre xp driverlearını kendiliğinden otamatik olarak yükleyen bir driver cd sisni nerden buluruz acaba bilgisi olan var mı. şöyle bir yöntem denesek mesela asusun sitesinden xp driverlraını indirsek onu cd ye atarken otomatik olarak çalışacak hale getirip xp li notbooku tarayıp nereye hangi driver gerekiyorsa onu otomatik bulup yükleyen bir cd bulur ya da yapabilirmiyiz.

4.asus live update ramlerle ilgili kendiliğinden bir güncelleme yaptı ve onu her bilgisayar açılışına biostan yüklemekte ve sanırım bu bios değişikliğini onaylamamı istemekte bu manual olarak yapılan bir süreç biostan fizksel bellek günceli nerden yüklenir

5. malum şekilde piyasadan alınmış bir vista cd sinde virüs varsa ve avira ile taratmış olmam ve aviranın 0 virüs göstermesine rağmen bu vista cd sinde gizlenen virüs varmıdır eğer varsa ben vista kurmaya kalkatığımda virüs etkin hale geçerse ve virüslü vistadanda sonra virüsü avira ile bulup silersem  sistem dosyaları zarar görürmü. bir virüs cd ye bulaşmışsa orda saklanabilir mi.

Son Düzenleme: Banned ~ 10 Şubat 2009 14:41
Banned
10-02-2009, 14:35   |  #2  
OP Banlandı
558 mesaj

ne konu imiş kimseden çıt yok

ufuk_35
10-02-2009, 15:32   |  #3  
Yıllanmış Üye
800 mesaj

Ben Asus m51sn kullanıyorum. Xp driver ları elimle kurup ghost attım. Aynısı vista içinde geçerli. Her formatta sürücü yüklemekle uğraşmıyorum. Otomatik kurulum gereksiz bir şey oldu benim için.

Asus liveupdate hiç kulanmadım. Hakkında hiç iyi şeyler duymuyorum. Güncellerken göçmüş bios lar gördüm.

Avira bi kere benim bütün setup larımı kullanılamaz hale getirmişti. Korkuyorum artık onu kurmaktan. Kaspersky şimdi.

Aygıt yöneticisinden ekran kartının modelini bul, netten bak. Resmi sitesinden sürücüsünü indir, kendin kur.