Notebookum ile ilgili bir kaç sorun..

Pandaria
29-07-2008, 09:20   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
9 mesaj

Merhabaler,
Acer Aspire 5920G serisinden bir notebook aldım.Bazı sorularım olacak,
1)Başka bir odadaki emektar kablosuz modeeme bağlanamıyor meret.Sürekli connecting yazıyor fakat ondan sonra hemen disconnected diyor.Modemin yanına taşımama rağmen sorun çözülmedi.Evdeki masaüstü bilgisayar aynı hatayı vermiyor.
Ben bunu internete nasıl bağlayabilirim?
2)Alet Vista ile geldi,fakat Visa kurulum CD'sini Teknosa vermiyor.Ben buna XP kurmak istedim diyelim,sonra sıkılıp ve Vista'yı tekrar kurmak istersem nasıl tekrar kurabilirim?Bir de bu alete nasıl XP kurabilirim?
3)Ekran kartı sürücülerini de güncellemem gerek sanırım.Nvidia 8600M GS kartının sürücülerine nereden ulaşabilirim?
4)Aletin sıcaklığını nasıl ölçebilirim?Hangi sıcaklık tehlikedir?
5)Alet açılınca tonla program da beraberinde açılıyor.Başlangıçta açılmamasını istediğim programları nereden kapatabilirim?
6)Bir de ekran çözünürlüğünü 1280X800'den yüksek bir hale getirmek mümkün mü?

Yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim :)

bektash
29-07-2008, 09:30   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
1,997 mesaj

1) Modem yapılandırmanızı değiştirin (Wpa-vs.) Wep olarak sifreleyin.
2) Forumda aratırsan vistaya xp kurmak adı altında onada ulasırsın.
3) Nvidia 8600M GS forumda aratırsan onuda bulursun
4) 80C ideal
5) başlat+çalıştır+msconfig yaz gelen menude başlangıc sekmesine git seçimini yap
6)Monitorun destekliyorsa mumkun ama ben en uygun olanı neyse onu kullan derim fazla zorlamanın bi mantığı yok cunku ;)

estante
29-07-2008, 09:43   |  #3  
Yıllanmış Üye
207 mesaj

1. Sorundan herhangi birşey anlamadım
2. Sorun ise Xp kurmak için bir bilgisayarcıdan Xp cdsi alarak Laptopunu formatlayabilirsin aynı şekilde Vistayı kaldırdığın zaman yeniden vista yüklemek istersen aynı şekilde Vista cdsi ile formatlayabilirsin.
3. # http://www.laptopvideo2go.com/drivers adresine girin.
   # Gelen sayfadaki sürücüler Windows xp içindir. Eğer işletim sisteminiz xp değilse; en sol bölümden işletim sisteminizi tıklayın.
   # Sayfada version sütununun altındaki ilk numaraya tıklayın. ör: 165.01
   # Açılan forum sayfasından Resim Driver 'a tıklayarak gerekli driverı indirin ve açın. Ama sakın kurmayın.
   # Gene aynı sayfada ResimModded INF e tıklayarak inf dosyasını indirin.
   # İndirdiğiniz inf dosyasını driver'ı açtığınız klasörün içine kopyalayın. Üzerine yazmak isteyecek evet deyin.
   # Driveri açtığınız klasördeki setup.exe dosyasını çalıştırıp driveri kurun. Oldu da çalışmazsa aygıt yöneticisine girip ekran kartı sürücüsünü güncelleyin. Driverı açtığınız klasörü gösterin.
   # Yeniden başlatın. Bu kadar
4. Bununla ilgili sana birkaç program önereceğim bunlardan birini kurarsan ısıyı bulabilirisin..  (Hmonitor,  EVEREST Ultimate Edition,  PC Wizard 2008)..Benim sana tercihim Everesttir http://www.downloadtr.com/program.asp?id=212  Bu adresten indirebilirsin everesti..
5. Açılmasını istemediğin programlar varsa bunun için şu adımları izle
   #Başlat - Çalıştır
   #msconfig yazıyoruz
   #Sistem Yapılandırma Yardımcı Programı gelir oradan başlangıç seçeneğine giriyoruz ve açılmasını istemediğimiz programların işaretini kaldırıyoruz
   #Tamama basıp bilgisayarını yeniden başlatıyorsun
6. Masaüstünde boş bir yere sağ tıkla özelliklere gel sekmelerden "ayarlar" sekmesini seç ve oradan istediğin çözünürlüğü seç ...

Kolay Gelsin... Sonuçları Bekliyorum..Göz kırpma

Pandaria
29-07-2008, 09:51   |  #4  
OP Taze Üye
9 mesaj

Çok teşekkür ederim,fakat modem yapılanmasını nasıl değiştirebilirim?

estante
29-07-2008, 10:02   |  #5  
Yıllanmış Üye
207 mesaj

Bi ie explorer sayfası açıp 192.168.2.1 yazıp enter yaparsan modemin arayüzüne girersin, girişte şifre sorar hiç bişey yazmadan enter dediğinde arayüz karşına çıkar. bu sayfanın solunda menülerde ADSL tıkladığında çıkan alt menüde ADSL ayarları na tıkladığında wan ayarları açılır.Burada yeni sekmesine tıklarsan yeni bi adsl hesabı oluşturursun: şifre, kullanıcı adı vs girersin. Ama daha önceden oluşturulmuş varsa orada ismi yazar(PVC adı bölümüne)( mesela benimkini oluşturduğmda Smile adını verdim) o yazan isme tıkladığında önceden oluşturulmuş hesaba girersin ve istediğin değişikliği yaparsın.  ALINTIDIR
Umarım İşine Yarar

bektash
29-07-2008, 10:06   |  #6  
Yıllanmış Üye
1,997 mesaj

10.0.0.2 yada 127.0.0.1 de olabilir.

Pandaria
29-07-2008, 10:31   |  #7  
OP Taze Üye
9 mesaj

Dediklerinizi yazdım,fakat sayfa görüntülenemiyor diyor.Ben bu aleti internete bağlayamayacağım galiba...
Modemi görmüyor bir türlü.Yeni modem alacağım gibi...

Son Düzenleme: Pandaria ~ 29 Temmuz 2008 10:45
bycentrino
29-07-2008, 11:45   |  #8  
bycentrino avatarı
Yıllanmış Üye
210 mesaj

O modemle hiç internete bağlandın mı?
Daha önce laptop ile modem arasındaki bağlantıya şifre koydun mu?

Pandaria
29-07-2008, 12:01   |  #9  
OP Taze Üye
9 mesaj

Evet bağladım fakat şifre koymadım,yalnız sanırım sorun modemde.Az önce dışarı çıkıp denedim bilgisayarı,internete kafede bağlanıyor.
Sorun modemde değilse başka nede olabilir?

bycentrino
13-08-2008, 03:01   |  #10  
bycentrino avatarı
Yıllanmış Üye
210 mesaj

Sorun senin pc de
şifre koymadıysan ama senin pc şifre gönderiyordur
1)bağlantına sağ tıklayıp özellikler> oradan da ağ güvenlik anahtarı varsa onu sil
2)bu olmaz ise kablosuz ağ özelliklerine gir>ağ iletişim>internet protokolü sürüm 4 e çift tıkla ve genel bölümünden aşağıdaki ip adresini kullanı işaretle ip adresi bölümüne 192.168.2.2  , alt ağ maskesi bölümünü otomatik kendisi doldurur. varsayılan ağ geçidi için 192.168.2.1
Not: Buradaki ip ler Airties modemi için verilmiştir ilk verilen ip sadece ağ da bir pc varsa çalışır birden fazla pc varsa ip ler çakışabilir