Notebook'ta eski performansı alamamak?!

LeonEmre
02-07-2010, 23:23   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
2 mesaj

Yaklaşık 2 yıl önce Toshiba Satellite A300-15B marka notebooktan aldım son bikaç aya kadar sistemim gayet iyi çalışıyordu hatta beni şaşırtacak derecede şeyleri çalıştırabilcek kadar .. Ancak son zamanlarda bu performanstan eser kalmadı ve ilk önce sistemden kaynaklı olabileceğini düşünerek format attım fayda etmedi bidaha attım şuan biraz daha iyi ama yinede istediğim performansı yakalaşmış değilim .. Notebookun hiçbirşekilde donanım arızası olmadı bu zamana kadar o yüzden içini hiç açmadım / açtırtmadım.. Aşırı ısıma durumuda hissetmiyorum açıkcası ortamın ısısı gayet iyi .. Sizce sorun neyden kaynakldıır?

Şimdiden yardım eden herkese çok teşekkür ederim ..

Recep Baltaş
03-07-2010, 00:07   |  #2  
Recep Baltaş avatarı
CHIP Online
Teşekkür Sayısı: 8
9,635 mesaj

İşletim sistemi XP ise konuya cevap yazmaya gerek yok zira çöpten performans çıkmaz.... Vista ise SP2 kurun. Windows 7 ise kurduğunuz bir sürücü çakışma yapıyor olabilir. Tüm bunlardan da en önemlisi ise her dizüstü bilgisayarın ilacı: güncel bir BIOS!

LeonEmre
03-07-2010, 17:26   |  #3  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
2 mesaj

Afedersiniz işletim sistemimi yazmayı unutmuşum .. Windows 7 Ultimate kurdum geçen gün driver, windows update herşey sorunsuz olarak yüklendi. Aşırı derecede program oyun vs. kurmadım .. BIOS güncellemesini nasıl gerçekleştirebilirim? Ayrıca güncelleştirme yapmak ne kadar risk taşıyor?

Son Düzenleme: LeonEmre ~ 03 Temmuz 2010 18:26
Recep Baltaş
03-07-2010, 23:20   |  #4  
Recep Baltaş avatarı
CHIP Online
Teşekkür Sayısı: 8
9,635 mesaj

Laptopta risk %5 civarındadır. Güncelleme üretici destek sayfasından alınabilir.