Ön bellekteki müziği kaydetmek.

GRC8213
06-12-2009, 13:01   |  #1  
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
762 mesaj

Arkadaşlar net üstünden ön belleğe alınan ve dinlenebilen müziği mp3 kalitesinde alabilirmiyim yada wma kalitesinde.

İE7 kullanıyorum.

Nicoll
06-12-2009, 14:21   |  #2  
Nicoll avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 3
1,352 mesaj

Aşağıdaki linklerden istediğini veya ikisini de indir ve kur.

Jetaudio'nun nasıl kullanılacağını anlatayım: Record bölümünü aç "Giden dalga karıştırıcısı" yazan yeri seç. O anda bilgisayarda ne çalıyorsa anlık olarak kayıt eder. (Ses seviyelerini kırmızıya vurmayacak şekilde ayarla, istediğin kayıt formatını seçebilirsin.)
 Not: bu yöntemle DRM korumalı müzik dosyalarını da kayıt edebilirsin...

Nicoll
06-12-2009, 14:34   |  #3  
Nicoll avatarı
Yıllanmış Üye
1,352 mesaj

Yukarıda yazdığım yöntem önbelleğe alınmayan/alınamayan müzik için geçerli. (örneğin radyo yayınları) Önbelleğe alınıyorsa tarayıcının geçmiş klasörüne girip orjinal dosyayı alabilirsin zaten...

Önbellek klasörü gizli veya erişilmez bile olsa; en basitinden şu yöntemi kullanabilirsin;

Ccleaner programını indir ve kur. Herhangi bir silme işlemi yapmadan yalnızca analiz düğmesini tıkla. Çıkan sonuçtan İE'nin önbellek klasörünü seç ve gir...

ALpAsya
06-12-2009, 21:39   |  #4  
Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
3 mesaj

Peki bu yöntemle Online izlediğimiz filmleride alabilir miyiz?

Ve önbellek klasörüne program yüklemeden ulaşmanın bir yollu var mı?

Nicoll
06-12-2009, 22:06   |  #5  
Nicoll avatarı
Yıllanmış Üye
1,352 mesaj

Klasör seçeneklerinden gizli klasörleri görünür yaptıktan sonra İE'nin geçmiş klasörünü görebilirsin. ("korunan işletim sistemi dosyalarını gizle" diye birşey var onun da işaretini kaldrman gerekebilir)

Documents and Settings/KULLANICI_ADIN/Local Settings/Temporary Internet Files XP'deki yolu bu. Diğerlerinde farklı olabilir. Şu anda windows kullanmıyorum yanlış yol yazmış olabilirim.

Videoyu da kayıt edebilirsin ama bu araçlarla değil... Zira çoğunlukla video tarayıcının ön belleğine alınır. Anlık kayda gerek kalmaz...

Alıntı: ALpAsya  
Peki bu yöntemle Online izlediğimiz filmleride alabilir miyiz?

Ve önbellek klasörüne program yüklemeden ulaşmanın bir yollu var mı?

Son Düzenleme: Nicoll ~ 06 Aralık 2009 22:08
Nicoll
06-12-2009, 22:19   |  #6  
Nicoll avatarı
Yıllanmış Üye
1,352 mesaj

Konu dışında yazıyorum ama, Windows'la ilgili diğer mesajını okudum... Mühendis arkadaşın o konuda çok haklı. Ben de Windows'tan mümkün olduğunca uzak durmaya çalışıyorum. Linux dünyadaki en güvenli ve en kaliteli işletim sistemi Beğendim

Alıntı: ALpAsya