norton vırus

HPQ-User
26-07-2008, 08:36   |  #1  
OP CHIP Online
Teşekkür Sayısı: 29
30,996 mesaj

murat sormuş:
merhaba ben pc mı  alalı 3 ay oldu norton pragramım bıtmek uzere ne yapabılırım bu yazılımlar para ıle mı alınıyor yoksa bıryerden ucretsız ındırılıyormu tesekkurler

Soru Türü: Yazılım
İşletim Sistemi: Windows Vista
Sistem Özellikleri:
3 g ram

İnternet Tarayıcı: Mozilla/4.0 (compatible; MSIE 7.0; Windows NT 6.0; SLCC1; .NET CLR 2.0.50727; Media Center PC 5.0; .NET CLR 3.0.04506)

Kapalı Hesap (53751)
26-07-2008, 08:44   |  #2  
Kapalı Hesap
Teşekkür Sayısı: 0
3,036 mesaj

Antivirüs programlarının ücretli olanlarda var ücretsizleride benim size tavsiyem ücretli olarak Kaspersky Internet Security  veya Eset Smart Security ücretsiz olarak ise Avira Antivir'dir.Ücretlileri Teknosa,MaviBilgisayar gibi mağazalarda bulabiliyorsunuz.Ücretsizleri internetten indirebilirsiniz.

Son Düzenleme: Kapalı Hesap (41714) ~ 26 Temmuz 2008 08:45
edpresident
26-07-2008, 08:47   |  #3  
Yıllanmış Üye
225 mesaj

Boşver nortonu. Ücretsiz istiyosan en iyisi Anti-Vir(1 seneden beri kullanıyorum-süper). Parayla alcam da diosan Nod 32 Smart Security al derim. Kaspersky ı tercih etmem ben.

Son Düzenleme: edpresident ~ 26 Temmuz 2008 08:48
CoolKick
26-07-2008, 09:27   |  #4  
Yıllanmış Üye
135 mesaj

Nod 32 yi tercih et. Memnun kalırsın. Gerçekten parasının hakkını veriyor. :)

panda34
26-07-2008, 10:50   |  #5  
Yıllanmış Üye
2,344 mesaj

Sil Norton'u ama nortonu silmek için , norton modeline göre Norton Removal Kit indir .
NOD32 yükle 3 ay daha kullan ...

supercocuk
26-07-2008, 10:55   |  #6  
supercocuk avatarı
Yıllanmış Üye
550 mesaj

Paran yoksa antivirüs kullanmak için devamlı çeşit çeşit antivirüsü trial süresi dolana kadar kullan :) Yok free istiyorum diyorsan Avg ile Antivir arasında seçim yap.

emre__
26-07-2008, 10:58   |  #7  
emre__ avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 2
1,519 mesaj

bence nortono dewam bende hiç kasma yok ve virüsleri kendisi siliyo sağ allta çıldırtıcı yazılar yok kis gibi. Arkdaşım git al 1 yıllık lisans geçengün aldım 30 küsür dolardı nis2008 dolar düşünce ucuzlamıştır ben 42 liraya almıştım...

uantakya
26-07-2008, 12:39   |  #8  
Yıllanmış Üye
465 mesaj

bildiğim kadarıyla ücretsizlerin 30 günlük kullanım hakkı yokmuydu???

SaMaRRa
26-07-2008, 15:51   |  #9  
Yıllanmış Üye
208 mesaj

bende norton kullandım..ama bildiğim kadarı ile süresini uzatıyor norton(dayım yapıodu)[yasadışı değil şirket kendi uzatıyordu]

ücretli alıcaksan: eset nod32 kullan..

ücretsiz kullanacaksan:  antivir , ad-aware08 , comodo(güvenlik duvarı) bu arkadaşlar ücretli abileri kadar iyidir.pcni kasmazlar(tararken tabi kasarlar)

ayrıca antivir in aktif guard modülü var. sen pcni kullanırken oda yavaş yavaş tarıyor. mesela bir dosya açtığında içinde virüs varsa hemen uyarır. ve bu modül kasma yapmaz

ersinbakar
26-07-2008, 16:11   |  #10  
Yıllanmış Üye
1,253 mesaj

nortonla irtibatını kes :) ücretsiz istersen avast yükle veya avira fakat avira güzel değil ücretli isterim dersen önce kis sonra nod 32 derim kolay gelsin

panda34
26-07-2008, 17:42   |  #11  
Yıllanmış Üye
2,344 mesaj
uantakya
bildiğim kadarıyla ücretsizlerin 30 günlük kullanım hakkı yokmuydu???
Valla ben ne hikmetse ,
NOD32'yi Nisan başında yükledim 15 temmuzda lisans bitti .
3 aydan bile fazla oldu ...

Fattur
26-07-2008, 23:13   |  #12  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
5,768 mesaj

ad-aware08 ücretsiz değil ücretsiz versiyonu o kadar iyi değil
korsan falan dinlemem diyorsan  internetten arattır ad-aware 2008 pro diye bulursun. www.lavasoft.com kaynağından free olanı temin edilebilir.
Free de anlık tarama yoktur(tam çeviremedim)

Optimum
27-07-2008, 00:00   |  #13  
Üye
73 mesaj

Bazı arkadaşların yönlendirmelerine çok şaşırıyorum. Herkes kendi kulandığının dünyanın en iyisi olduğunu zannediyor. Hatta ücretsizleri ücretlilere karşı önerenlere hepten gülüyorum. Öncelikle virüs programları nasıl ve neleri önleri iyi analiz etmelisiniz. Elinde bir tane bilgisayar olan arkadaşlar ne kadar gerçekci öneri verebilirki. Mesela localde nasıl davranır. Keyloger tanırmı, Sezgisel buluşu varmı ve en önemlisi anlık tararmı gibi soruları sorarak değerlendirme yapmak lazım.
En dikkatimi çekende tutturmuşlar bir kasperski başka bir şey bilmiyorlar. Hep kulakdan dolma. Ama alsın o arkadaşlar kasperski olan bir sisteme meşhur keyloggerleri (Örnek Actmon, Starr) kursunlar umurunda bile olmadan çalışmaya devam eder (İnternet security hariç tabiki).

Şimdi sen ne diyorsun diyenlere özetle:

Ücretsizler sizi sıradan bir şekilde korur yani koruma oranı ancak % 30-40 olabilir. Neden: Anlık korumaları yoktur veya çok kısıtlıdır. Trojanların çoğu geçer. Ayrıca detay ayarlar yapmanız gerekir aksi takdirde basit koruma yapar. Avast anlık koruma yapmaz ancak siz bilgisayarı taratınca virüslerin bir kısmını bulur. Tabi bu arada atı alan gider. Antivir daha başarılıdır.Ancak detay ayarlarına girip tüm dosyaları takip et tara seçeneğini aktif etmelisiniz.

Ücretlilerden Kasperski antivirüse para vermeyin sakın. Virüs dışında bir şey tanımıyor çünkü. İnanmayanlar yukarıda dediğimi yapsınlar.

Kaspersky internet security: gayet güzel ve başarılı ancak fiyatı iki virüs programı kadardır.

Norton 2008 : İlk önerimdir. Sebebi antivirüs parasına hem antivirs hem trojanlardan korunuyorsunuz. Size kolay kolay soru sormadan virüs ve diğer zararlıların gözünün yaşına bakmaz. Ayrıca sistem yöneticileri için çok iyidir çünkü geri dönüş ve detaylı takip olanakları çok geniş. Unutmadan sezgisel buluşu gayet başarılı. Zaten symantec bu konuda liderdir.Teknik servis hizmeti var-yok. Cevap verecek adam bulamazsınız ama zaten ihtiyacınız olmaz.
Ayrıca sistem yetkilisi bilgisayarı "user" olarak ayarladıysa Norton sorunsuzca kendini günceller.

Panda : Başta cezbediyor ancak kurulum lisans prosedürü ve user kullanıcılarda yaşanılan sorunlar can sıkıcı. Tarayıcı özelliği fena değil ama tercih etmem.

Nod32 : Az kullandım ve trojanlarda başarılı göremedim ama hızlı.

Fsecure : Norton ve Kaspersky internet security ile kıyaslanamaz.

Diğerlerini kullanmadım yorum yapamam ama sonuç olarak 30-34 dolara Norton 2008 antivirüs işinizi son derece başarılı yaparak koruma sağlar. Ama param var diyorsanız Kaspersky internet security iyi bir seçim. Ben o kadar para vereceksem Symantec Antibot ve Norton2008'i aynı anda kullanırım ve kullanıyorumda. Antibot yeni bir program yapsı ne işe yaradığını chip de arama yaparak bulabilirsiniz. O zaman ne demek istediğimi daha iyi anlayacaksınız.