Öğrenci Kurtuluş Marşı

Bu başlık kilitlidir. Yeni mesajlar gönderilemez veya mevcut mesajlar düzenlenemez.
Hiper£l£v£nKids
31-07-2008, 16:54   |  #1  
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
2,310 mesaj

HER NE KADAR EĞLENCE DİYE YAZILMIŞ OLSADA BURDA YAZILANLARI TÜRKLÜĞÜME YEDİREMEDİĞİM İÇİN SİLİYORUM

Son Düzenleme: Raistlin ~ 01 Ağustos 2008 11:49
bektash
31-07-2008, 17:00   |  #2  
Yıllanmış Üye
1,997 mesaj

Yoktu bizim ögrencilik zamanımızda boyle seyler :) Saolasın

Hiper£l£v£nKids
31-07-2008, 17:01   |  #3  
OP Yıllanmış Üye
2,310 mesaj

Benimde yok zaten şuan öğrenciyim (: ama aklıma geldi yazayım dedim

SaGoPa KaJMeR.
31-07-2008, 17:05   |  #4  
SaGoPa KaJMeR. avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
2,547 mesaj

İlk okul zamanlarını Özledim bea. Kahkaha Saol paylaşım icin :)  

onlineTR
31-07-2008, 18:46   |  #5  
Yıllanmış Üye
1,947 mesaj

way bu ne yaa süppper olmuş,şaşırdımmm:)))))))

XxXDaRKoXxX
31-07-2008, 20:09   |  #6  
Yıllanmış Üye
3,720 mesaj

İstiklal Marşı'mızı böyle şeylere alet etmeyin lütfen!

Banned
31-07-2008, 20:27   |  #7  
Banlandı
1,447 mesaj

Zuhahahhahahah Valal kardeş süper Nerden buldun ya gülmek çatladım haha :d

frkn_ua
01-08-2008, 00:29   |  #8  
Yıllanmış Üye
893 mesaj

İstiklal marşı eğlence aracı olarak kullanılmamalı...

QUAKE-4
01-08-2008, 00:38   |  #9  
Yıllanmış Üye
646 mesaj

GENÇLİĞE HİTABE

Ey Türk gençliği ! Birinci vazifen, Türk istiklâlini, Türk Cumhuriyeti'ni, ilelebet muhafaza ve müdafaa etmektir.

Mevcudiyetinin ve istikbalinin yegâne temeli budur. Bu temel, senin en kıymetli hazinendir. İstikbalde dahi, seni bu hazineden mahrum etmek isteyecek dahilî ve harici bedhahların olacaktır. Bir gün, istiklâl ve Cumhuriyet'i müdafaa mecburiyetine düşersen, vazifeye atılmak için, içinde bulunacağın vaziyetin imkân ve şerâitini düşünmeyeceksin! Bu imkân ve şerâit, çok namüsait bir mahiyette tezahür edebilir. İstiklâl ve Cumhuriyetine kastedecek düşmanlar, bütün dünyada emsali görülmemiş bir galibiyetin mümessili olabilirler. Cebren ve hile ile aziz vatanın bütün kaleleri zaptedilmiş, bütün tersanelerine girilmiş, bütün orduları dağıtılmış ve memleketin her köşesi bilfiil işgal edilmiş olabilir. Bütün bu şerâitten daha elîm ve daha vahim olmak üzere, memleketin dahilinde, iktidara sahip olanlar gaflet ve dalâlet ve hattâ hıyanet içinde bulunabilirler. Hattâ bu iktidar sahipleri, şahsî menfaatlerini, müstevlîlerin siyasi emelleriyle tevhid edebilirler. Millet, fakr ü zaruret içinde harap ve bîtap düşmüş olabilir.

Ey Türk istikbalinin evlâdı! İşte, bu ahval ve şerâit içinde dahi vazifen, Türk istiklâl ve Cumhuriyetini kurtarmaktır! Muhtaç olduğun kudret, damarlarındaki asil kanda mevcuttur!

Gazi Mustafa Kemâl ATATÜRK
20 Ekim 1927

Yani gençliğin vazifesi:

Ne İstiklal Marşımızla Dalga Geçmektir Nede Dalga

Geçilmesine İzin Vermektir...

Bu yazıyı paylaşanı ve bu yazıya gülenleri

kınıyorum...

bektash
01-08-2008, 00:40   |  #10  
Yıllanmış Üye
1,997 mesaj

QUAKE-4 Tartısma ortamı saglamana gerek yok arkadasım dalga gecilecek bir yazıda yok :) Sadece Kafiyeler aynı hepsi bu . Bilmem hemfikirmiyiz arkadaslar.

QUAKE-4
01-08-2008, 00:52   |  #11  
Yıllanmış Üye
646 mesaj
bektash
QUAKE-4 Tartısma ortamı saglamana gerek yok arkadasım dalga gecilecek bir yazıda yok :) Sadece Kafiyeler aynı hepsi bu . Bilmem hemfikirmiyiz arkadaslar.
Ya bırakın bu işleri İstiklal Marşı'mızdan başka kafiye uydurulacak şey yokmu ne rezalet bu tartışmaysa tartışma...

İstiklal Marşımız ile milli değerlerimiz ile dalga geçilmesi kanıma dokunuyor tamam mı bir Türk evladı bunu yaparsa başkaları ne yapmaz...

Siz burda istiklal marşımızla milli değerlerimizle dalga geçerken aynı değerler için insanlar canlarını veriyor haberiniz varmı...

İsterse tüm forum bana karşı olsun ben bu yazıdan utanç duyuyorum...

bektash
01-08-2008, 01:12   |  #12  
Yıllanmış Üye
1,997 mesaj

İstiklal Marşımızı rencide edicek tek bir cümle bile yazılmamış, Neyin dalqasıdır anlamadım .

QUAKE-4
01-08-2008, 01:34   |  #13  
Yıllanmış Üye
646 mesaj
bektash
İstiklal Marşımızı rencide edicek tek bir cümle bile yazılmamış, Neyin dalqasıdır anlamadım .

Önemli olan rencide edici cümle olup olmaması değil önemli olan İstiklal Marşı'mızın böyle bir şeye alet edilmesi o marşın bir harfi bile değiştirilemez....

Bence bu başta türk milletine sonra Mehmet Akif Ersoy'a hakarettir...

Benim düşüncem bu beğenirsin veya beğenmezsin...

bektash
01-08-2008, 01:38   |  #14  
Yıllanmış Üye
1,997 mesaj

Başlıgıda okuyamıyorsun sanırım Arkadasım İstiklal Marşı'dır gittiniz ?

Öğrenci Kurtuluş Marşı Denmiş. Neden eleştiri yapıyorsunuz ki ?

frkn_ua
01-08-2008, 03:44   |  #15  
Yıllanmış Üye
893 mesaj

neden yapmayalım!şunu çok merak ediyorum yabancı adamın biri yine böyle espirisine istiklal marşının kafiyeleriyle bi komedi hazırlasa o zaman ne derdiniz??asıp kesceğiniz kesin...Böylesine manevi değeri yüksek bir değeri bu şekilde eğlence aracı olarak kullanmak ona duyulan saygıyı azaltır.O marşın,şiirin içindeki derin anlamları kavrayan biri ne demek istediğimi anlar.bu yüzden böyle bişey yapılmasını doğru bulmuyorum...

Tuğsan
01-08-2008, 03:56   |  #16  
Tuğsan avatarı
Yıllanmış Üye
879 mesaj

Bunu yapanın Amacı masumca olsa bile, kesinlikle hoş değil bencede.

QUAKE-4
01-08-2008, 11:27   |  #17  
Yıllanmış Üye
646 mesaj
frkn_ua
neden yapmayalım!şunu çok merak ediyorum yabancı adamın biri yine böyle espirisine istiklal marşının kafiyeleriyle bi komedi hazırlasa o zaman ne derdiniz??asıp kesceğiniz kesin...Böylesine manevi değeri yüksek bir değeri bu şekilde eğlence aracı olarak kullanmak ona duyulan saygıyı azaltır.O marşın,şiirin içindeki derin anlamları kavrayan biri ne demek istediğimi anlar.bu yüzden böyle bişey yapılmasını doğru bulmuyorum...
Tuğsan
Bunu yapanın Amacı masumca olsa bile, kesinlikle hoş değil bencede.
AlkışAlkışAlkışAlkışAlkışAlkışAlkışAlkışAlkışAlkış

Son Düzenleme: QUAKE-4 ~ 01 Ağustos 2008 11:27
Raistlin
01-08-2008, 11:48   |  #18  
Denetmen
192 mesaj

Konuyu dün görseydim anında silerdim. Hiçbir şekilde bu yazının burda olmaması gerekiyordu. Eğlence ise eğlence ama bu yazılanlarla eğlence anlayışınız buysa sizin Türklüğünüzden şüphe duyarım. Konuyu kilitliyor ve yazılanları siliyorum.Hiçkimse kusuruma bakmasın