Notebook'lara çok özel bir ses sistemi

CHIP Online
31-08-2009, 15:30   |  #1  
CHIP Online avatarı
OP www.chip.com.tr
Teşekkür Sayısı: 26
36,771 mesaj
Kayıt Tarihi:Kayıt: Oca 2004

Asus, notebook'lara çok ses getirecek iki yeni dizüstü hoparlör setini kullanıcılarına tanıttı.

Okumak için: https://www.chip.com.tr/konu/note ... -sistemi_14821.html


Resimlerle: Windows 7'yi netbook'lara kuruyoruz!

Artık masaüstü bilgisayarlar ile dizüstü bilgisayarlar arasında eskiden olduğu kadar derin bir uçurum bulunmuyor. Hatta en yeni ve sistem canavarı oyunları oynamak isteyen kullanıcılar dahi, bilgisayar alırken seçimlerini üst model laptoplardan yana yapabiliyor.

Masaüstü bilgisayarlardan farklı olarak taşınabilir bir yapıda olan laptopların tek sıkıntısı ise ses sistemi denilebilir. Masaüstü sistemlere göre çok da üstün ses kalitesi vaat etmeyen ve kullanıcıları taşınabilir bilgisayar olmalarına rağmen hoparlör ihtiyacı nedeniyle kablo karmaşasının içine iten laptoplar, bu nedenle kullanıcılar için bazı zamanlar sıkıntı verici olmuyor değil.

Ancak Asus'un geliştirdiği yeni notebook hoparlör takımı, laptopların bu yöndeki problemlerini tamamen ortadan kaldıracakmış gibi görünüyor. uBoom ve uBoom Q isimli iki farklı dizüstü hoparlör sistemiyle kullanıcılarının karşısına çıkan Asus, laptop kullanıcılarına gittikleri her yerde üstün ses kalitesinden faydalanabilmelerine imkan veriyor. USB 2.0 ile bilgisayarlara bağlanan ve güç ihtiyacını USB arabirimi üzerinden sağlayan uBoom Q, böylece hoparlörlerin adaptör ihtiyacını ve taşınabilirliği sekteye uğratan kablo karmaşasını da tamamen ortadan kaldırıyor.


Tüm konu: Notebook'lara çok özel bir ses sistemi

İzleyin: HP Mini 2140

Resimlerle: Windows 7'yi netbook'lara kuruyoruz!

Kaynak: www.chip.com.tr

Tartışıyoruz: Netbook hoparlörleri ihtiyacınızı karşılıyor mu?

EbRaR ErDeM
01-09-2009, 18:05   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
1,217 mesaj
Kayıt Tarihi:Kayıt: Tem 2009

Netbook kullanmıyorum.

_hEro
01-09-2009, 18:24   |  #3  
_hEro avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
3,428 mesaj
Kayıt Tarihi:Kayıt: Tem 2009

Bende kullanmıyorum.Ancak bir şeyi merak ettim.Usb den alıyorsa gücünü, dizüstü bilgisayarın şarjından ne kadar götürüyor acaba? Kullanıpta deneyen yada ürünle ilgili herhangi bir açıklama var mı?