Norton'dan mobile yönelik gizlilik çözümü!

CHIP Online
02-07-2013, 00:01   |  #1  
CHIP Online avatarı
OP www.chip.com.tr
Teşekkür Sayısı: 26
36,771 mesaj
Kayıt Tarihi:Kayıt: Oca 2004

Yeni Mobile Insight akıllı teknolojisi, mobil uygulamalarda detaylı bir gizlilik analizi yapabiliyor

Okumak için: https://www.chip.com.tr/haber/nor ... k-cozumu_41232.html

Symantec, Android işletim sistemli akıllı telefon ve tabletlerle, aynı zamanda iPhone ve iPad için de güçlü ve etkili bir koruma sağlayan Norton Mobile Security'nin son sürümünü pazara sundu. Android için Norton Mobile Security, en son güncellemeler ve Norton Mobile Insight adlı akıllı teknolojiyle, kullanıcılar için gün geçtikçe daha da büyük sorun teşkil eden gizlilik konusuna çoklu bir bakış açısı sağlamayı vaat ediyor.


Norton Mobile Insight tarafından yapılan gizlilik riski taraması, hangi uygulamaların kullanıcının kişisel bilgilerini riske attığını ortaya çıkarıyor. Ayrıca Norton Mobile Security, son güncellemeleriyle iPhone ve iPad cihazlarda hırsızlığa karşı geliştirilmiş yeni özellikler de sunuyor. "Çığlık" alarmıyla kullanıcıların kayıp cihazlarına ulaşmalarını kolaylaştırıyor.


Norton, mobil uygulama kullananların %57'sinin kişisel bilgilerini korumak için bir uygulamayı yüklemekten vazgeçtiğini veya sildiğini belirtiyor. Kullanıcıların bu sorunundan yola çıkan Norton Mobile Security, güvenlik riskleri taramasına ek olarak şimdi de, kişisel bilgileri riske atan mobil uygulamaları taramadan geçiriyor. Örneğin Norton Mobile Security, bir uygulamanın kullanıcının telefon rehberi, fotoğraf veya arama geçmişi  gibi bilgilerini sızdırdığını tespit ederse, o uygulamayı işaretliyor ve kullanıcıya uyarı gönderiyor. Çünkü mobil cihaz kullanıcılarının telefonlarındaki verilerin uygulamalar tarafından nasıl sızdırıldığı, paylaşıldığı ve kullanıldığıyla ilgili pek fazla bilgisi bulunmuyor, bu nedenle de kişisel bilgi kaybı yaşayabiliyorlar. Norton Mobile Security; kullanıcılara bilgi vererek, kişisel bilgilerini nasıl koruyacaklarına, hangi uygulamayı tutup hangi uygulamayı sileceklerine dair rehberlik ediyor.


Tüm Konu: Norton'dan mobile yönelik gizlilik çözümü!

Kaynak: www.chip.com.tr