Norton Antivirus hakkında bir soru.

alpagun
14-09-2009, 23:20   |  #1  
alpagun avatarı
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
492 mesaj

Yaklaşık iki ay önce Teknosa dan satın aldığım Norton Antivirus 2009 Windows 7 ile uyumlu çalışmadı. Ben de 2010 final sürümünü bekledim. İki gün evvel bazı sitelerde gerek AV, gerekse IS sürümleri ingilizce olarak verilmeye başlandı. Symantec'in kendi sitesinden orjinal sürümü indirmek istedim. Fakat ilgili sayfada 'Trial versiyon' yazmasına rağmen, bir türlü indirme linkini bulamadım. Sürekli benden kredi kartı numarası istedi. Bunun üzerine  google arama çubuğıuna yazıp 'Softpedia' adlı bir siteden inidrdim. Daha sonra başka bir linkten de aynı exe dosyasını indirdim. Her ikisinin de dosya hash leri aynı.

Programı kurdum. Yasal lisansımı kabul etti. Kalan gün sayısı da tamamen tutmakta.

Öğrenmek istediğim, bu dosyanın Symantec'in orjinal Antivirus programı olduğuna güvenebilirmiyim ?

Ya da ingilizce bilen arkadaşlar symantec'in kendi istesinden indirme linkini bularak bana yardımcı olabilirler mi ?

Saygılar.

Son Düzenleme: alpagun ~ 14 Eylül 2009 23:23
Dostname
14-09-2009, 23:34   |  #2  
Dostname avatarı
Yıllanmış Üye
131 mesaj

http://shop.symantecstore.com/DR ... ll4&API4=2010Update

bu linkten gir formu doldurup üye olup indirebilirsin.
Sadece kırmızı yıldızlı yerleri doldurmak zorunlu.

Son Düzenleme: Dostname ~ 14 Eylül 2009 23:34
alpagun
14-09-2009, 23:43   |  #3  
alpagun avatarı
OP Yıllanmış Üye
492 mesaj
Alıntı: Dostname  
http://shop.symantecstore.com/DR ... ll4&API4=2010Update

bu linkten gir formu doldurup üye olup indirebilirsin.
Sadece kırmızı yıldızlı yerleri doldurmak zorunlu.

Dostum, teşekkür ederim.

O sayfadaki ilgili alanları doldurmama rağmen, indirme llinkini bulamadım. Zâten bunun için konu açmıştım. Fakat az önce sorun çözüldü. Norton Accont kullanarak, bilgisayara kurduğum Norton Antivirus 2010 u test ettim. Programın güncel olduğu bilgisini verdi. Bu durum da, orjinallik hususunda şüpheye düşmeme gerek kalmadı.

İlginiz için teşekkür ederim.

ufuk_35
15-09-2009, 06:31   |  #4  
Yıllanmış Üye
800 mesaj

www.softpedia.com sanal dünyanın saygın oyun ve program arşiv sitelerinden birisidir.
Ben daha geniş arşivi olan bulamadım daha, dışarı link vermeyen ender arşiv sitelerinden. Eminim büyüğü vardır ama onların da hemen her yazılım kendi güvenilir arşivlerinde saklanmaktadır.

matematikçi_007
15-09-2009, 21:00   |  #5  
Taze Üye
6 mesaj

kardeş daha norton internet security 2010 u symantec satışa sunmadı... ben de norton internet security 2009 kullanıyorum ve ürünün içinde online doğrulama diye bir bölüm olmalı, yükledikten sonra başlat menüsünde programlarda norton diye bi bölüm çıkmalı, ordan online symantec'e bağlanıp doğrulatabilirsin ürünü ve bir sorun varsa otomatik olarak çözerler... sana tavsiyem eğer norton 2010 alacaksaninternet üzerinden ve SYMANTEC COMPUTER İNC. 'in kendi sitesinden kredi kartıyla al, bir problem olur diye korkma ben iki yıldır bu şekilde alıyorum ve hiçbir şey olmaz. çünkü en kaliteli online desteği bizzat ürünü kendilerinden alırsan veriyorlar...