Notepad

m3hm3t76
27-03-2009, 22:21   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
10 mesaj

Arkaaşlar ben Win7 7057 sürümünü kurdum ama pc ilk açıldığı zaman içerisinde

[.ShellClassInfo]
LocalizedResourceName=@%SystemRoot%\system32\shell32.dll,-21787

yazan not defteri açılıyor. Acaba bunun çözümü nedir. Yani bilgisayar açılır açılmaz masaüstüne otomatik olarak yukarıdaki yazılı olan notepad açılıyor.

h@y@let
27-03-2009, 22:31   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
887 mesaj

Startup Bug, Desktop.ini Opens in Notepad on Every Boot – FIX
Open Windows Explorer, then click on Organize -> Folder and Search Options.
1. Go to View tab.
2. Under “Hidden files and folders” tree, select Show hidden files, folders and drives.
3. Uncheck Hide protected operating system files in order to be able to view the hidden desktop.ini file.
4. Click OK when done.
5. Navigate to C:\ProgramData\Microsoft\Windows\Start Menu\Programs\Startup folder, or alternatively, just type shell:common startup in Start Search and hit Enter.
6. Delete desktop.ini file inside the folder.
7. Navigate to C:\Users\USERNAME\AppData\Roaming\Microsoft\Window s\Start Menu\Programs\Startup folder, or alternatively, just type shell:startup in Start Search and hit Enter.
8. Delete desktop.ini file inside the folder.
9. The bug has been fixed, and no Notepad window with desktop.ini will appear on reboot or startup anymore.
-----------------------------------------------------------
Windows 7-7057 açılıştaki not defteri sayfasını kaldırma
Başlangıç Hata, Desktop.ini açar Not Defteri'nde Her Önyükleme üzerinde - DÜZELTME
Açık, Windows Explorer, daha sonra Organize tıklayın -> Klasör ve Arama Seçenekleri'ni.
1. Görünüm sekmesine gidin.
2. Gizli dosya ve klasörleri "ağacı, Göster'i seçin gizli dosyalar, klasörler ve sürücüler" altında.
3. Işaretini kaldırın Korunan işletim sistemi dosyalarını gizle Bu gizli Desktop.ini dosyasını görmek gerek.
4. Tamam'ı zaman yapılır.
5. C gidin: \ Programdata \ Microsoft \ Windows \ Start Menu \ Programlar \ Başlangıç klasörü, ya da, yazın kabuk: Başlat Arama'ya ortak başlangıç ve Enter tuşuna basın.
6. Desktop.ini klasörü içinde dosya silin.
7. C gidin: \ Users \ KullanıcıAdı \ AppData \ Dolaşım \ Microsoft \ Window s \ Start Menu \ Programlar \ Başlangıç klasörü, ya da, yazın kabuk: Başlat Ara başlangıç ve Enter tuşuna basın.
8. Desktop.ini klasörü içinde dosya silin.

Son Düzenleme: h@y@let ~ 27 Mart 2009 22:32
_cypher_
27-03-2009, 22:54   |  #3  
Yıllanmış Üye
1,389 mesaj

başlatı acın butun programları secin startup a sag tıklayıp open all users i secin ve gelen klasordeki not belgesini silin

m3hm3t76
28-03-2009, 20:40   |  #4  
OP Taze Üye
10 mesaj

sağol cypher kardeş sorun halloldu. Lütfen yöneticilerden ricam konuyu kilitleyebilirsiniz.

Banned
28-03-2009, 21:10   |  #5  
Banlandı
325 mesaj

Gerçi ufak bi araştırma yapsaydın bu sorunun çözümünü bulabilirdin yine forumda. Neyse. Sorunun halolmuş. Ama 7068 de çıkmış. Ne yapsak acaba xD

Bu arada "h@y@let" çeviri dört dörtlük olmuş Kahkaha

Son Düzenleme: n/a ~ 28 Mart 2009 21:12
h@y@let
29-03-2009, 01:11   |  #6  
Yıllanmış Üye
887 mesaj

tamamen alındır :D:D ben bu yolla halletmiştim :)