Önemli Mutlaka Okuyun.Win32/daonol.F tr

HPQ-User
16-10-2009, 11:50   |  #1  
OP CHIP Online
Teşekkür Sayısı: 29
30,996 mesaj

RoadRunneR sormuş:
1 Aydır 20 aşkın bilgisayar masaüstü simsiyah ve sadece mouse imleci hareket eder şekilde kalıyor.
yaptığım işlermler :1.Xp cd si ile onarma yaptım
                            2.kaspersky norton antivir avg mcafe gibi virüs programları ile tara yaptım
                             3. güvenli modda vga modunda açmayı denedim asla açılmadı
       kısacası herşeyi denedim olmadı.
Tek bir virüs programı kalmıştı artık ESET bu virüs programıyla tarattım ve benim karşıma Win32/daonol.F truva atı  virüsünü buldu temizledim bilgisayar açıldı.

Soru Türü: Yazılım
İşletim Sistemi: Windows XP
Sistem Özellikleri:
windows xp proffesıonal
3 gb DDRII  ram
500 GB hdd
gigabyte anakart
8500gt ekran kartı

İnternet Tarayıcı: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 5.1; tr; rv:1.9.1.3) Gecko/20090824 Firefox/3.5.3

Banned
16-10-2009, 12:09   |  #2  
Banlandı
Teşekkür Sayısı: 21
5,777 mesaj

Gzüel bir eset reklamı olmuş ama  kaspersky norton antivir avg mcafe gibi virüs programlarının bulamayıpta esetin bulabilme ihtimali varmı? Varsa şaşarım. Düşünün bugün norton %100 sistem güvenliği taahhüt eden bir yazılım ki bu kolay değil. Bu demektir ki lisanslı norton kurulu olan bir sistemde olası zarar norton kefil.

Diğer taraftan masaüstünde sadece fare imleci varsa siz onları nasıl kurdunuz, sistemi nasıl taradınız? Sadece fare imleci demek explorer çalışmıyor demek explorer çalışmıyorsa hiçbiryazılım çalışmaz. Siz  nasıl çalıştırdınız?  Tamam reklam yapın, atın tutun ama  mümkünse inandırıcı olsun. Chip kullanıcılarını aptal yerine koymak hiçte hoş değil.

fasterdem
16-10-2009, 13:03   |  #3  
fasterdem avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
404 mesaj
Alıntı: khramn  
Gzüel bir eset reklamı olmuş ama  kaspersky norton antivir avg mcafe gibi virüs programlarının bulamayıpta esetin bulabilme ihtimali varmı? Varsa şaşarım. Düşünün bugün norton %100 sistem güvenliği taahhüt eden bir yazılım ki bu kolay değil. Bu demektir ki lisanslı norton kurulu olan bir sistemde olası zarar norton kefil.

Diğer taraftan masaüstünde sadece fare imleci varsa siz onları nasıl kurdunuz, sistemi nasıl taradınız? Sadece fare imleci demek explorer çalışmıyor demek explorer çalışmıyorsa hiçbiryazılım çalışmaz. Siz  nasıl çalıştırdınız?  Tamam reklam yapın, atın tutun ama  mümkünse inandırıcı olsun. Chip kullanıcılarını aptal yerine koymak hiçte hoş değil.

Evet kahraman arkdaşıma katılıyorum bencede reklam olmuş tamamen.Bilgisayarınız çok önemli bir problemden kutulmuş ama bu diğer programları aşağı değerde tutmaz.Burda CHIP kullanıcılarını yanlış yönlendirmeniz gerçektende hata olmuş.Bende Norton Internet Security 2009 lisanslı kullanıyorum.Hatta CHIP de yapılan son araştırmada da çok açık ara birinci olmuştu.Bunları yazalım ama reklam yapıp diğer yazılımları kötülemeden lütfen.Sizin demek söylemek istediğiniz şey yanlış.Programların deneme sürümleri olduğunda bu tür sıkıntılarla karşılaşmanız mümkün.Eğer lisanslı bir kullanıcı olsaydınız kasperky ve norton da bu sıkıntınızı çözebilirdi.Neyse sorununuz çözülmüş geçmiş olsun...

CapanQGLU
16-10-2009, 14:33   |  #4  
CapanQGLU avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 2
2,511 mesaj

Ayrıca buraya problem/sorunlar yazılır.
Siz çözüp yazmışsınız.

Khramn'a %300 katılıyorum.

freemann1907
16-10-2009, 15:05   |  #5  
Yeni Üye
23 mesaj

ya abi ben burada soru sorma butonun goremedim soramıyorum bi turlu nasıl sorcaz :)

zrgnlr04
16-10-2009, 22:48   |  #6  
Yıllanmış Üye
977 mesaj

ESET ,NOD32 forumlarda sadece fıkra,gülme vesilesi olan konularda geçiyor diye biliyorum:peh peh :)

Son Düzenleme: zrgnlr04 ~ 16 Ekim 2009 23:57
Erhan Tiryakioğlu
16-10-2009, 23:35   |  #7  
Erhan Tiryakioğlu avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 3
4,716 mesaj
Alıntı: khramn  
Evet Katılıyorum Kahraman Abime UNUTMAYALIM Kİ EN İYİ TEKNOLOJİ PORTALINDA, BİLGİSAYARI PROFESYONEL OLARAK KULLANANLARIN OLUŞTURDUĞU BİR PORTAL VE ÜYELER VAR BURADA !!!

Erhan Tiryakioğlu
16-10-2009, 23:37   |  #8  
Erhan Tiryakioğlu avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 3
4,716 mesaj

ALINTI

2.kaspersky norton antivir avg mcafe gibi virüs programları ile tara yaptım

Tek bir virüs programı kalmıştı artık ESET bu virüs programıylatarattım ve benim karşıma Win32/daonol.F truva atı virüsünü buldutemizledim bilgisayar açıldı.

ALINTI

Arkadaş Bayaa Espritüel :)

Güzel Espriler Bunlar Yere Yatsam yeri Var :D

Son Düzenleme: Erhan Tiryakioğlu ~ 16 Ekim 2009 23:38
teknohat
17-10-2009, 19:05   |  #9  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
1,494 mesaj

Niye reklam yapma ihtiyacı duysun, eset ona paramı veriyor sanki. Hem eset gülmek için geçmiyor forumlarda, arkadaş bizimle tecrübesini paylaşmış, hepsi bu.

vollmond35
17-10-2009, 20:39   |  #10  
Taze Üye
13 mesaj

Evet belki reklam da olabilir ama benim pc de virüs vardı  kaspersky tam sürümdü hiç biri bulamadı nod 32 buldu ama silemedi her yeniden başlat yaptığımda virüs geri geliyordu:Bende sistem geri yüklemeyi kapatmakta buldum çareyi.O kadar uzmanda değilim açıkçası ama kaspersky nin bulamadığını nod 32 nasıl buldu bende şaşırdım.

Banned
17-10-2009, 20:50   |  #11  
Banlandı
5,777 mesaj
Alıntı: vollmond35  
Evet belki reklam da olabilir ama benim pc de virüs vardı  kaspersky tam sürümdü hiç biri bulamadı nod 32 buldu ama silemedi her yeniden başlat yaptığımda virüs geri geliyordu:Bende sistem geri yüklemeyi kapatmakta buldum çareyi.O kadar uzmanda değilim açıkçası ama kaspersky nin bulamadığını nod 32 nasıl buldu bende şaşırdım.
Antivirüz yazılımları değerlendirilirken kriter sadece yakalam oranları değil, doğru yakalama oranlarıda kriterler arasındadır. İşin tuhaf tarafı kaspersky, norton gibi yazılımlara göre eset, nod32 gibi yazılımların doğru teşhis oranları bir hayli düşük. 

Şu anda iş yerindeyim. İşyeri bilgisayarını kullanıyorum. Bilgisayarda  eset  nod32 antivirüs 4.0.437 sürümü kurulu. İşin acı tarafı af buyrun artık hani şu sahte antivirüs yazılımlarının bile yakadığın internet exp. ana sayfasını kilitleyen yazılımı nod32 yakalayamamış ve anasayfa hacklenmiş durumda.

Banned
18-10-2009, 12:36   |  #12  
Banlandı
5,777 mesaj

Bazı antivirüs firmaları bazı virüsleri kendi yazıyor, sonra onu birtek kendileri bulup temizleyerek göz doldurmaya çalışıyor diye duymuştum. Doğrumuymuş yoksa? Zaten bütün sahte antivirüslerde aynı şekilde çalışıyor. Bilgisayarınızda virüs var temizleyebilirim ancak öncelikle beni satın almalısnız diyorlar.

fasterdem
18-10-2009, 17:23   |  #13  
fasterdem avatarı
Yıllanmış Üye
404 mesaj

Evet buda bi gerçek ama sizin söylediğiniz bu virüsü bi listede gördüm.Evet sadece eset bununla ilgili güncelleme yayınlamış diğer antivürüs programlarının böle bir güncellemesi mevcut değil ancakkk microsoft unda bu yazılıma karşı yaması mevcut listede birde o var.Yani sen güncellemelerini tam olarak yapmış olsaydın böyle bir sorunla karşılaşmazdın bu bir.İkincisi kahraman arkdaşımda belirtmiş bazı firmalar bunu kasıtlı olarak kendileri çıkartıp reklam yapıyorlar.Şimdi koskoca norton ve kaspersky gibi iki dev firma bunu görmedi de sadece eset ve microsoft mu bunu gördü bunu bi kendine sor bakalım...

kermenn
18-10-2009, 17:28   |  #14  
Yıllanmış Üye
246 mesaj

hacan bilgisayar hic acılmıyor siyah bi ekran ve fare imleci cıkıyor karşına nasıl oluyorda bukadar antivirus kurup kaldırıyorsun bişe anlamadım... sen gunduz gunduz kafayımı cektin arkadaşım kafanmı iyi yoksa kendine bu yalanı yiycek enayimi arıyorsun... yemişim nodu kendini koruyamıyor kaldı bilgisayarımı koruyacak.... guldurmeyin beni gulersem cok kotu olur...D:D:D:D

Murat.
19-10-2009, 10:14   |  #15  
Yıllanmış Üye
948 mesaj
Alıntı: oaslan90  
kardeş sen kafayı çok çekmişsin yaa gerçekten açılmıyan bilgisayara sen nasıl virüs taraması yaptırırsın bunu düşünebilirmisin. düşünmessen ben sana yardımcı oliyim diski başka bir bilgisayara takarak. şimdide gül bakalım bi konuyu iyice anla sonra yorum yap bence tamm mı
Konuyu açmışsın, iyi güzel hoş da. Baştan sona okuyarak geldim. 1 - anlatmak istediğini açıklayamamışsın 2- Problemi çözerken nasıl çözdüğünü açıklayamamışsın 3- Kurduğun cümleler düşük olduğundan amacından çıkmış.

Şimdi; senin açtığın konuya bu kadar tepki ( doğru olarak ) verilmesi doğal.
Ama; sorunların giderilmesi için bizimle birşeyler paylaşmak istemen güzel bir davranış. İlerleyen zamanlarda bu problemleri aşarak aramızda olmanı beklerim.

mcspy
19-10-2009, 13:16   |  #16  
Taze Üye
4 mesaj

KAHRAMAN KARDESİM
(Antivirüz yazılımları değerlendirilirken kriter sadece yakalam oranları değil, doğru yakalama oranlarıda kriterler arasındadır. İşin tuhaf tarafı kaspersky, norton gibi yazılımlara göre eset, nod32 gibi yazılımların doğru teşhis oranları bir hayli düşük. )

bunu yazmışsın ya bu oranları bana gosterirmisin

2. si
sen bilgisayar acılmıyor sadece mouse var  nasıl tarattırdın diyorsun eyer biraz kafanı kalıştırırsan baska bilgisayarı hdd yi takarsan tarama yaptırabilirsin . eyer bunu dusunemiyorsan norton kaspersky diyorsun ona bakarsan sende eset i kotuluyorsun  diyerleri iyi diyorsun

adamın esetten para alıyor olması imkansız ve bu kişi reklam yapsa ne olur yapmasa ne olur..

bu sorun suanda bende var arkadasın dediği gibi tarattırdım nod lisanslı ile kurtardım sistemi eyer inanmıyorsan virusun adı var bul kendinde dene ondan sonra yorum yap

en nemlisi o oranları istiyorum senden kahraman hadi bakalım

saygılar

mcspy
19-10-2009, 13:17   |  #17  
Taze Üye
4 mesaj

oaslan90 aslan sen bilgisayarcı yada bilgisayar kullanıcısı olamassın kafanı çalıştır tamam

hdd yi baska bilgisayara takarak tarattıra bilirsin okadar saf sen olma ok

mcspy
19-10-2009, 13:19   |  #18  
Taze Üye
4 mesaj

Murat. aslan sen bilgisayarcı yada bilgisayar kullanıcısı olamassın kafanı çalıştır tamam

oaslan90  kusura bakma kardeş yanlış oldu...:(

mcspy
19-10-2009, 13:27   |  #19  
Taze Üye
4 mesaj

kermenn   hacan sen bilgisayarcılıgı bilmiyorsun
hdd yi baska bilgisayara tak orada tarattır dimi  
bidüşün ondan sonra dalga gec bende demi yoksa sana kalır sonu neyse

VOY
19-10-2009, 13:32   |  #20  
Yıllanmış Üye
922 mesaj

Forum bölümünün adı üzerinde " Uzmanına Sorun " burada uzmanına sorulacak bir şey bulamıyorum. Forumu boşu boşuna meşgul etmek bence gereksiz. Eğer bu deneyiminizi anlatmak istiyorsanız forumun diğer bölümlerinde uygun olan yere yazmanız daha doğru olur. 

Murat.
19-10-2009, 13:43   |  #21  
Yıllanmış Üye
948 mesaj
Alıntı: mcspy  
Murat. aslan sen bilgisayarcı yada bilgisayar kullanıcısı olamassın kafanı çalıştır tamam

oaslan90  kusura bakma kardeş yanlış oldu...:(

Eh artık sana bir şey demiyorum.

fasterdem
19-10-2009, 14:24   |  #22  
fasterdem avatarı
Yıllanmış Üye
404 mesaj

Denecek bişi kalmamışki...

bektash
19-10-2009, 14:59   |  #23  
Yıllanmış Üye
1,997 mesaj

Hepiniz Boş Yazmışsınız Arkadaşlar. Problem Hiç birinizin bildiği gibi değil. Teknik Servisci Arkadaslardan bilenlerde yok sanırım . Simdi size bir yol söylemek isterim tabiiki ama bu işle ugrasan insanlar bilir. O yuzden yalnızca ben ve benim gibilerin anlayacagı dilden konusmak istiyorum. Kimse alınıp gücenmesin.

1) Pagefile.sys Boşaltın/Silin
2) Bulaşan Bir Çeşit virüs fakat Tanımlanamayan Bir Virüs ( 1kpl-Khl-hpt-raw ve buna benzer isimler ile c:\Local settings | c:\ | c:\documents and settings | bulasan yerlerdir.)
3) Kaspersky Dahil hic bir antivirüs programı tanımlayamamıştır.
4) Su ana kadar  Elime 18 Adet Aynı Sistem hatasından Bilgisayar Geldi Tamamında İşe yaradı.
5) Yapmanız Gerekene gelince. ( Siz O sistemi açarsınız :] Açarsanızda dediklerimi yapın bana da dua edin. )

Ahmet Ertuğrul
20-10-2009, 00:39   |  #24  
Ahmet Ertuğrul avatarı
Yıllanmış Üye
3,651 mesaj

Bir zararlıyı sadece bir program tanıyor diye o program çok iyi diğerleri kötü olmaz. Bugün Eset onu tanır, ertesi gün yeni bir zararlı yazılır onu da sadece Norton tanır misal. Hem Eset'in yazılımı böyle bir zararlıyı tanıdı diye niye bazılarının zoruna gitti de garip yorumlarda bulundular anlamadım. Yok Eset kendini koruyamazmış, yok Kaspersky bulamamış da Eset bulmuş olur şey değilmiş vs. vs. Yaptığınız sadece fanatiklik yaparak kendinizi komik duruma düşürmek.

ByStiLL
21-10-2009, 11:02   |  #25  
Taze Üye
1 mesaj

Arkadaşlar hiç kendinizi kasmayın Tmm bende bilgisayar yazılımcısıyım Norton ve Kasperskyın yanında Esitin Hiç Bir Değeri Yok ama bu virüsle 1 haftadır uğraşıyorum şu an o virüsü Eset yakalıyor sadece yani adaam haklı ama eminimki en kısa zamanda Diğer virüs programlarıda güncelleme olarak ekleyeceklerdir yanlız şu durumda haklı Eset Yakalıyor Bu Virüsü En güzel çözüm yoluda Bi ERD cd'si Yada Winternal cd hazırlayıp pc'ninizi bu şekilde açıp System Restore (Sistem Geri Yükleme) yapabiliyorsunuz ardından eset 4.0 kurup güncelledinizmi gerçekten yakalıyor ve o virüsten gelen tehditleri engelliyor.

İyi Çalışmlar.