ölüm çok abartılıyor

theironman
10-05-2016, 08:32   |  #1  
theironman avatarı
OP Genel Denetmen
Teşekkür Sayısı: 63
8,347 mesaj
Kayıt Tarihi:Kayıt: Oca 2004

ölüm gerçekten çok abartılmakta. günde yüzbinlerce insanın o veya bu nedenden ölüyor olması istatistiki olarak önemli olabilir ama kişisel bazda düşününce gerçekten abartıldığını düşünmekteyim. özellikle ölüm korkusu denilen olgu gerçekten saçma geliyor.

herkes bir yakını öldüğü zaman üzülür, illa ki üzülür. üzülünen şey o kişi ile bir daha göüşemeyecek olmak, bir daha diyalog kuramayacak olmak değil midir? başkasının ölümünden korkmakta bir beis görmüyorum lakin insanın kendi ölümünden korkması bana doğru gelmiyor. kendisi ölünce başkasının üzüleceğini düşündüğü için korktuğunu ya da abarttığını söyleyenlerin ağzına kürekle vurabilirim sorun olmaz. hiç biriniz bu kadar iyi insanlar değilsiniz.

yaşayacağı onca şeyi yaşayamadan öleceğini düşünen de bir kitle var. evrime inanıyorsanız öldükten sonra zaten bu olguların hiç bir olmayacak. öldün ve bitti! nokta! sen artık yoksun. yaşadığın şeyler boşa gitti. yaptığın eserler, bıraktığı şeyler artık senin için bir şey ifade etmiyor.
bir dine inanıyorsan ve ahiret inancın varsa da sorun yok. nasıl olsa yeniden dirileceksin.

ama tüm bunlara rağmen ölüm çok abartılıyor. ölüm bu kadar büyük bir şey değil. ölürsün. biter gider...

kenpazhi97
10-05-2016, 12:41   |  #2  
kenpazhi97 avatarı
Üye
Teşekkür Sayısı: 11
75 mesaj
Kayıt Tarihi:Kayıt: Ara 2015

sana sunu soyliyim insanın ölümden korkmasını gerektiren sey ölmek değil öbür dünyada ahıretten ne olucamız dan korkmalıyız siz ölümü sadece kelime anlamı olarak düşünüyosunuz ölücez ruh cıkcak bukadar geri kalanını hiç düşünmüyorsunuz bu yüzden ölümden korkmuyorum diyorsunuz bende sizin düşündüğünüz gibi ülümden kormuyorum korktuğum şey öbür dünyadaki hesabım bu kadar saçma sapan konular açmayın burda BİZİM PEYGAMBERİMİZİN ÜMMETİ ESHABI ÖLÜMDEN SONRAKI HAYAT İÇİN KORKARKEN SEN NE CESARETLE ÖLÜMDEN KORKMAM DİYE BİLİYOSUN BRE CAHİL !!!

kenpazhi97 bu faydalı yanıtı için aşağıdaki 1 kişiden teşekkür aldı... [ Göster ]
kenpazhi97
10-05-2016, 12:43   |  #3  
kenpazhi97 avatarı
Üye
Teşekkür Sayısı: 11
75 mesaj
Kayıt Tarihi:Kayıt: Ara 2015

ÖLÜRSÜN BİTER GİDER HA SENİN DİNSİZ OLDUĞUN BURDAN BELLİ SİZİN CENNETİNİZ DÜNYA BİZİM CENNETİMİZ İSE AHIRET SONSUZ YAŞAM

wivek
10-05-2016, 13:03   |  #4  
Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
1 mesaj
Kayıt Tarihi:Kayıt: May 2016

kaç sefer öldünde sallayıp duruyorsun. Annen Baban ve yakın akrabalarının son anlarında yanında ol ve gözlerinin içine bak. Sonra ruhsuz gözlerinin içine tekrar bak sonra cesaretin varsa derin düşün. Buraya gel tekrar yaz.

Zuhruf Suresi
74.        Dikkat edin, günaha batmış olanlar cehennem azabı içinde kalacaklar:  
75.        bu [azap], onlar için hiç hafifletilmeyecek ve orada çaresizlik, ümitsizlik içinde kaybolup gidecekler.       
76.        Onlara haksızlık yapacak olan Biz değiliz, ama onlardır kendi kendilerine haksızlık yapanlar.       
77.        Ve onlar: "Ey [cehennemi] idare eden [melek]!" diye seslenecekler, "Bırak Rabbin işimizi bitirsin!" [Bunun üzerine] melek, "Siz artık [bu durumda] kalacaksınız!" diye cevap verecek.       
78.        [SİZ EY günahkarlar!] Size hakikati ilettik, fakat çoğunuz ondan nefret ediyorsunuz.

cehennemazabi.com/s4_3.html

Son Düzenleme: wivek ~ 10 Mayıs 2016 13:21