Offline çalışan antivirüs tavsiyesi

murat3218
08-12-2011, 00:46   |  #1  
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
151 mesaj

Norton Internet security 2012 kullanıyorum. Bilgisayarıma ara ara sadece tarama yapmak amacıyla  bir antivirüs programı kurmak istiyorum. (anlık koruması olmasın) 
Bu doğrultuda hangi programları önerebilirsiniz ? 

Lutfican
08-12-2011, 10:58   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 5
214 mesaj

Avira Free Antivirüs' ü kurabilirsin. Kurulum yaparken Anlık korumasını devre dışı bırakır, sadece tarama
amaçlı kullanırsın. Tavsiye ederim. Ben de kullanıyorum.

trakya85tm
08-12-2011, 11:43   |  #3  
Yıllanmış Üye
157 mesaj

Format atmayı düşündüğüm bilgisayarda sadece 1 dk antivirüsün anlık korumasını devre dışı bırakmıştım virüslü bir dosyanın ne yapıcağını görmek için sonuç zipten çıkardığım gibi 50sn içinde 523 tane dosyaya bulaştı ve geriye yarım yamalak çalışan bir win7 kaldı.Yani anlık koruma olmaz ise bu tip virüslere karşı yapabileceğin pek bir şey olmuyor.

Lutfican
08-12-2011, 12:28   |  #4  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 5
214 mesaj

Asıl koruyucu olarak Norton Internet Securıty 2012 varsa Avira yı anlık korumasız yani sadece tarama
amaçlı kullanmakta hiçbir sakınca olmaz. Ben de NIS.2012 + Tarama amaçlı Avira kullanıyorum.
Bu konu da,  Forum da değişik tarihlerde açıklamalar yapılmıştır.

bosluk
08-12-2011, 13:01   |  #5  
bosluk avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 39
1,894 mesaj

Ya da çok daha basit bir yöntem var : Abidik gubidik sitelerde dolaşmayıp yine abidik gubidik programlar indirmemek.

Sadece usb bellekler için usb belleği takmadan önce çalıştırılacak Kaspersky Virus Removal Tool fazlasıyla yeterli. Zira usb'lerden en sık bulaşan Sality ya da Patron virüslerini bile şakadak şukadak temizliyor bu araç.

Şöyle diyeyim. Gerçek sınırsız internet hattımı belki 20 senedir kullanıyorum. Bilgisayarım 24 saat açık ve sınırsızlığın da vermiş olduğu aman para boşa gitmesin mantığıyla sürekli birşeyler çekiyorum. 2 senedir de tek bir virüs programı ya da Windows'unki haricinde bir güvenlik duvarı kurmuş değilim. Peki virüslendimi bilgisayarım? HAYIR. Zira, ne saçma sapan forumlardan birşey alıyorum (2-3 tane dünya çapında güvenilir hariç - ki bunlardan bile dönem dönem warez çektiğim olmasına rağmen), ne MSN'eme gelen bağlantılar tıklıyorum, ne e-postama atılan Spam mesajlarını açıyorum, ne de paylaşılan şeylerin %80'inin "fake" çıktığı torrenti kullanıyorum. Birşey indireceğim zaman sürekli açık Jdownloader'ıma ekliyorum filesonic olsun fileserve olsun. Kendi kendine çekiyor ve klasöre de açıyor.

Demem o ki, kişi bilinçli; ama hakikaten bilinçli ve gereksizliklere kapılmayan biriyse, ne virüs programına ihtiyacı kalıyor, ne güvenlik duvarına, ne de gereksiz paranoyaklıklara. Artı olarak da 10 sene önceki donanımlarla bile saçma sapan sistem yavaşlamaları yaşamadığı için oyunları da çatır çutur oynayabiliyor, bilgisayarını da olabilecek en hızlı biçiminde kullanabiliyor.

A_Jerusalem_N
08-12-2011, 13:11   |  #6  
Yıllanmış Üye
230 mesaj

Online virüs tarama sitelerini deneyebilirsin.Tavsiyem ESET Online Scan

Etica
08-12-2011, 21:17   |  #7  
Etica avatarı
Taze Üye
19 mesaj

norton yanına istiyorsan böyle uygulamayı windows7 de defender mecvut. ama avast free yi kullanabilrsin ama tüm modüllerini kapatman gerekir.

Son Düzenleme: Etica ~ 08 Aralık 2011 21:18
NIGEL GEARSLEY
09-12-2011, 00:53   |  #8  
Üye
82 mesaj

Microsof windows defender var var ben onu kullanıyorum ve yahut mc afee