notebook fanı ayarı biostan

HPQ-User
24-04-2008, 05:47   |  #1  
OP CHIP Online
Teşekkür Sayısı: 29
30,996 mesaj

azmanyak sormuş:
bilgisayarı vista home premium ile birlikte aldım
şimdi xp sp2 kullanıyorum.
fan surekli çalışıyor.
vista var iken fan bil. ısındığında çalışıyordu.
bu fan ayarını biostan yapılacağını duydum.
fanın surekli çalışmasının zararı varmı?
iyi bir performans için ve bilgisayarın donanımlarının guvenliğiaçısından ne yapmam gerekir ?
teşekkur ederim.

Soru Türü: Yazılım
İşletim Sistemi: Windows XP
Sistem Özellikleri:
hp compaq preserio notebook
amd turion x 64 dual core
1.66 ghez
1gb ram
256 ekran kartı

İnternet Tarayıcı: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 5.1; tr; rv:1.8.1.14) Gecko/20080404 Firefox/2.0.0.14

sah1n
24-04-2008, 08:30   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
1,757 mesaj

Fan'ın sürekli çalışmasının bilgisayarına zararı değil faydası vardır bırak çalışsın demekki işlemcinin ihtiyacı varki çalışıyor.Bilgisayar ısılarını bir kontrol et istersen bios dan hardware monitor kısmından yada everest programındanda bakabilirsin.

Kapalı Hesap (34907)
24-04-2008, 09:41   |  #3  
Kapalı Hesap
Teşekkür Sayısı: 5
1,440 mesaj

Arkadaşım  

BIOS'ta yanlış değişiklikler yapmanın bilgisayarınızı çalışmaz duruma getirebileceğini unutmayalım.Bu gibi durumlarda BIOS sıfırlama (reset) tüm ayarları varsayılan "fabrika ayarlarına" getirebiliyorsunuz, ancak bu ayarlar yalnızca "varsayılan" oluyor, "iyileştirilmiş" değil.Adımları izlemeniz gerekiyor.

Bilgisayar işletim sistemi yüklenmeye başlamadan önce BIOS ayarlarına girmek için kullanılacak tuşa basmanız için sizi bir iki saniye kadar bekliyor. BIOS'a girmek için genellikle kullanılan yöntem bilgisayar açıldığı anda gerekli tuşa basmak, çünkü iletinin görüntülendiği an kaçırılırsa bilgisayarı yeniden başlatmak gerekiyor. Genelde bilgisayarda bu tuş DEL, F1 veya F2 oluyor. Eğer açılış sırasında BIOS ayarlarına giremiyorsanız, kullanım kılavuzuna bakmanızı ve hatta gerekirse üreticinizle temasa geçmenizi öneririm.

donanımlarınızı eniyi şekilde kullanmak için güncelleyiniz .,HP.Tüm Modellerde Donanım sürücüsünü kolay ve hızlı doğru sürücüyü kurmak çok kolay nasılmı.? (HP Softbaq Download Manager)yükleme yönetimi yazılımını indirin kurun güncellemek istediğiniz sürücüyü seçin.,güncelleyin...
1::

Düzenli olarak
Virüsleri tarayın ve silin Virüs proğramı NOD 32 Tavsiye ederim.
Sabit diskinizdeki çöplerden kurtulun
Bilgisayarınızın performansını artırın

2::

Son Düzenleme: Kapalı Hesap (41714) ~ 24 Nisan 2008 09:45