Nvidia'dan "kalem" devrimi!

CHIP Online
05-06-2013, 19:45   |  #1  
CHIP Online avatarı
OP www.chip.com.tr
Teşekkür Sayısı: 26
36,771 mesaj
Kayıt Tarihi:Kayıt: Oca 2004

Nvidia'nın tanıttığı Tegra 4 destekli yeni stylus teknolojisi, bugünkü benzerlerini çöpe attırabilir

Okumak için: https://www.chip.com.tr/haber/nvidia-dan-kalem-devrimi_40780.html

Resimlerle: LCD ekranlı cep telefonları

Tayvan'ın başkenti Taipei'de düzenlenen Computex fuarında bir tanıtım etkinliğine katılan Nvidia CEO'su Jen-Hsun Huang, firmanın yeni stylus teknolojisini bizzat dünyaya sundu. Yeni teknoloji özünde Tegra 4 platformunun grafik işleme özelliklerine dayanıyor.


Huang'ın, 7 inç boyutlu deneysel bir cihaz üzerinde tanıttığı teknoloji, digitizer bulunmayan bir stylus kullanarak inanılmaz hassas sonuç elde etmeyi mümkün kılıyor. Yazılım temelli bir teknoloji olduğundan son derece hassas bir algılama düzeyine sahip ve mevcut teknolojilerden çok daha az enerji tüketiyor. Yeni teknolojinin en dikkat çekecek özelliğinin, yazılım desteği sayesinde eğimli çizgileri tespit etmekte gösterdiği başarı olacağı anlaşılıyor.


Yeni stylus teknolojisinin uygulanabilmesi için bir cihazda Tegra 4 çipinin kullanılmış olması ve DirectTouch desteğinin bulunması yeterli olacak. Nvidia'nın önümüzdeki günlerde çok daha ayrıntılı bilgiler ve teknolojinin kullanılması mümkün olan alanlara ilişkin örnekler sunacağını düşünüyoruz.

Tüm Konu: Nvidia'dan "kalem" devrimi!

Resimlerle: LCD ekranlı cep telefonları

Kaynak: www.chip.com.tr