ÖN PANEL SORUNU ÇOK GARİP

HPQ-User
15-06-2008, 21:22   |  #1  
OP CHIP Online
Teşekkür Sayısı: 29
30,996 mesaj

PCKO 08 sormuş:
BEN BİLGİSAYARIMA VİASTA HOME PREMİUM KURDUM XP DE İKEN ÇALIŞAN ÖN PANAL VİSTADA ÇALIŞMIYOR İŞİN ACAYİBİ ARKADAŞIMDAN BAŞKA BİR HDD ALIP ONUDA TAKTIM 2 HDD OLUNCA VİSTA ÖNDEKİ KART OKUYUCULARI BULDU:}
BIOS U GÜNCELLEDİM OLMADI

Soru Türü: Donanım
İşletim Sistemi: Pardus
Sistem Özellikleri:
İNTEL P4 3.0 CPU
ASUS X1300 SERİES 512MB EKRAN KARTI
80 GB HDD
1 GB 533 MHZ KİNSTON RAM

İnternet Tarayıcı: Mozilla/4.0 (compatible; MSIE 7.0; Windows NT 6.0; SLCC1; .NET CLR 2.0.50727; Media Center PC 5.0; .NET CLR 3.0.04506)

AnchryA
16-06-2008, 12:47   |  #2  
AnchryA avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
734 mesaj

Eger  Format  işlemi yapmadı ! yani   yüseltme  yaptıysanız  böyle bir  sorunla  karşılaşabilirsiniz.   Anakartınız   Vista' ya   hazır  olmayabilir  bunu BIOS  güncellemesi ' de    düzeltmez.  Vista'ya     eski sistem  PC'lerle  mümkünse hiç geçmeyin.      Bu yaşayacağınız   ilk sorun olur sadece.2.  HDD 'yi  takınca   ön paneli   görmesine   gelincede ,  Arkadşınızın  HDD'nde  sizde olmayan  veya olupta  hasar görmüş kullanılamayan  bazı donanım driverları mevcuttur..

Vista'ya  geçmeden önce   Anakart üreticinizin   Resmi sitesini ziyaret edip. Vista için gerekli driverların tümünü indirin.(buna gerek yok vb.    kararlar  vermeyin )

Daha  sonra Boot özelliğine  sahip bir  Vista ile sisteminizi kurun.(yükseltme yapmayın asla.(başlıca sorun kaynağıdır yükseltme)