Notebook sistemim için hangi windows 7 sürümü

koc06
24-12-2010, 22:06   |  #1  
koc06 avatarı
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
682 mesaj

[url=http://img819.imageshack.us/i/adszwdb.png/][/url]

VE YORUMLARINIZI BEKLIYORUM ARKADASLAR

SAYGILAR

Anket
Son Düzenleme: koc06 ~ 24 Aralık 2010 22:21
DEXTER 26
24-12-2010, 22:19   |  #2  
DEXTER 26 avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 26
1,018 mesaj

HOME PREMIUM

murat2010
24-12-2010, 22:40   |  #3  
murat2010 avatarı
Yıllanmış Üye
287 mesaj

Laptoplar için en uygunu ya home basıc yada home premıumdur... 

Ultimate zaten ev kullanıcıları için değilki....

Kapalı Hesap (154666)
24-12-2010, 23:17   |  #4  
Kapalı Hesap
Teşekkür Sayısı: 16
4,901 mesaj

MİNT JULIA

koc06
25-12-2010, 08:22   |  #5  
koc06 avatarı
OP Yıllanmış Üye
682 mesaj

ANKETE KATILAN BAŞKA KİMSE YOK MU ? ARKADAŞLAR :(

ProFCJ
25-12-2010, 16:24   |  #6  
Üye
Teşekkür Sayısı: 1
78 mesaj

Kullanım yerine göre değişir ama starter ise allah kurtarsın derim ve burda konu açtığına göre sıradan sadece internette dolaşan facebook takılan birisi değilsin anladğıma göre ben enterprise ingilizce kulanıyorum neden derseniz tüm sürümleri denedim ve bunun en rahat çalışan olduğunu fark ettim peki neden ingilizce dersenizde türkçe dil paketi ayrı bir eklenti olduğu için türkçe işletim sistemleri genelde daha ağır olurlar bende hiçbir ek paket olmadığı için ağırlaştıran hiç bir şey de yok sana tavsiyem enterprise ingilizce kullan

koc06
25-12-2010, 17:02   |  #7  
koc06 avatarı
OP Yıllanmış Üye
682 mesaj
Alıntı: ProFCJ  
Kullanım yerine göre değişir ama starter ise allah kurtarsın derim ve burda konu açtığına göre sıradan sadece internette dolaşan facebook takılan birisi değilsin anladğıma göre ben enterprise ingilizce kulanıyorum neden derseniz tüm sürümleri denedim ve bunun en rahat çalışan olduğunu fark ettim peki neden ingilizce dersenizde türkçe dil paketi ayrı bir eklenti olduğu için türkçe işletim sistemleri genelde daha ağır olurlar bende hiçbir ek paket olmadığı için ağırlaştıran hiç bir şey de yok sana tavsiyem enterprise ingilizce

hangis sürümü peki enterprise 7 nin home premium mu ? İngilizce kullanamam ingilizce anlamıyorum, çok az biliyorum 

Kapalı Hesap (200174)
25-12-2010, 18:54   |  #8  
Kapalı Hesap
Teşekkür Sayısı: 9
3,759 mesaj

professional 64 bit bence en güzel versiyonu 7 nin

koc06
29-12-2010, 23:03   |  #9  
koc06 avatarı
OP Yıllanmış Üye
682 mesaj

başka fikri olan yok mu arkadaşlar....

infoman
29-12-2010, 23:21   |  #10  
infoman avatarı
Yıllanmış Üye
2,884 mesaj
Kullanım yerine göre değişir ama starter ise allah kurtarsın derim ve burda konu açtığına göre sıradan sadece internette dolaşan facebook takılan birisi değilsin anladğıma göre ben enterprise ingilizce kulanıyorum neden derseniz tüm sürümleri denedim ve bunun en rahat çalışan olduğunu fark ettim peki neden ingilizce dersenizde türkçe dil paketi ayrı bir eklenti olduğu için türkçe işletim sistemleri genelde daha ağır olurlar bende hiçbir ek paket olmadığı için ağırlaştıran hiç bir şey de yok sana tavsiyem enterprise ingilizce
Windows 7 Enterprise = Windows 7 Ultimate
Ultimate sürümünden içeriksel olarak hiç bir farkı yoktur !!!

Tek farkı; Bir çok bilgisayara sahip şirketlere satılıyor olması ve toplu lisanslama sistemine uygun olması.
Gerçi Ultimate ise tekil lisanslama için uygun olmasına rağmen, şirketlere satılan lisansla istediğin Windows sürümünü (XP,Vista, 7 ve herhangi bir sürümü) istediğin kurulumla lisanslayabilirsin.
Gelelim dil muhabbetine (Şu aralar bu dil muhabbeti her alanda meşhur ama hadi hayırlısı)
İngilizceniz ileri seviyede değilse ingilizce kullanmanın hiçbir mantığı yoktur.
Dilin yama olması hızı gözle görebileceğiniz derecede etkilemez. Tamamen hurafedir:) Tamamen psikolojiktir.  
Ayrıca Windows tarafından karşınıza çıkan bazı İngilizce diyalogları anlamaya çalışmak daha çok vakit kaybettirir:) 

Windows 7 Enterprise
Kullanıcıların Her Ortamda Verimli Çalışmalarını Sağlama

• Her konumdan verilere sorunsuz erişim sağlama
  • Kullanıcıların her yerden uygulamalara ulaşımına izin verme
  • Gündelik görevleri hızlandırma ve kolaylaştırma
Gelişmiş Güvenlik ve Denetim Aracılığıyla Riskleri Yönetme
  • Masaüstü ve taşınabilir kaynaklar için koruma sağlama
  • Şirket ilkelerine, resmi düzenlemelere ve yazılım lisanslarına uygun davranılmasını sağlama
  • Web'e daha güvenli göz atma
Bilgisayar Yönetimini Düzenleyerek Maliyetleri Düşürme
  • Uygulama ve istemci bilgisayarı yaşam döngüsü yönetimini basitleştirme
  • Denetim ve otomasyonu geliştirme
  • Bilgisayarların sorunsuz çalışmasını sağlama
  • Fiziksel ve sanal varlıkları tek bir konumdan yönetme
Daha fazla bilgi için şu sayfayı ziyaret edin: www.microsoft.com/windows/enterprise

Windows 7 Enterprise'ın Özellikleri
  • DirectAccess
  • BranchCache
  • Kurumsal Arama Kapsamları
  • Bitlocker ve Bitlocker To Go
  • AppLocker
  • Sanal Masaüstü Altyapısı (VDI) İyileştirmeleri
  • Çok Dilde Kullanıcı Arabirimi

Son Düzenleme: infoman ~ 29 Aralık 2010 23:36
Erşah
31-12-2010, 09:44   |  #11  
Erşah avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 11
2,183 mesaj
Yok öyle bir şey.Eğer yükleyecekseniz ve de driver desteğiniz varsa ultimate 64-bit kuabilirsiniz.Home basic ya da starter sürümlerine tavsiye etmem.Çünkü içerik kısıtlaması var ve arka plan olar hiç bir şey ayarlıyamıyorsunuz.Eğer driver'larınızın 64-bit desteği yoksa ultimate-professional-home premium 32-bit sürümlerinden herhangibirini de yükleyebilirsiniz.Ultimate ile home premium arasındaki fark ne derseniz ;Ultimate sürümünde BİT LOCKER denilen sürücü şifreleme programı var -ki bu program gibi internette bir çok program var-.home premiumda ise bit locker sürücü şifreleme programı yok.Onun haricinde neredeyse hiç bir fark yok.