On-demand Antivirus Yazılımı Kullanmanın Önemi

Link
18-10-2007, 20:23   |  #1  
OP Üye
Teşekkür Sayısı: 0
83 mesaj

Son dönemde artan zararlı, kötücül yazılımlara karşı sistemimizi korumak oldukça güç olmaya başladı. Mevcut sistemimizde bulunan ve eş zamanlı koruma sağlayan Antivirus yazılımları her zaman tüm zararlıları tespit edemeyebiliyor, bir antivirüs programının bulduğu virüsü diğeri bulamayabiliyor.

İşte bu noktada bilgisayarımızda katmanlı güvenlik sistemi kurmakta yarar olduğunu düşünüyorum. Katmanlı güvenlik yani eş zamanlı koruma sağlayan antivirüs yazılımı dışında pasif olarak çalışan On-demand (sadece tarama amaçlı) bir yazılımda kullanılması gerekliliği.

On-demand olarak kurduğunuz ikinci yazılımla belirli periyotlarda tarama işlemi gerçekleştirerek tespit edilemeyen virüs olup olmadığını kontrol edebilirsiniz.

Alıntı : http://pcguvenlik.pandela.net

selimhun
19-10-2007, 17:58   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
602 mesaj

Kaspersky  herşeyi buluyor.

Kendimizi Kasperky e emanet ettik . CIA  de öyle yapıyor...
PENTAGON da . Daha napalım yani ?????

black_flood
19-10-2007, 18:45   |  #3  
black_flood avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 152
5,190 mesaj

kasperskyıda diğerlerinide paçavraya çeviren 2 yeni virüs var ve şuan için tesbit edilemiyor sadece arcavir denen bir portekiz antivirüs temizleyebilmektedir.bükemediğimiz bilek yok diyordukta varmış adamlar veri tabanınıda özel olarak kilitlemiş durumda ama en yeni virüsler için 2008 versiyonlarında geliştirilen teknikler yetersizdir.bu yüzden 2008 yılı ortasında hayalet rootkitlere hazırlıklı olmakta fayda vardır.bunun mümkün olduğunu ama şuan için deneme aşamasında olduğunu zaten söylemişlerdiler ama portekizlilerin bu işlen alakası bne onuda anlamadım hayalet rootkitleri rahat bulup siliyor.

Link
24-10-2007, 18:21   |  #4  
OP Üye
83 mesaj

Kaspersky yazılımının bulamadığını başka bir antivirus programı bulabilir, sonuçta hiçbir program %100 güvenlik sağlayamıyor.

XxXDaRKoXxX
25-10-2007, 13:44   |  #5  
Yıllanmış Üye
3,720 mesaj
black_flood
kasperskyıda diğerlerinide paçavraya çeviren 2 yeni virüs var ve şuan için tesbit edilemiyor sadece arcavir denen bir portekiz antivirüs temizleyebilmektedir.bükemediğimiz bilek yok diyordukta varmış adamlar veri tabanınıda özel olarak kilitlemiş durumda ama en yeni virüsler için 2008 versiyonlarında geliştirilen teknikler yetersizdir.bu yüzden 2008 yılı ortasında hayalet rootkitlere hazırlıklı olmakta fayda vardır.bunun mümkün olduğunu ama şuan için deneme aşamasında olduğunu zaten söylemişlerdiler ama portekizlilerin bu işlen alakası bne onuda anlamadım hayalet rootkitleri rahat bulup siliyor.
Sonuçta %100 güvenlik sağlayan antivirüs yoktur asla!
Önceki arkadaşa bende katılıyorum