NVIDIA GeForge GT 420M 1gb ekran kartı problemi

serkan 199
03-02-2012, 16:43   |  #1  
OP Yeni Üye
Teşekkür Sayısı: 0
49 mesaj

NVIDIA GeForge GT 420M 1gb ekran kartı 
İntel Core İ5 / Win7pro-32bit /4gb ddr3 ram

Ekran kartımda söyle bi sorun var (Saints Row The Third) adlı oyunu pc ye kurmamla başladı oyuna ilk girdigimde Low  ayarlarda bile aşırı derecede kasma yaşandı Bu konuyu internette biraz araştırdım ve bir arkadaşın konusunu buldum başka bi oyunda oda yaşamış.

Konunun devamında kendisi Ekran kartı driverını kaldırıp intel hd grafik kartıyla girdikten sonra yeniden ekran kartının driverını elle kurdugunu söylemiş denedim ve işe yaradı oyun çok güzel bi şekilde high ayarda oynadım birkaç gün.

Bu gün tekrar oyuna girmek istedigimde aynı problemle karşılaştım bu sorun gerçekten can sıkıcı her seferinde driveri silip baştanmı kurcaz böylebi saçmalık olbilirmi bunun nedeni nedir ve nasıl düzeltebilirim bu sorunla karşılaşan başka birileri varmı ve onlar nasıl bi yöntem denediler ?

Nvidia denetim masasında ayarların hepsi NVIDIA GeForge GT 420M olarak ayarlıdır 
assassin's creed revelations ve cod-modern warfare 3 deaynı problem vardı ve kasmalar yüzünden tamamlayamadım 

Yardımlarınız için Teşekkürler...

grhnozturk
03-02-2012, 16:59   |  #2  
Taze Üye
8 mesaj

orjinal sitesinden güncel driverını indirip denedin mi?

serkan 199
03-02-2012, 17:09   |  #3  
OP Yeni Üye
49 mesaj

ben buraya o kadar yazı yazdım :) tabiki driverı güncel sürümünü indiriyoruz orjinal web sayfasından !

grhnozturk
03-02-2012, 17:34   |  #4  
Taze Üye
8 mesaj

:). Directx yüklü değilse onu yükle. yüklüyse de ekran kartın kaçı destekliyorsa en son o sürümü yükle. Sorun yine devam ederse bilgisayarında virüs olabilir. Eğer sonradan sorun çıkartıyorsa büyük ihtimalle virüsden kaynaklanan bir şeydir bu. İstersen bilgisayarına temiz bir format çek. Eğer hala devam ederse sorun ekran kartının garantisi bitmemişse garantiye gönder derim ben. Ama büyük ihtimal o sistemden yada virüsden kaynaklanıyordur.

Not: Şunuda ekliyeyim bilgisayarın kasarken işlemcinin ekran kartının vs. ısısına da bak çok ısınma yaptığından dolayı da kasıyor olabilir pc.

Son Düzenleme: grhnozturk ~ 03 Şubat 2012 17:40
serkan 199
03-02-2012, 17:39   |  #5  
OP Yeni Üye
49 mesaj

öncelikle cevap attıgın için teşekkürle 
Directx 9,10,11 hepsi yüklü lisanslı nod32 antivurus programı kullanıyorum öyle bişeye imkan yok diye düşünüyorum ama bu sorunu çözemedim ve chip forumda çözemicem gibi gözüküyor. orjinal driver yukle diyenler var baksana :)

Isı ile alakalı bir problem yok ben sorunu buldum en ince ayrıntısına kadar yazıyor konuda zaten driver görmüyor oyun lowda başlıyor ve donuyor oynamıyosun zaten donan oyunu ısınma yok :)

Son Düzenleme: serkan 199 ~ 03 Şubat 2012 17:48
grhnozturk
03-02-2012, 17:45   |  #6  
Taze Üye
8 mesaj

Yardım etmeye çalışan da kabahat. Sorun hakkında bilgi edinmeye çalışıyorum ve bir şeyden emin olmadan da direk çözüme girmem. bir bilgisayar sorun çözümünü sıralıyım istersen şöyle belki daha iyi anlarsın. 1 - ilk önce sorunun ne olduğunu öğrenirsin 2 - sorunu ne yaparken çıktığını öğrenirsin 3 - neler yapılmış neler yapılmamış onu öğrenirsin 4 - son adımda da çözüm üretirsin.

serkan 199
03-02-2012, 17:55   |  #7  
OP Yeni Üye
49 mesaj
Alıntı: grhnozturk  
Yardım etmeye çalışan da kabahat. Sorun hakkında bilgi edinmeye çalışıyorum ve bir şeyden emin olmadan da direk çözüme girmem. bir bilgisayar sorun çözümünü sıralıyım istersen şöyle belki daha iyi anlarsın. 1 - ilk önce sorunun ne olduğunu öğrenirsin 2 - sorunu ne yaparken çıktığını öğrenirsin 3 - neler yapılmış neler yapılmamış onu öğrenirsin 4 - son adımda da çözüm üretirsin.
orada sorunun griş gelişme ve sonuç kısımları var zaten var düzgün okudugunuzu zannetmiyorum.

2.ci olarak birçok oyunda directx otomatik olarak kuruluyor ki ben kendim indirip bizzat el ilede kurdum.

burdaki sorun ben sürekli driveri baştan silip yüklemek zorundamıyım olayı

Chip Forumuda tebrik ederim her üye koşulsuz şartsız hemen konulara cvp atabiliyor konu açabiliyor hiç kimse birşeyden anlamıyor herkes kendi sorununu yazıp çıkıyor kullan at üyeligi dolu forum tebrikler!!!

grhnozturk
03-02-2012, 18:04   |  #8  
Taze Üye
8 mesaj

"
Ekran kartı driverını kaldırıp intel hd grafik kartıyla girdikten sonra yeniden ekran kartının driverını elle kurdugunu söylemiş denedim" yazmışsın ben senin nerden bileyim güncel driverını indirip kurduğunu. cd den falan kurma ihtimalin de var dimi? Ayrıca hiç bir sorun öyle tak diye çözülmez her şey adım adım gider sırayla aklına gelen çözümleri denersin öyle ufacık bir şey yapıp sorunu çözmeye çalışıyorsan o devirden daha uzağız haberin olsun.

serkan 199
03-02-2012, 18:11   |  #9  
OP Yeni Üye
49 mesaj

tmm kardeşim sağol

ByCaKaR
04-02-2012, 01:40   |  #10  
Taze Üye
10 mesaj

bendede benzer bir kart var (gt540m) bnce senin sorunun virüs veya ona benzer yani yazılımsal biliorsundur bazı optimus dosyaları var ekran kartına geçiş yapabilmen için combofix o dosyaları siliyor ve sorun çıkarıor sana tavsiyem temiz format

Kapalı Hesap (221311)
04-02-2012, 09:39   |  #11  
Kapalı Hesap
729 mesaj
Alıntı: serkan 199  
NVIDIA GeForge GT 420M 1gb ekran kartı 
İntel Core İ5 / Win7pro-32bit /4gb ddr3 ram

Ekran kartımda söyle bi sorun var (Saints Row The Third) adlı oyunu pc ye kurmamla başladı oyuna ilk girdigimde Low  ayarlarda bile aşırı derecede kasma yaşandı Bu konuyu internette biraz araştırdım ve bir arkadaşın konusunu buldum başka bi oyunda oda yaşamış.

Konunun devamında kendisi Ekran kartı driverını kaldırıp intel hd grafik kartıyla girdikten sonra yeniden ekran kartının driverını elle kurdugunu söylemiş denedim ve işe yaradı oyun çok güzel bi şekilde high ayarda oynadım birkaç gün.

Bu gün tekrar oyuna girmek istedigimde aynı problemle karşılaştım bu sorun gerçekten can sıkıcı her seferinde driveri silip baştanmı kurcaz böylebi saçmalık olbilirmi bunun nedeni nedir ve nasıl düzeltebilirim bu sorunla karşılaşan başka birileri varmı ve onlar nasıl bi yöntem denediler ?

Nvidia denetim masasında ayarların hepsi NVIDIA GeForge GT 420M olarak ayarlıdır 
assassin's creed revelations ve cod-modern warfare 3 deaynı problem vardı ve kasmalar yüzünden tamamlayamadım 

Yardımlarınız için Teşekkürler...

NVIDIA GeForge GT 420M 1gb ekran kartı zaten alt seviyeli bi ekran kartı oyun için tasarlanmamış oyunlarda kasma yapması normal.

kaantezcan26
04-02-2012, 10:17   |  #12  
Yıllanmış Üye
189 mesaj

O kadarlık bir oyunda kasma yapacığını sanmıyorum kart o kadarda kötü değil! arkadaşım i3 işlemci ve gt310 m ekran kartıyla kasıntısız oynamışıtı

serkan 199
06-02-2012, 15:31   |  #13  
OP Yeni Üye
49 mesaj
Alıntı: blgsyropat  
NVIDIA GeForge GT 420M 1gb ekran kartı zaten alt seviyeli bi ekran kartı oyun için tasarlanmamış oyunlarda kasma yapması normal.
ekran kartı mükemmel degil ama o oyunu driver silip tekrar yükleyince yüksek seviyede oynuyorum orda bi sıkntı yok kardeşim

sorun her oyuna girdigimde bu işleri yenilemek zorundamıyım onu ögrenmeye çalışıyorum