nVidia GeForce 8400M GS Kod 43 Hatası

qamer
21-08-2012, 03:29   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
2 mesaj

Merhaba arkadaşlar. Benim elimde kalan son laptop'ım geçen gün ilk defa Kod 43 hatası aldı. 6 senelik bir laptop normaldir olabilir ama sorun şu ki araştırmalarım sonucunda 6 senelik olmasının etkisi olmadığını yani yazılımsal olduğunu anladım(Daha doğrusu şu anki bilgilerim bunu gösteriyor) Ben fazla oyun oynarım. Multiplayer. Bu bilgisayar da eski ama gayet güzel iş görüyor nasıl olsa HP. Geçenlerde minecraft açtım arkadaşlarla oynuyoruz birden ekrandaki renkler bozuldu sonra dondu ve bilgisayar hiç bir şekilde tepki vermedi. Bende biraz bekledikten sonra kapattım. Açılışta ekranda hafif çizgiler belirdi gitti sonra Windows Başlatılıyor bölümüne gelince kırmızı kırmızı çizgiler yatay bir biçimde yukarıdan aşağıya iniyordu aralarında boşluk var ve hafif kesikliler. Hareket kesilince çizgiler gitti ama Windows logosunda dikey mavi ve kalın çizgiler vardı. Hoşgeldiniz ekranı geldi. Orada da kullanıcı resimlerinde aynı Windows logosunda olan çizgiler vardı. Giriş yaptım ve ekranda parlak olan her yerde(Ve bunu yazarken tarayıcımın daha doğrusu ekranımın tamamında) o Windows logosundaki mavi ve kalın çizgiler vardı. Ekranda en ufak hareket olsa yatay kırmızı çizgilerde geliyordu. Biraz kurcaladım araştırdım ve hata kodu 43'ü buldum aygıt yöneticisinden. Ama hiçbir çözüm bulamadım internetten. Sürücüleri baştan kurdum defalarca güvenli modda açtım onu yaptım bunu yaptım olmadı. En son bir kez daha deneyeyim dedim kapatıp açtım ve düzeldi. Bugün gene minecraft'tayken oldu(Artık sorunun hangi oyun olduğunu biliyorum) fakat daha önce yaptığım herşeyi yaptım ama düzelmedi bende sizden yardım almanın en doğrusu olacağına karar verdim. Lütfen çözümü bilen, daha önce yaşayan veya yaşayıp çözeni tanıyan ve çözümü öğrenenler varsa yardımcı olabilir mi?

İşletim Sistemi: Microsoft Windows 7 Ultimate 6.1.7601 (Win7 RTM)
Sistem Özellikleri:
Mobile DualCore Intel Core 2 Duo, 2400 MHz
2 GB RAM
nVIDIA GeForce 8400M GS
WDC WD5000BEVT-00A0RT0 (500 GB, 5400 RPM, SATA-II)

İnternet Tarayıcı: Opera 12.01/Mozilla Firefox 14.0.1/Chrome 21.0.1180.79 m

okankurubas
25-06-2013, 15:53   |  #2  
okankurubas avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 118
1,390 mesaj

babacım hadi allah versin başka kapıya :)