NVİDİA 9600mgt ekran kartı overclock...

HPQ-User
17-08-2009, 14:51   |  #1  
OP CHIP Online
Teşekkür Sayısı: 29
30,996 mesaj

Qwertycuma sormuş:
Nvidianın sürücüsüne yama olarak overclock bölümü ekledim ama stabil değerleri tutturamamaktan korkuyorum fabrika çıkışı olarak

default clock:500 mhz

memory:400mhz

shader:1250 mhz çivarında

benim değerlerim

gpu clock:610

memory:510

shader:1365

Ekran kartım oyunlarda vb zorlandığı zaman sorun çıkartır yada şarj kablosunu çıkardıktan sonra kapanma gibi sorunlar ortaya çıkarmı?Sizin önereceğiniz değerler neler? Cevaplar için tşk...

Soru Türü: Donanım
İşletim Sistemi: Windows Vista
Sistem Özellikleri:
Nvidia 9600M Gt 512mb ddr2

İnternet Tarayıcı: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 6.0; en-US) AppleWebKit/530.5 (KHTML, like Gecko) Chrome/2.0.172.39 Safari/530.5

Süleyman.
17-08-2009, 16:03   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 3
16,587 mesaj

Dizüstü bilgisayarda hız aşırtma tavsiye etmem. Soğutma sistemi yok en başta. Bir tane fanla zaten normal değerlerde bilgisayarı stabil tutmak için debeleniyor. Bir de "overclock" yaparsanız sorun çıkabilir. Zaten o karta dizüstü bilgisayarınızda yapacağınız "overclock"tan birşey anlamazsınız...

Y.İ.Ğ.İ.D.O.
17-08-2009, 21:13   |  #3  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 14
3,152 mesaj

evet dizüstülerde overclock hiçbir zaman tavsiye edilmez sonra ekran kartınız yanar ise tüm makineden olabilirsiniz çünkü parçalar birbirine çok yakın eğer ekran kartınız oynayacağınız oyunda fazla zorlanma yaşamıyorsa overclock yapmayın derim.

Erhan Tiryakioğlu
17-08-2009, 21:42   |  #4  
Erhan Tiryakioğlu avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 3
4,716 mesaj
Alıntı: Süleyman.  
Dizüstü bilgisayarda hız aşırtma tavsiye etmem. Soğutma sistemi yok en başta. Bir tane fanla zaten normal değerlerde bilgisayarı stabil tutmak için debeleniyor. Bir de "overclock" yaparsanız sorun çıkabilir. Zaten o karta dizüstü bilgisayarınızda yapacağınız "overclock"tan birşey anlamazsınız...

Kesinlikle Çok Doğru Zaten Siz Ondan Fazla Bir Performans Beklememelisin yani overclock sana pek bir şey kazandırmaz + yönlerinden daha fazla - yöleri olur

- Yönlerinden Biri İse Batarya Ömrünün azalması ve Bilgisayarının Fazla Isınmasıdır Kesinlikle Düşünme Bile Overclock Yapıcaksan MAsaüstünde Yap ;)