OpenOffice'te yaşanan 7,5 yıllık sorun...

CHIP Online
17-07-2009, 20:15   |  #1  
CHIP Online avatarı
OP www.chip.com.tr
Teşekkür Sayısı: 26
36,771 mesaj

7,5 yıldır bitmeyen kavga: Kullanıcılar hata olduğunu söylüyor; OpenOffice her şey normal diyor...

Okumak için: https://www.chip.com.tr/konu/open ... ik-sorun_14032.html

Resimlerle: Sadece açık kaynak yazılımlarla HD animasyon

OpenOffice ücretsiz bir Microsoft Office alternatifi olarak ön plana çıkan bir yazılım. Kullanıcıların ofis ihtiyaçlarını gidermekte son derece başarılı olsa da bazı sorunları yıllardır gidermemekte ısrar ediyor.

OpenOffice'taki verilerin silinmesine sebep olan bir hata yüzünden gelen ilk şikayet bundan 7.5 yıl önceydi. OpenOffice'in Excel alternatifindeki bu hata günümüzde hala varlığını koruyor. Peki bu konuda Sun ne diyor? Sun'a göre bu bir program hatası değil, bir özellik. O satırların silinmesi, olması gerektiği gibi çalışıyor. Ama kullanıcılara sorulduğundan pek çoğunun ortak fikri hata olduğu yönünde...

Kullanıcı yorumlarından bazıları çok ilginç. "Kimse bunun bir hata olduğunu kabul etmiyor. Ama bu MP3 çaların çaldıkça parçaları silmesi gibi bir şey!" diyor bir kullanıcı. Bir diğeri "Firmalarda OpenOffice'a geçişi sağlayan görevliler bu hata yüzünden epey paylandı" diyor.

Sun çalışanları bu konuyla ilgili çok da fazla yorum yapmamayı tercih ediliyor. Oracle, Sun'ı satın aldığı için bu hatanın konuşan kişinin üzerine kalmasından endişe ediyor olabilecekleri düşünülüyor.

Tüm konu: OpenOffice'te yaşanan 7,5 yıllık sorun...

Resimlerle: Sadece açık kaynak yazılımlarla HD animasyon

Kaynak: www.chip.com.tr

Tartışıyoruz: OpenOffice sizce neden yeterince yaygınlaşamadı?

VistaMista
07-08-2009, 20:16   |  #2  
Üye
Teşekkür Sayısı: 0
51 mesaj

crack Ms officeler yüzünden

Der Rote BaroN
08-08-2009, 15:22   |  #3  
Der Rote BaroN avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
1,531 mesaj

Ama bu MP3 çaların çaldıkça parçaları silmesi gibi bir şey!

Çok ilginç bir yaklaşım doğrusu. Ben OpenOffice'i ilk çıktığı zamanlar kullandığımda fazla hantal bulmuştum. Geçen yıllarda da pek bir şey değişmediğini gördüm. Diğeri de (MS) hantal iken neden diğer alternatif hantalı kullanayım ki? (Ne diyorum ben ya?)