Notebook Dvd+rw bozuldu...

HPQ-User
13-07-2009, 10:43   |  #1  
OP CHIP Online
Teşekkür Sayısı: 29
30,996 mesaj

SUtoprak sormuş:
Bilgisayarın Dvd+rw si bozuldu. Bunun yerine SAMSUNG SN-S082H veya NEC AD-7590A almayı düşünüyorum birinci sorum bunların içinden hangisini tercih edersiniz. ikinci sorum bunlar notebooke takılması kolaymı kendim takabilirmiyim. veya harici bir optik okuyucumu alsam. bununla ilgili görüşünüzü alabilirmiyim..

Soru Türü: Donanım
İşletim Sistemi: Windows XP
Sistem Özellikleri:
Sistemim Msı 635

İnternet Tarayıcı: Mozilla/4.0 (compatible; MSIE 7.0; Windows NT 5.1; .NET CLR 1.1.4322; .NET CLR 2.0.50727)

man on the moon
13-07-2009, 13:21   |  #2  
man on the moon avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 2
2,151 mesaj

çoğu laptopta nec var ama ben bilgisayarımda kullandığım nec ten hiç memnun kalmadım.
kızağı dışarı çıkarttığında laptopun üzerinde bir vida göreceksin onu sök ve ardından çıkart. ve kablosunda çıkarttıktan sonra başka bir şey olup olmadığını hatırlamıyorum. youtube'da bunla ilgili videolar illa ki vardır.

osmanefe
13-07-2009, 16:10   |  #3  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
1,693 mesaj

yanlış bilmiyorsan içinden onu tutan iki vida var onu söktükten sonra çekince çıkıyor.

sutopr@k
14-07-2009, 09:32   |  #4  
Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
2 mesaj

Sorun Çözüldü bilmeniz gerekir diye yazıyorum. Arkadaşlar yine dediğim gibi bende MSI M635 var ondan ayrıyetende de bitane fujitsu amilo m7440 sanırsam, :) bide bu şekilde notebook var ondaki optik okuyucuyu MsI M635 taktım. Lakin şöle bişi var amilo daki optik okuyucunun vidası klavye takımının altında ona sinir oldum. aradım taradım bulamamışdım.. Olay şu arkadaşlar normal kasa pc sistemi notebooklarda optik okuyuculara pc lere göre bir vida aparatı takmışlar ilk defa söktüğüm için yazıyorum. MSI dakide tam farklı ALLAH dan vida aparatını sökülebilir yapmışlar ona sevindim işde. MSI ın vidası tam arkasında pcnin iki tane. Ama öncelikle şunu söylim sökmeden önce torna vida setiniz yanınızda olsun :) her iki pcden çıkan optik okuyucuda philips o beni sevindirdi işde şu anda MSI daki çalışıyor bugünde bozuk olanı amilo ya takcam umarım çalışır zannetmiyorum ama. Olay bu şekilde halloldu. ekstradan 80 tl cebimde kaldı tabii bir süreliğine :) yorum yazan arkadaşlara beyinlerine sağlık diliyorum kolay gelsin...