Notebook Seçimi (işi bilenlerden yardım)!

jawhlan
20-01-2010, 05:49   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
19 mesaj

Arkadaşlar.. 2000-2200 tl civarı param var...
en azından birkaç yıl oyun oynayabilecegim, sorun cıkartmayacak bir bilgisayar arıyorum ve hepsiburadada bunu buldum

Asus N61VN280BD Intel Core 2 Duo T9600 2.8GHZ 4GB 500GB 16"
link:
http://www.hepsiburada.com/produ ... &Productid=bd750397

daha iyi bir öneriniz var mı?
ya da asus almamamı şiddetle tavsiye edenininz var mı???
toshiba da aklımdan geçiyor ama bu bilgisayarın özelliklerinin bu fiyatta olması hosuma gitti biraz.. (:

secfur
20-01-2010, 07:28   |  #2  
secfur avatarı
Yıllanmış Üye
375 mesaj

ekran kartını kaç bit olduğunu anlayamadım ama gerisi güzel.  oyun düşündüğüne göre ekran kartını araştır derim .

Ürün                                                                                                                                                                 Özellikleri :                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                         

Son Düzenleme: secfur ~ 20 Ocak 2010 07:31
baho_592
20-01-2010, 13:23   |  #3  
baho_592 avatarı
Yıllanmış Üye
255 mesaj

senin bulduğun laptop çok güzel.Bütün özellikleri çok yüksek seviyede.ben sana linkini vericeğim casperıda öneririm.
http://www.vatanbilgisayar.com/c ... ils.aspx?I_ID=41391

Süleyman.
20-01-2010, 13:28   |  #4  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 3
16,587 mesaj

Aynı özelliklerdeki Packard Bell ve Acer'ın fiyatları da bu şekilde:

PACKARD BELL T9600 2.8 GHZ-4GB-320GB-DVDRW-15,6''-1024MB GT240-BT-CAM- W7PRE
ACER T9600 2.8GHZ-4GB-320GB-DVDRW-15.6''CAM-1024MB GT240M-BT-W7PRE

rezil_Acer
22-01-2010, 01:23   |  #5  
Taze Üye
2 mesaj

Acer almayı düşünme bile. Şuanda yüzlerce binlerce Acer kullanıcısının laptopları anakart arızası sebebiyle kullanılamaz durumda. Dün de benimki internette bir sayfadayken birden dondu kaldı. Mecbur resetleyince bir daha açılmadı. Başka bir bilgisayarla araştırmak için internete girdim. Bir de ne göreyim. Bütün Acer Aspire kullanıcıları bilgisayarlarının açılmadığını yazıyor. Her taraf aynı arızayla dolu. Daha iki yıl önce aldığım bilgisayar durduk yere anakart arızası yaptı ve 2 yıl geçtiği için garanti kapsamı dışında şuan. Olan benim 2 yıl önce verdiğim 1250 TL ye oldu. 90 lı yılların sonunda 2000 li yılların başında yıllarca bu Acer bozuk menteşeli ürünler sattı. Modeller farklı olmasına aralarında yıllar olmasına rağmen hepsi menteşenin sertleşmesi ve ekranı kırması sebebiyle servise giderdi ve Acer servisleri de adama 140 doları kitlerdi. Bu problem yıllar boyu devam ettiği halde bu rezil Acer firması aynı promleme sahip farklı modelleri üretmeye devam etti. Son yıllarda menteşeden para kazanmayı bıraktı düzeldi diye düşünüp Acer aldık. Fakat bu seferde milletin başını dandik anakartlarıyla yaktılar.  Bu Acer a verilen paraya yazık. Milli servete yazık. Aldığınız cihazı 2-3 seneden fazla kullanamazsınız. Alırken Hp ve Toshibalar dan 100-150 dolar ucuza alabilirsiniz. Ama Acer fazlasıyla fitil fitl burnunuzdan getirir o dolarları.

google da 'acer laptop açılmıyor' şeklinde bir aram yapın. Bakın ne kadar anakartı bozuk laptop şikayeti olduğuna şaşacaksınız... 

nonpasaran
22-01-2010, 02:21   |  #6  
nonpasaran avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 7
1,216 mesaj

işi bilenlerden yardım istemişsin ben 2 gün evvel Vatan dan aldım bu bilgisayarı(Demekki işi biliyorumAğzı kulaklarına varıyor)
Şaka bir yana hayatımda bir bilgisayarı hiç bu kadar sevmemiştim bilgisayar buz gibi bazen çalışıyormu diye kafamı eğip bilgisayarı dinliyorum ekranı harika ve çok parlak ses mükemmel kötü tek tarafı pad biraz garip yada ben alışamadım zaten pek kullanmam performansı çok çok iyi soracağın bişi varsa sorabilirsin ama sana tavsiyem sakın başka bir alet alma büyük hata yaparsın

omaar
22-01-2010, 03:40   |  #7  
Taze Üye
14 mesaj

hangi bahsettiğim casper mı asus mu anlayamadım.

Conspirator
22-01-2010, 09:01   |  #8  
Conspirator avatarı
Yıllanmış Üye
479 mesaj

O seçtiğin Asusu al :) kaçırma aynısı bende var ama daha ucuza hızlıal.com dan bulabilirsin

jawhlan
23-01-2010, 13:55   |  #9  
OP Taze Üye
19 mesaj

hepinize teşekkür ederim cevaplarınız için..rezil acer isimli arkadaş kesinlikle alma diyor..bu konudakiden başka mesajı da yok bu forumda..sırf bunu yazmak için üye olmuşsa galiba ciddi sorun var acer de ama bu problem sadece acer de mi oluyor?anakart yanması falan?

şafak89
23-01-2010, 16:04   |  #10  
şafak89 avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 7
2,522 mesaj

benim bildğim toshibaların amdlerinde aynı sorun var ama başkada bi sorun lu marka tanımyom :)

kmc
23-01-2010, 16:26   |  #11  
Yıllanmış Üye
365 mesaj

Ne alıcaını bilmiyorum ama HP Pav Dv 5 almanı kesinlikle ÖNERMİYORUM !
Bende iki adet var ve çok şikayetçiyim sürekli problem yaşıyorum...

Problemlerim ise şöyle ;

Wireless da problem ,
Network da problem ,
Aşırı ısınıyor,
25 dk. oyun oynuyorum makine tak diye kendini kapatıyor.
Yeni olmasına rağmen çok kasıyor ... Vb. 

Son Düzenleme: kmc ~ 23 Ocak 2010 16:27
Conspirator
24-01-2010, 15:41   |  #12  
Conspirator avatarı
Yıllanmış Üye
479 mesaj

Hayırlı olsun :)

rezil_Acer
26-01-2010, 23:29   |  #13  
Taze Üye
2 mesaj
Alıntı: jawhlan  
hepinize teşekkür ederim cevaplarınız için..rezil acer isimli arkadaş kesinlikle alma diyor..bu konudakiden başka mesajı da yok bu forumda..sırf bunu yazmak için üye olmuşsa galiba ciddi sorun var acer de ama bu problem sadece acer de mi oluyor?anakart yanması falan?

Arkadaşım aynen dediğin gibi Acer a duyduğum kızgınlıktan buraya hesap açıp o mesajı yazdım. Sebeplerinin de mesajımda uzun uzun izah ettim. En sondaki google daki araştırma teklifimi uygulaman sadece birkaç saniyeni alır ve yazdıklarımın doğruluğunu görebilirsin.

Son soruna cevap olması açısından aşağıdaki linke bakabilirsin. İngilizcen vardır umarım. Yoksa türkçe aramada da çok miktarda şikayet göreceksin zaten.

http://en.kioskea.net/forum/affi ... p-does-not-power-up

HP lerinde bir önceki serilerinde yukarıda bir arkadaşın bahsettiği problemlerden çok şikayet ediliyordu fakat yenilerinde yok diye söyleniyor. Bendeki Acer arıza yapınca ben de alıcı gözüyle HP leri inceledim. Özellik olarak dört dörtlükler fakat siyah parlak kasa tasarımı ve touchpad in kaygan olmayısı v(parmağın yapışarak takılması) gibi bir iki ufak konu hoşuma gitmedi. Tasarımı hoşuna gidiyorsa alabilirsin. Dell de sağlam ve şık modeller yapıyor. Onlara da bakabilirsin.

O elindeki 2000 lirayı ne emekle kazandığını veya nasıl biriktirdiğini düşün. 3 senesini bile dolduramadan tam da garantisi bittiğinde seni yolda bırakacak rezil bir ürüne yatırmak ister misin sen düşün artık...

durrsun
27-01-2010, 21:54   |  #14  
durrsun avatarı
Yeni Üye
22 mesaj
Alıntı: nonpasaran  
işi bilenlerden yardım istemişsin ben 2 gün evvel Vatan dan aldım bu bilgisayarı(Demekki işi biliyorumAğzı kulaklarına varıyor)
Şaka bir yana hayatımda bir bilgisayarı hiç bu kadar sevmemiştim bilgisayar buz gibi bazen çalışıyormu diye kafamı eğip bilgisayarı dinliyorum ekranı harika ve çok parlak ses mükemmel kötü tek tarafı pad biraz garip yada ben alışamadım zaten pek kullanmam performansı çok çok iyi soracağın bişi varsa sorabilirsin ama sana tavsiyem sakın başka bir alet alma büyük hata yaparsı
hangi markadan modelden tavsiye ediyorsun..konu anlaşılmadı.