Numara taşınabilirliğinde sona geliniyor!

CHIP Online
21-08-2008, 17:45   |  #1  
CHIP Online avatarı
OP www.chip.com.tr
Teşekkür Sayısı: 26
36,771 mesaj

Numara taşınabilirliğinde test çalışmaları sürüyor. İlk numara operatörler arasında taşındı bile...

Okumak için: https://www.chip.com.tr/konu/Numa ... geliniyor_8339.html

Abonelerin numaralarını başındaki kodu ile birlikte, tercih ettikleri operatöre taşıyabilmeleri anlamına gelen 'Numara Taşınabilirliği'nin etkin bir şekilde uygulanması konusunda Avea, çalışmalarına devam ediyor.

Bu doğrultuda üç operatörün katılımıyla gerçekleşen test çalışmalarında ilk numara operatörler arasında başarıyla taşındı.  

Konuya ilişkin bir açıklama yapan Avea Regulasyondan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Cengiz Anık, "Yaptığımız testler gösteriyor ki, altyapımız ve Merkezi Veritabanı sayesinde taşıma sürecinin başlayacağı 9 Kasım 2008 tarihi itibariyle abonelerimiz, sorun yaşamadan işlemlerini sağlıklı bir şekilde yaptırabilecek" dedi.

Tüm konu: Numara taşınabilirliğinde sona geliniyor!

Kaynak: www.chip.com.tr

Tartışıyoruz: Numara taşınabilirliğinden yararlanmayı düşünüyor musunuz? Hangi opeartörden hangi operatöre geçemek istersiniz?

eolos
21-08-2008, 18:10   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
2,036 mesaj

hangi operator adam gibi hizmet verirse oraya gecerim bu güzel bi olay nedeni ise insanlar sırf numaralarını kaybetmemek için operatör değiştirmiyorlar şimdi rekabet olacak ve insanlar istediği aboneden daha saglıklı olarak hizmet alacak

perfection76
21-08-2008, 18:20   |  #3  
Yıllanmış Üye
111 mesaj

kim ne düşünürse düşünsün turkcell iyi hizmet veriyor ve verecektir de...

Fattur
22-08-2008, 01:35   |  #4  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
5,768 mesaj

hayır.gerek yok memnunum

onlineTR
22-08-2008, 01:54   |  #5  
Yıllanmış Üye
1,947 mesaj
perfection76
kim ne düşünürse düşünsün turkcell iyi hizmet veriyor ve verecektir de...
aynen gnctrkcll bırde recebin tavuğu var bi gözu buyuk bı gözu kucuk...:))BeğendimGülüş

smi26
22-08-2008, 12:38   |  #6  
Üye
69 mesaj

bende çok saçma olur düşünsenize (reklam gibi olmasın ama) numaranın başı 0532 ama avea :S :D

gulenmoryel
22-08-2008, 16:03   |  #7  
Taze Üye
10 mesaj

Numara taşınabilirliğinin iyi olacağını düşünüyorum.
Ben de yıllardır Turkcell kullanıyorum ama numara taşınabilirliği başlar başlamaz Avea ya da Vodafone'a geçicem. Henüz tüm tarifeleri bilmediğim için karar vermedim.

gulenmoryel
15-10-2008, 18:00   |  #8  
Taze Üye
10 mesaj

AVEA'dan açıklama: AVEA'YA GEÇENLERDEN ÜCRET ALMAYACAK

İSTANBUL (A.A) - 15.10.2008 - Avea'nın, numaralarını Avea'ya taşıyan abonelerden hiçbir taşıma ücreti almayacağı bildirildi.

Avea'dan yapılan yazılı açıklamada, 9 Kasım 2008 tarihi itibarıyla başlayacak numara taşınabilirliği uygulamasında, Avea'ya geçmek isteyen mobil telefon kullanıcılarının herhangi bir ücret ödemeyeceği kaydedildi.

Avea Regülasyondan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Cengiz Anık, konuya ilişkin değerlendirmesinde, "Tüm dünya örneklerinde numara taşınabilirliğin başarılı olmasının en büyük etkenlerinden biri, uygulamanın aboneler için ücretsiz olmasıdır. Avea olarak tüm mobil telefon kullanıcılarını, Avea fırsatlarından yararlandırmak için numara taşınabilirliğine ücretsiz başvurularını yapmak üzere Avea bayilerine davet ediyoruz" ifadesini kullandı.

onlineTR
16-10-2008, 14:02   |  #9  
Yıllanmış Üye
1,947 mesaj
smi26
bende çok saçma olur düşünsenize (reklam gibi olmasın ama) numaranın başı 0532 ama avea :S :
evet ya çok haklısın nasıl anlıyacaz pekı  turkcell,telsim yada avea?
annemi aramıyorum avea dıye bıde mılletı ne kullandıgı belı olmayan hattını arıyacaz gıttı konturler..Kahkaha
aslında bence tel baglantısında söyle dıyeılır tel çalarken
sekreter kız aradıgınız kişi vodefone kullanıcı gibi,nasıl fıkır..Alkış...Beğendim

ErsinX
16-10-2008, 16:28   |  #10  
Yıllanmış Üye
167 mesaj
onlineTR
aslında bence tel baglantısında söyle dıyeılır tel çalarken
sekreter kız aradıgınız kişi vodefone kullanıcı gibi,nasıl fıkır..Alkış...Beğendim
zaten öyle olacak bağlantıdan önce anons olacak :) zaten yapılacak öyle birşey.