Önemli Mutlaka Okuyun.Win32/daonol.F tr

karalti21
21-10-2009, 12:20   |  #26  
Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
1 mesaj

Arkadaşlar bu virüse bir çözüm buluınması lazım... ben de yaklaşık 30 pc de karşılaştım...Nod32 temizliyor güzel ama nod32 kurulu olan ve güncel olan pcye nasıl bulaşıyor??.. virüsü biraz araştırdığım zaman şifre çalan hesap bilgilerini alan bir virüs olduğu yazıyor.. acil çözüm bulunması lazm..!!! Birde vistaya bulaştığı zaman Nod32 bile işe yaramıyor...

kermenn
22-10-2009, 14:53   |  #27  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
246 mesaj

ok haklısın ben bilgisayardan hic bişe anlamıyorum sen bu tarama işlemini diger bilgisyarda yaparken guvenli moddamı acıp tarama yaptın yok normal bi şekilde actım tarama yaptım diyorsan nasıl olduda o bilgisayara bulaşmadı ... ayrıca guvenli modda antivirus yazılımları calışıyormu... kaspersky removal tool calıştını biliyorum ama digerleri hakkında bilgim yok beni aydınlat eyyyyyyy ulu bilgin insan bilgisayarın herşeyini bilen insan....... bazı şeyleri tam yazarsan insanlar senin yorumlarınla dalga gecmez... karşındakine bişeyi anlatamıyorsan demekki sende anlatm bozuklugu var....

Alıntı: mcspy  
kermenn   hacan sen bilgisayarcılıgı bilmiyorsun
hdd yi baska bilgisayara tak orada tarattır dimi  
bidüşün ondan sonra dalga gec bende demi yoksa sana kalır sonu neyse

necro2618
22-10-2009, 15:49   |  #28  
Yeni Üye
23 mesaj

slm arkadaslar yeni konuyu açmayı bulamadım buraya yazmak zorunda kaldım bi bakarsanız cok sevinirim elimde 2 adet laptop var bunların dahili kameraları var elimde driver falan yok bunlar normalde bilgisayarımda sürücülerin altından kamerayı acıp foto falan cekebiliyodum formattan sonra onlar gitti bu dahili kameralar için driver değilde bi program varmıdır varsa hangileridir
laptop 1 in marka ve özelikleri
asus f5rl series
cpu-duo t5750
hd-160 gb
memory-2 gb
display-15.4''wxga
2 pcnin özellikleri
lenovo g530
diğer bilgilerini bilmiyorum

CapanQGLU
23-10-2009, 09:42   |  #29  
CapanQGLU avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 2
2,511 mesaj
Alıntı: freemann1907  
ya abi ben burada soru sorma butonun goremedim soramıyorum bi turlu nasıl sorcaz :)
Forumun en üsttündeki reklamın yanında; Siyah arka planlı dikdörtgen ufak bir reklam var.
"Uzmanına Sorun"...
Ona tıklayarak şikayetini bildirebilirsin, onaylandıktan sonrada bu bölümden takip edebilirsin.

İyi günler

Son Düzenleme: CapanQGLU ~ 23 Ekim 2009 09:44
hakan_ozturk
24-10-2009, 10:48   |  #30  
hakan_ozturk avatarı
Taze Üye
2 mesaj
Alıntı: HPQ-User  
RoadRunneR sormuş:
1 Aydır 20 aşkın bilgisayar masaüstü simsiyah ve sadece mouse imleci hareket eder şekilde kalıyor.
yaptığım işlermler :1.Xp cd si ile onarma yaptım
                            2.kaspersky norton antivir avg mcafe gibi virüs programları ile tara yaptım
                             3. güvenli modda vga modunda açmayı denedim asla açılmadı
       kısacası herşeyi denedim olmadı.
Tek bir virüs programı kalmıştı artık ESET bu virüs programıyla tarattım ve benim karşıma Win32/daonol.F truva atı  virüsünü buldu temizledim bilgisayar açıldı.

Soru Türü: Yazılım
İşletim Sistemi: Windows XP
Sistem Özellikleri:
windows xp proffesıonal
3 gb DDRII  ram
500 GB hdd
gigabyte anakart
8500gt ekran kartı

İnternet Tarayıcı: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 5.1; tr; rv:1.9.1.3) Gecko/20090824 Firefox/3.5.

arkadasıma canı gonulden kaılıyorum diger antiviruslerin bulamadıgını eset smart security E:\WINDOWS\uylynl.dat - Win32/Daonol.L truva atı türevi - silinerek temizlendi - karantinaya alındı
diyerek gerekli işlemi yaptı ve sistem duzeldi...yaklasık 10 gundur ugrasıyordum sonunda arkadasın dedigi yöntemi farklı bir yerden bularak uyguladım oldu...paylasım icin tesekkür ederim....

oaslan90
26-10-2009, 09:35   |  #31  
Taze Üye
18 mesaj

Arkadaşlar Bir çözüm daha var çok basit ve kolay bir ERD commander cd'si oluşturun açın onunla sistem geri yükleme yapın bilgisayarınızı bir önceki güne alın bilgisayarınız açılıncada eset ile temizliğini yapın.

Linkte Burada ARkadaşlar. İçinde ISO dosyası var onu alıyosunuz yazdırıyosunuz. Mkinenizi cd ile açıyosunuz Sistem geri yüklemeyi yazpıyorsunuz kolay gelsin...
http://rs28.rapidshare.com/files/50774783/erd2007.rar

Son Düzenleme: oaslan90 ~ 26 Ekim 2009 09:40