Notebook Batarya ve Adaptör Gerçeği Nedir ?

Erpa İletişim
15-05-2014, 13:20   |  #1  
Erpa İletişim avatarı
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 1
14 mesaj
Kayıt Tarihi:Kayıt: Mar 2014

Notebook bilgisayarlar hayatımızı kolaylaştıran yardımcılarımız olarak sürekli yanımızda. Özellikle iş yaparken, maillerimize bakarken veya sosyal ağlarda gezerken istediğimiz yere notebook  cihazımızı rahatlıkla taşıyabiliyoruz. Bu da daha çok dizüstü bilgisayar kullanmamıza neden oluyor.

Ancak notebook bilgisayarların batarya, adaptör veya klavyeleri bozulduğunda tamir etmek çok zor veya imkansız olabiliyor. Bu durumda tüketici bozulan batarya, adaptör veya klavyesini yenisi ile değiştirmesi gerekiyor. Ancak bu sefer de karşısına yüksek fiyatlar veya kalitesiz cihazlar çıkıyor. 

Notebook batarya, adaptör veya klavyelerinde özellikle bu cihazların bilinen bir marka olmasına dikkat etmek gerekiyor. Ayrıca yine notebook bataryaadaptör veya klavye alırken her marka ile uyumlu, garantili ve kaliteli olması önem arz ediyor. Çünkü kalitesiz ürünler notebook cihazımıza zarar verebiliyor. Kalitesiz merdiven altı üretilen batarya, klavye veya adaptörler notebook bilgisayarımızın devrelerini yakabiliyor veya elektronik mekanizmasına zarar verebiliyor.

Bu nedenle öncelikle notebook batarya, adaptör veya klavye alırken dikkatli olmamız, kaliteli ürünlere öncelik vermemiz gerekiyor.

 Bu bağlamda Türkiye'de satılan en kaliteli notebook adaptör, batarya ve klavye markası Tochi 'dir. Tochi ürünlerini tercih edebilirsiniz.


Detaylı Bilgi ve Ayrıntılar için :