Norton İnternet Sec. 2010 dosyaları görünmez yaptı

metaroth
15-01-2010, 17:29   |  #1  
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
251 mesaj

merhaba arkadaşlar

Yine uyuz bir sorunlakarşınızdayım hep bu amele hatalar beni buluyor neyse soruna geleyim.norton internet security 2010  kurdum bilgisayarıma deneme sürümüolarak.herşey güzeldi.Harici diskimde bir virüs buldu ne olduğunuhatırlamıyorum şimdi.Sildi sonra gayet güzel şekilde.ama haricidiskteki bütün dosyalarımı görünmez yaptı.ilk başta gizli dosyalarıgöster seçeneği ile görebiliyordum artık onu da göremiyorum sadeceWinrar ile görebiliyorum.400 gb civarında bu verilerin büyüklüğü.gizlidosya sınıfından verileri nasıl kurtarırım? bilgisi yada fikri olanvarsa yardım ederse çok makbule geçer...

ismet35
15-01-2010, 17:46   |  #2  
ismet35 avatarı
Yıllanmış Üye
1,037 mesaj

Allah Allah çok ilginç.Bende de NIS 10 var deneme sürümünü kurduğumda diğer a.v.nin bulamadığı bi virüsü bulmuştu,sildi ama hiç bir sorun yok,ya bir hatadır size denk gelmiştir,ya da ayarlarıyla falan oynanmıştır belki.

metaroth
15-01-2010, 19:01   |  #3  
OP Yıllanmış Üye
251 mesaj

evet bende de öyle oldu diğer antivirüslerin bulamadığı virüsleri buldu ama böyle de birşey yaptı.analmadım bende  neden gizli yapar ki peki bunları winrar dan fln nasıl taşıyabilirim

metaroth
15-01-2010, 23:08   |  #4  
OP Yıllanmış Üye
251 mesaj
Alıntı: rootorigin  

Winrar İle Dizine Çıkart Seçeneği Geçmiş
yorumun için sağol senin dediğin gibi yapınca,diske kopyalama yapıyor.ben taşımasını istiyorum.çünkü o kadar büyük veriyi kopyalayacak yerim yok.linux ile de açtım sürücüyü dosyalar görünüyor ama değişiklik yapamıyorum sürücünün içinde bir türlü.

orbey
15-01-2010, 23:50   |  #5  
Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
6 mesaj

Evet arkadaşlar bu doğru bende Nis 2010deneme sürümü var, aynı şekilde benimde bazı doryalarım kaybdu .

Son Düzenleme: orbey ~ 15 Ocak 2010 23:52
black_flood
16-01-2010, 11:31   |  #6  
black_flood avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 152
5,190 mesaj

arkadaşlar nortonlan boşa uğraştığınızı baştan söyleyim. silin onu gitsin dosyalarınızı yalayıp kökten yemeden önce. şimdi gelelim dosya görüntülemeye winrar ile görüyorum demişsin peki gördüğün dosyaları açabiliyormusun açtığındada çalışıyormu içindeki dosyalar bir deneyebilirmisin.

nortona güvenmek hatadır içinde devasal güvenlik açıkları var devasal virüs temizleme sorunu vardır temizleme yetrine imha ediyor edemezsede kendi cavlağı çekiyor yada kendi içinde virüs barındırıyor başka antivirüs kurup buldurduğunuzda norton ne işse direk disable olup bırakıyor herşeyi.

Süleyman.
16-01-2010, 11:36   |  #7  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 3
16,587 mesaj

O sorun çözüldü. Tam temizlenmeyen "Autorun" virüsünden kaynaklanıyormuş. Soru sahibinin açtığı başka başlıkta, "Combofix" ile halledildi. Özünde Norton'dan kaynaklanan bir durum yok; esas sorun virüsüleri içeri sokan ve uyuyan eski güvenlik yazılımı.

metaroth
16-01-2010, 13:59   |  #8  
OP Yıllanmış Üye
251 mesaj

evet başka bir başlıkta sorun halledildi.buraya da yazayım nod32 kullanıyordum ben flaş dan virüs geldiğine süphelendim çünkü okulun bilgisayarlarına takdığım halde uyarı gelmedi.şüphelenip norton 2010 kurdum 6 tane virüs bulup sildi.fakat sildikten sonra hdd deki diğer virüssüz dosyalar görünmez oldu ve değşmiyordu.diğer bilgisyarıma takınca da göremedim onda başka bir antivirüs vardı.winrar ile görüyordum açılıp kullanılabiliyorlardı.sonra süleyman combofix i dene dedi denedim gerçekten de Autorun virüsü yüzünden miş buldu sildi.şimdi sorun yok dosyalarım görünür halde.ilgilendiğin için sana da teşekkür ederim :D norton için bilmem ki kötü birşey diyemeyeceğim ama kaspersky nin ve nod32 nin görmediği birçok virüsü bulup silebiliyor.kaspersky e ben elimle keylogger kurdum görmedi kaspersky lab a yolladım dosyayı onlarda ilgilenmedi.o yüzden kullanmıyorum.şimdilik norton a geçeceğim.

Ahmet Ertuğrul
16-01-2010, 16:49   |  #9  
Ahmet Ertuğrul avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
3,651 mesaj

Hatasız antivirüs olmaz, hepsi bir gün hata yapar.

metaroth
16-01-2010, 21:34   |  #10  
OP Yıllanmış Üye
251 mesaj

o sanırım birazda korsan kullanımdan kaynaklanıyor Kahkaha