Notebook konfigurasyonu

feyizu
24-07-2008, 11:21   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
18 mesaj

Sevgili arkadaşlar,uzman kardeşlerim..forumu okurken ve önerilen sitelere gidip gelerek tam 1 gün harcadım ve başım döndü, yine de alacağım notebook hakkında karar veremedim..birisinin ak dediğine diğeri kara diyor..birinin sağlam dediğine diğeri yaramaz diyor..herkes de ayrı bir marka ve model öneriyor..
Şİmdi bu işin uzmanı arkadaşlardan hem bana hem de benim gibi bu konuda yeterli bilgiye sahip olmayan kararsız arkadaşlara yardımı olacak bir çalışma rica ediyorum..aklıma gelen çözüm şöyle..1000-1500 YTL arasında fiyatı olan,gün içerisinde sürekli internet bağlantısı ile değişik sitelerin yazılı forumlarını takip edebileceğim, karmaşık formülasyonları hızlı bir biçimde yapabilecek,en az 5 yıl değişim gerektirmeden ihtiyaçlarımı karşılayabilecek,min 2 GB RAM,wireless,DVD/RW özelliği olan,işlemcisi hızlı orta karar bir notebook konfigurasyonu önerseniz mesela..marka ya da model değil de konfigurasyon önerseniz..mesela işlemcinin,ekran kartının,hard diskin,CD sürücüsünün vs.vs modellerini yada özelliklerini sıralasanız bende bu liste ile modele gitsem..Tekrar yazıyorum amacım öyle oyun filan değil..kaliteli ses sistemi filan da aramıyorum,,hızlı işlem yapan,açılıp kapanırken insanı bayıltmayan bir notebook sahibi olmayı planlıyorum.

İlginiz ve yardımlarınız için peşinen teşekkürler.

feyizu
24-07-2008, 14:59   |  #2  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
18 mesaj

Sağolasın arkadaşım..Marka takıntım olmamakla birlikte satış sonrası servis,ana firmanın desteği,ürünün bilinen kronik problemi olup olmadığı gibi konular da önemli sanırım..
Ha bir de xp mi vista mı sorusu var tabi..malum hala vistanın sorunları olduğunu yazanlar var,diğer taraftan da xp nin ömrü doldu diyenler.Ya da linux la satılanlar daha uygun mu olur acaba.. Ya da free dos alıp sonra istediğimizi yüklemek mi daha uygun.
Meşgul ettim ama bu konularda da yardım rica edeyim...teşekkürler