Norton İnternet Security 2011 (Yardım)

greenmile
06-01-2011, 11:27   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
13 mesaj

Arkadaşlar Norton İnternet Security 2011 in lisanslı yazılımını kullanıyorum ancak tam sistem taraması yapaken taranan dosyalar kısmında trojan isimleri gibi zararlı yazılım isimlerinin de geçtiğini görüyorum( ancak diğer normal dosyaların adres yolları görüküyor mesela c://windows/... gibi ancak bu zararlı yazılımların sadece isimleri görünüyor ve norton internet security hiçbir şekilde bu dosyaları zararlı yazılım olarak görmüyor acaba bunlar gerçekten virüs mü yok başka birşey mi yardımcı olabilir misin endişeleniyorumda teşekkür ederim.

MELENKOLİK
06-01-2011, 12:26   |  #2  
MELENKOLİK avatarı
Yıllanmış Üye
189 mesaj

Arkadaşım başka bir antivirüsle bilgisayarını tarat bakalım sonuçu gör

greenmile
06-01-2011, 13:03   |  #3  
OP Taze Üye
13 mesaj

microsof essential ile tarasam olur mu?Yoksa başka programlara mı bakayım arkadaşım

MELENKOLİK
06-01-2011, 14:58   |  #4  
MELENKOLİK avatarı
Yıllanmış Üye
189 mesaj

microsoft essential ilade tarata bilirsin ama sen avira,eset,kaspersky veya bitdefender la taratsan daha iyi olur. bu antivirüslerin virüs algılama oranları yüksektir

Son Düzenleme: MELENKOLİK ~ 06 Ocak 2011 14:59
greenmile
06-01-2011, 15:21   |  #5  
OP Taze Üye
13 mesaj

peki birde avirayı kurayım avira ve nis ikisi birlikte kullanılabilir mi peki?

MELENKOLİK
06-01-2011, 15:30   |  #6  
MELENKOLİK avatarı
Yıllanmış Üye
189 mesaj

ikisini birlikte kulanırsan bilgisayarını çok kasar  işkence olur ve  aynı anda iki anti virüs b ilgisayar güvenligini riske atar sadece bir tanesini kur

greenmile
06-01-2011, 15:39   |  #7  
OP Taze Üye
13 mesaj

nis i parala aldım ben ya onu çöpe atmak istemiyorum avirayla bi denedim de herhangi birşey bulmadı sanırım nis te tarama yaparken yazan virüs isimleri onun dosyalarıyla alakalı olmalı diye düşünüyorum

MELENKOLİK
06-01-2011, 16:04   |  #8  
MELENKOLİK avatarı
Yıllanmış Üye
189 mesaj

sen kur norton internet security 2011 bak keyfine çok güçlü sağlam bir internet güvenlik paketidir.

greenmile
06-01-2011, 16:21   |  #9  
OP Taze Üye
13 mesaj

zaten şuan sistemimde norton kurulu ama şöyle bi kuşkum var tam sistem taraması yaparken virüs isimlerini görüyorum.Ama virüs olarak tanımıyor.

Örnek:
Denetleniyor:Trojan.Zlob

veya
 bir başka virüs ismi

Denetleniyor:Trojan.FakeAv

bu gibi dosyalar virüs değil mi?

Hayalet 26
06-01-2011, 17:48   |  #10  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 2
2,018 mesaj
Alıntı: greenmile  
zaten şuan sistemimde norton kurulu ama şöyle bi kuşkum var tam sistem taraması yaparken virüs isimlerini görüyorum.Ama virüs olarak tanımıyor.

Örnek:
Denetleniyor:Trojan.Zlob

veya
 bir başka virüs ismi

Denetleniyor:Trojan.FakeAv

bu gibi dosyalar virüs değil mi?

Onlar norton un veri tabanındaki zararlı isimleri.Sistemde bu zararlıların bulunup bulunmadığını denetliyor.
Zaten virüs bulsa norton o virüsü anında silecektir.Norton çoğu tehdidi daha bilgisayara bulaşmadan önleyebilir ve kullanıcı hissetmez bile.Virüs veri tabanında olmayan bir zararlı için zaten gerekli uyarıyı yapar.
Para  verip lisanslı antivirüs alıyor ve hala güvenemeyip free antivirüslerden medet umuyorsanız yapılacak fazla bişey yok demektir.

greenmile
06-01-2011, 17:54   |  #11  
OP Taze Üye
13 mesaj

norton çok hafif ya hiç virüs falan bulmadı tarama yaparkende trojan falan yazısını görünce dedim virüs var demek ki veritabanındaki virüs isimleri içim rahatladı çok teşekkürler.

Hayalet 26
06-01-2011, 18:13   |  #12  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 2
2,018 mesaj

Kullanıcıların her zaman düştükleri hata bu işte.
Kurdukları antivirüs illa ki her taramada virüs bulacak ve silecek.Hem de ne kadar çok virüs bulup silerse o kadar iyi sayılacak.Eee bu kadar virüsün olduğu sistemden hayır gelir mi artık.
Önemli olan antivrüsün  zararlıları sisteme bulaşmadan engelleyebilmesi olmalıdır.Sisteme bulaşmış bir zararlıyı silseniz bile çoğu zaman iş işten geçmiş olur.Çünkü mutlaka sistemde bazı hasarlar oluşturmuştur.
Günümüzde antivirüs yazılımları  artık sistem kaynaklarını çok yormadan en verimli şekilde koruma sağlama yolunda önemli aşamalar kaydettiler.
Kullandığınız Norton internet security yazılımı da içlerinde işini en iyi yapanlardan biri diyebiliriz.Bu nedenle endişe etmeye fazla gerek yok.Ama şunu unutmayın ki hangi antivirüs olura olsun sistemi 100%100 koruyamaz.Bilinçli kullanıcı olmak bu noktada çok önemli... :)

greenmile
06-01-2011, 18:21   |  #13  
OP Taze Üye
13 mesaj

bende zaten diğer arkadaşın önerdiği avirayı falan silmiştim şuan sadece nis 2011 yüklü  ve zaten hiç kaldırmamıştım bunun yanına yüklemiştim NIS le Taramalarımda 1-2 tane cookies buluyor ve siliyor. Birinin adı orphan mış diğeri ise [email]m@atdmt.com[/email] sanırım bunlar sitelerde gezinirken gelen zararsızlar.Valla tarama olurken bi gördüm.backdoor.rustock.a,trojan falan gibi yazıları görünce dedim virüs var makinede ve bulmuyor açıkcası tırsmıştım.İçimi rahatlattınız gerçekten bir kez daha teşekkür ederim.

ihsan96
06-01-2011, 18:53   |  #14  
Yıllanmış Üye
172 mesaj

crack vs. şeyleri mi trojan olarak görüyor?

greenmile
06-01-2011, 19:00   |  #15  
OP Taze Üye
13 mesaj

yok trojan olarak görmüyor sadece tarama yaparken trojan isimleri falan yazıyordu ama virüs uyarısı yok yani arkadaş zaten açıklama yaptı bunlar antivirüsün  veritabanındaki zararlı yazılım isimleriymiş  var mı yok mu diye denetliyormuş zaten bir üst mesaj dediklerim ise önemli bişey değil sitelerin bıraktığı tanımlama çerezleri

hayqo12
06-01-2011, 20:23   |  #16  
Yıllanmış Üye
364 mesaj

Orada gördükleri virüs değildir kesinlikle ben NORTON  360 lisanslı kullanıyorum (paraya kıydım aldım :D)
mükemmele yakın koruma sağlıyor ama İnternet Security'de çok iyi bir koruma sağlıyor senin gördüğün trojan dosyaları falan Windows Güvenlik Duvarının(WGD) veri tabanıdır.WGD veri tabanı dosyalarını oraya kaydetmiştir onlar virüs değil veritabanı dosyalarıdır.
Nortona güvenebilirsin virüsleri bulmuyor deme o buluyor ve sessizce engelliyor ardından siliyor ama sana belirterek seni rahatsız etmiyor tek eksisi bilgisayarını yavaşlatması.Eğer bilgisayarında NORTON olmasaydı onlarca solucak,trojan,virüslerle baş ediyor olurdun :)

greenmile
06-01-2011, 23:31   |  #17  
OP Taze Üye
13 mesaj

teşekkürler

Lutfican
06-01-2011, 23:42   |  #18  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 5
214 mesaj

Ben de iki senedir Norton Internet Security kullanıyorum. Hiç endişe etme mükemmel bir yazılım.
Sürekli kullanınca göreceksin her ay sonunda Aylık Rapor da veriyor. İnceler ve bir ay boyunca ne
işler yaptığını görürsün. Bizim üç ad.PC.mizde de NIS.yüklü.