Önerebileceğiniz antivirüs

fernandito
09-11-2010, 21:13   |  #1  
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
208 mesaj

Arkadaşlar internet cafeye falan gittğimde flash diskimdeki virüsleri temizleyebileceğim basit, iyi, ücretsiz önerebileceğiniz bir antivirüs programı var mı?

bosluk
09-11-2010, 21:32   |  #2  
bosluk avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 39
1,894 mesaj

http://devbuilds.kaspersky-labs.com/devbuilds/AVPTool/

Bu adresten Kaspersky Virus Removal Tool aracını kullanabilirsiniz. Sadece flaşı takmadan evvel çalıştırmanız yeterli.

İlkhan05
10-11-2010, 13:45   |  #3  
Üye
56 mesaj

fernandito arkadaşım sen virüs programı mı yoksa flash temizleme aracımı arıyorsun ona göre yardımcı olalım?

fernandito
10-11-2010, 15:40   |  #4  
OP Yıllanmış Üye
208 mesaj

flash diskteki virüsleri temizleyebileceğim bir program arıyorum ilkhan05

bosluk
10-11-2010, 16:37   |  #5  
bosluk avatarı
Yıllanmış Üye
1,894 mesaj

Önerdiğimiz şeyi yapmayacaksanız niye iki saat yazıyoruz ki? Dün Kaspersky aracını kullanın demiştim, aradan 20 saate yakın zaman geçmiş hala flaştaki virüsleri temizleyecek şey arıyorum demişsiniz. Kaspersky Virüs Temizleme Aracını çekip hangi virüsü flaşınızdan temizleyemediniz de arayışınız devam ediyor merak ediyorum efendim.

fernandito
10-11-2010, 17:06   |  #6  
OP Yıllanmış Üye
208 mesaj

arkadaşlar neden böyle gerginsiniz. bosluk ilkhan05 e cevap amacıyla yazdım son mesajı. Benim flashımda şöyle bir sorun var. Klasörler sistem dosyası haline gelmiş kasperskyle taratmama rağmen bu sorun düzelmedi.

bosluk
10-11-2010, 17:25   |  #7  
bosluk avatarı
Yıllanmış Üye
1,894 mesaj

Gerginlikten değil efendim, sadece bilerek yazdığımız ve kesin çözüm birşeyin takılmadığını görmek usandırıyor takdir edersiniz ki. Normalde sorunlar da bu yüzden çözülemiyor zaten. Biri birşey soruyor ve kayboluyor. Ondan sonra 30 tane alakasız yanıt geliyor, soruyu soran hiçbirşeyi de uygulamıyor, böylece yanıt verenlerin zaman ve emekleri tamamen gidiyor. Siz ilgili bir yardım isteyenmişsiniz gördüğüm kadarıyla, o yüzden birlikte adım adım çözmeye çalışalım probleminizi.

Yaşadığınız problem aslında daha önceki bir virüslenmenin arta kalan şeyleri. Klasörlerinizin paylaşım izinleri ve özellikleri değiştirilmiş virüs tarafından. Eğer bilgisayarınızın temiz olduğundan %100 eminseniz (değilseniz önce o işi halletmemiz gerekli yoksa yapacağımız şey bir sonraki flaş açılışında yine eski haline gelecektir), http://www.petges.lu/download/index.html adresteki Attribute Changer uygulamasını kullanabilirsiniz. Dosya özniteliklerini eski haline getirebilirsiniz bu ufak araç sayesinde. Ve hangi işletim sistemi kullanıyorsunuz belirtmemişsiniz ama XP için yazayım; klasör ayarlarından Basit dosya paylaşımı seçeneğini kapatıp, flaş bellek dosyaları ya da direkt flaş bellek simgesi üzerine sağ tıklayarak paylaşım kısmına bakmanız gerekiyor. Buradan mevcut sahiplik özelliklerinde sıfırlamalar yapmanız, virüslerin neden olduğu harici/yanlış erişim haklarını da önleyecektir.

Kaspersky aracı da normal virüs tarayıcıları gibi boşuna sürekli çalışmaz, sadece flaşı bilgisayarınıza TAKMADAN önce çalıştırınız. Kendisi otomatik flaş bellek takıldığını algılayıp taramaya başlayacaktır efendim. Bu arada flaş belleklerden otomatik çalıştırma (autorun) engellemesi ayarlarını yapmadıysanız da mutlaka uygulamanız gerekiyor. Aslında pratikte flaş bellek ya da harici sürücü/cd/vs.. aygıtlarının takıldıklarında otomatik çalışmalarını kapatmışsanız virüs programı kullanmanıza da çok çok gerek kalmıyor. Flaştaki hiçbir dosyaya tıklamadan orada olmaması gereken şeyleri direkt silerseniz de birçok virüsü kendiniz temizleyebiliyorsunuz. Tabi bunun için yine klasör ayarlarından hem gizli, hem de sistem dosyaları gösterimlerinin açık olduğundan emin olmanız gerekli.

Çok şey yazdım, bunları bir uygulayın. Sorun çözülmezse daha detaylı da yardımcı olmaya çalışırız efendim.

layra41
10-11-2010, 19:34   |  #8  
Yıllanmış Üye
725 mesaj

kilimcinin köroğlu

layra41
10-11-2010, 19:34   |  #9  
Yıllanmış Üye
725 mesaj

kilimcinin köroğlu