NVIDIA yaz atağına hazırlanıyor

CHIP Online
21-05-2008, 16:41   |  #1  
CHIP Online avatarı
OP www.chip.com.tr
Teşekkür Sayısı: 26
36,771 mesaj
Kayıt Tarihi:Kayıt: Oca 2004

NVIDIA'nın yaz aylarında çıkacak yeni nesil ürünleriyle ilgili bilgiler gün ışığına çıkmaya başladı.

Okumak için: https://www.chip.com.tr/konu/NVID ... irlaniyor_7002.html

Resmi açıklama yapılmasına birkaç gün kala NVIDIA'nın yaz atağının detayları belli olmaya başladı. Grafik teknolojilerinde rakibi AMD'ye karşı elinde tuttuğu performans avantajını korumak isteyen firma, yeni nesil GPU'sunu iki ayrı kart olarak piyasaya sürmeye hazırlanıyor.

Kod ismi D10U olan yeni grafik işlemci GeForce GTX 280 (D10U-30) ve GeForce GTX 260 (D10U-20) adları altında oyunculara sunulacak. Ürünlerden GTX 280 D10U grafik işlemcisinin tüm özelliklerini taşırken 260 modeli daha hesaplı olması için büyük biraderinin tüm fonksiyonlarına sahip olmayacak.

Yeni GPU hakkında esas heyecan verici gelişme ise PhysX motorunun bir grafik işlemcisine entegrasyonunun ilk denemesi olma ihtimali. Şayet gerçekleşirse, fizik motorunun grafik işlemcisine girmesiyle birlikte oyunlarda işlemcilerin işinin biraz daha kolaylaşmasına yarayacak olan bu yenilik ekran kartlarının son yıllarda geçirdiği en önemli aşama olmaya aday. NVIDIA ise bu konuda sessizliğini resmi basın açıklamasına kadar korumaya kararlı görünüyor.


Tüm konu: NVIDIA yaz atağına hazırlanıyor

Kaynak: www.chip.com.tr

Tartışıyoruz: NVIDIA'nın yeni ürünleri sektörde nasıl bir değişime yol açar?

PCorsan
21-05-2008, 17:19   |  #2  
Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
16 mesaj
Kayıt Tarihi:Kayıt: Haz 2006

Bence süper bir değişim ama Bu yalnızca nvidia nın başının altından çıkmıyordur. Eğer piyasayı değiştirecek birşey varsa ortada hepsinin parmağı var. en rakip gibi görünen firmalar bile anlaşmalı. Bakın diyorum bu ekran kartının çıkmasını diğer firmalarda bekliyor. Bu çıkarsın aynı emsallerini diğer firmalarda çıkaracak. Fiyatlara geline hepsi ağırlığınca.
------Nvidia ati den pahalıydı genelde Nvidia uuz yaparsa ati dahada ucuz yapar gibime geliyor.veya piyasada bir düzen oluşturup kullanıcı hangisini iyi biliyorsa ona yönelir.( burası sadece var sayım) :D -------