oc setup fail dedi ???

muratcevk
21-03-2007, 01:04   |  #1  
OP Yeni Üye
Teşekkür Sayısı: 0
25 mesaj

herkeze selam

bilgisayarımdaki korkunc ses yüzünden fanlarımı temızlemek üzere kasamı acmıstım fanları söktüm ve temizledim yagladım falan derken herşeyi yeniden yerleştirip kasanın power düğmesine bastıgımda bide ne göreyim OC SETUP FAIL, OC SETUP.... BİLMEM NE DİYODU

F1 TO CONT DEL TO BİOS DİYODU ÖNCE F1 DEDİM BAKTIM NORMAL AÇILDI BI SORUN SIKINTI YOK

sonra tekrar actım öne gene dedi aynı şeyi bende biosa girdim ve load optimal dedim şimdi normal acılıp kapanıyo bi şey demiyo ama bu oc setup dediği ne oluyo tam anlamıs degılım dogru mu yaptım yanlış mı yaptım onuda bilmiyorum niye cıktı da optimum load deyınce gıttı onceden optımum deyılmıydı

eger anlayan bıri varsa bir msj atarsa sevinirim

not: kasadaki o korkunç gürültü hala var delirecem :(

erkanc
21-03-2007, 01:17   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
3,213 mesaj

sen tüm ayarları varsayılana çevirdin zaten şuan endişelenmeye gerek yok sese gelince nereden geldiğine bak power supply den ise temizle gerçi tüm parçaları temizledim diyorsun neyle temizlediğini bilmiyorum ama onların köpükleri var temizleme için bence onun la fan tamizlersen daha iyi olur

Son Düzenleme: erkanc ~ 21 Mart 2007 01:26
egemengiga
21-03-2007, 09:29   |  #3  
Yıllanmış Üye
4,298 mesaj

OC fail olaynini arkadaslar aciklamis zaten. butun parcalari temizlediysen kasanin yan kapagi acikken bilgisayari calistir ve sesin kaynagini ara. eger bulamazsan, yani ses cikmiyorsa...

fanlardan birisinin olusturdugu titresim yuzunden kasada tam sabitlenmemis kisimlar oynuyor olabilir. ya da fanlarin yakininda sarkmis bulunan kablolar hava akimi yuzunden surekli bir yerlere carpiyor olabilir.

muratcevk
21-03-2007, 20:19   |  #4  
OP Yeni Üye
25 mesaj

oc setup konusunda beni aydınlattıgınız için çok teşekkür ederım

şimdi içim biraz daha rahatladı

kasadıki gürüldüye gelince bu öyle kablo carpması falan diyil bariz bir uğultu gündüzleri ortam zaten sesli oldugu için dikkat çekmiyor fakat gece 12 den sonra kulaklarımı tırmalıyo

daha öncede yazmıstım bu sorunu çozüm olarak bir dolabın içine koymustum fakat bu seferde aşırı ızınma olunca buradaki arkadasların da uyarısıyla kasayı tekrar dışarı almıstım

ilginiz için genede çok teşekkür ederimKahkaha