onarma ekranında (siyah ekran) pc kapanıyor

sanaluser
13-12-2009, 20:12   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
4 mesaj

Merhaba

windosw aşagıdaki dosya eksik veya bozuk oldugu için balatılamadı
<Windows root>/system32/hal.dll

windows açılmadan önce bu şekilde bi mesaj çıkıyor entere basınca windows başlıyor.Windows başladıktan sonra şöyle bir uyarı çıkıyor;

"Generic Host Process for Wİn32 Services bir sorunla karşılaştı ve kapatılması gerekiyor"

eksik dosyayı yüklemek için cd den başlatıp "r" ile onarma ekranına girip siyah ekranda  bootcfg /rebuild gibi komutları girdiğim sırada işlemi tamamlayamadan pc kapanıyor.
İşletim sistemim XP Pro bu sorunu sizce nasıl çözebilirim şimdiden teşekkürler.

sanaluser
28-12-2009, 18:17   |  #2  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
4 mesaj

konu kapatılabilir

mustafa2116
29-12-2009, 03:16   |  #3  
mustafa2116 avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 64
3,012 mesaj
Alıntı: sanaluser  
Merhaba

windosw aşagıdaki dosya eksik veya bozuk oldugu için balatılamadı
/system32/hal.dll

windows açılmadan önce bu şekilde bi mesaj çıkıyor entere basınca windows başlıyor.Windows başladıktan sonra şöyle bir uyarı çıkıyor;

"Generic Host Process for Wİn32 Services bir sorunla karşılaştı ve kapatılması gerekiyor"

eksik dosyayı yüklemek için cd den başlatıp "r" ile onarma ekranına girip siyah ekranda  bootcfg /rebuild gibi komutları girdiğim sırada işlemi tamamlayamadan pc kapanıyor.
İşletim sistemim XP Pro bu sorunu sizce nasıl çözebilirim şimdiden teşekkürler.

o hata win32 sisitem hatası açılışa sokulan yazılımmın yüklenen yazılıma zıt düşmesi nedeniyle meydana geliyor. xp kurarken dikkatinizi çektimi bilmiyorum ama 8 b lik alan  sürekli boş kalıyordu işte açılış alanını okuyan sisitem burda gizleniyor bu da  girilmek istenen sisteme hata düyor.

çözüm ne yazıkki full formattan geçiyor.
hall.dll yi nekadar yeni yada eski sisiteme çevirisen çvişr açılışa sunulan syslerle uyuşmayacak sysller çakışınca hal.dll yi içeriğe kabul etmeyecek.

bende de o srun henüz devam etmekte  bu sorunu çözmeye çalışmaktayım ama bir yol bulamadım henüz.