Online alışverişte çözümü olmayan bilmece

CHIP Online
17-07-2009, 14:45   |  #1  
CHIP Online avatarı
OP www.chip.com.tr
Teşekkür Sayısı: 26
36,771 mesaj

Hem daha fazla güvenlik istiyoruz; hem de hız düşünce çıldırıyoruz. Peki bu durumu aşmak mümkün mü?

Okumak için: https://www.chip.com.tr/konu/onli ... -bilmece_13949.html

Resimlerle: Bilgisayarınıza güvenlik kalkanı kurun!

İnternet üzerinden alışveriş hacminin günden güne arttığı malum, peki ya güvenlik? Yeni bir araştırmaya göre kullanıcıların yüzde 70'i güvenlik problemlerinden ötürü kendilerini suçluyor. Dörtte birden daha azı bir internet sitesini veya teknolojiyi suçladı. Oracle'ın istediği ve Foviance'ın düzenlediği araştırmada 550 kişinin görüşleri alındı.

Raporlara göre kullanıcıların internette alışverişteki güvenliğiyle ilgili bilgilerinin temelini basından takip ettikleri oluşturuyor. Kullanıcılar basın dışındaki kaynaklardan güvenlikle ilgili ek bilgi edinme gereksinimi duymuyor. Güvenlikleri konusunda yaşayabilecekleri sorunlarda da kanuni hakları konusunda gerçekçi olmayan beklentileri var.

Tüm konu: Online alışverişte çözümü olmayan bilmece

İzleyin: Önce bir arkana bak!

Resimlerle: Bilgisayarınıza güvenlik kalkanı kurun!

Kaynak: www.chip.com.tr

Tartışıyoruz: Online alışveriş yaparken nelere dikkat ediyorsunuz?

Mehmet-
17-07-2009, 22:42   |  #2  
Mehmet- avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
2,296 mesaj

Öncelikle adam akıllı sitelerden alış-veriş yapma çalışırım. Sonrasında pc güvenliğimi sağlamaya...

ParanoiD
18-07-2009, 10:27   |  #3  
ParanoiD avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
1,900 mesaj

Bilindik sitelerden alışveriş yapmaya çalışıyorum.Başka dikkat ettigim birşey yok.

DaRWeLL
18-07-2009, 11:10   |  #4  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
1,851 mesaj

Öncelikle bilinen sitelerden alıyorum.bilgisayar güvenliğinide sağlıyorum tabii.

ve eğer alacağım sitenin magazası bulundugum ilde varsa ordan almak tercihimdir