Opera 11 beta 1 yayınlandı, indirin!

CHIP Online
23-11-2010, 13:30   |  #1  
CHIP Online avatarı
OP www.chip.com.tr
Teşekkür Sayısı: 26
36,771 mesaj

Opera'nın eklentileri de destekleyen 11 sürümünü denemek isteyenler... İşte indirme bağlantısı!

Okumak için: https://www.chip.com.tr/konu/oper ... -indirin_23680.html

Resimlerle: 1991'den 2009'a tüm internet tarayıcılar

Opera, bugün MyOpera blog'unda yeni sürümü Opera 11 beta'yı yayınladığını duyurdu.

Opera, yeni sürümü ile performans artırımlarının yanında, herkesin istediği eklenti desteğine de kavuşuyor. Firefox'dakinin aksine yeni bir eklenti yüklediğinizde, Opera'yı kapatıp açmanız gerekmiyor. Opera'nın eklenti galerisinde şu an 137 eklenti mevcut.

Az sayıdaki güvenlik açığıyla en güvenli internet tarayıcısı olarak bilinen Opera, adres çubuğunda yaptığı geliştirmeyle güvenliğini daha da ileri bir seviyeye taşımaya çalışıyor. Adres çubuğunda HTTP ve HTTPS yerine bir rozet gösteriliyor ve üzerine tıkandığında sitenin güvenliğiyle ilgili bilgiler ekrana geliyor.

Tarayıcı sayfalarını kümelemeye ve tutturmaya yarayan yeni bir işlev de eklenmiş. Kümeleme işlevini bir tarayıcı sayfasını diğerinin üzerine sürükleyerek kullanabiliyorsunuz. Böylelikle 'kümeleme'yi bize sunan ilk tarayıcı Opera oluyor.

İndirin:
Opera 11.00 Build 1111 Beta 1 (Windows)
Opera 11.00 Build 1111 Beta 1 (Mac)
Opera 11.00 Build 1111 Beta 1 (Linux)

Tüm konu: Opera 11 beta 1 yayınlandı, indirin!

İzleyin: İnternet tarayıcılar hız savaşında!

Resimlerle: 1991'den 2009'a tüm internet tarayıcılar

Kaynak: www.chip.com.tr

Tartışıyoruz: Yeni Opera'yı denediniz mi?

perfect life
23-11-2010, 13:37   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
799 mesaj

Şu an Opera 11'den yazıyorum müthiş olmuş :)

Oldukça hızlı daha önce de 11 sürümünü kullanıyordum 5-6 gün kullanmama rağmen hiç çökmemişti.Beta'da sanırım aynı şekilde olacak.

Fattur
23-11-2010, 18:59   |  #3  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
5,768 mesaj

Evet. Opera bu işi biliyor...

hsn-design
26-11-2010, 20:28   |  #4  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
168 mesaj

Opera eklenti desteğiyle rakiplerinnden olan son iki eksiğinden birini de kapadı arttık bazı sitelerde meydana gelen uyumsuzluk sorunundan başka hiç bir eksiği yok operanın. Uyumsuzluk sorunu da son düzeltmelerle neredeyse ortadan kalkmak üzere.
 Opera sadece ram konusunda az kullanma fikrini olumsuz yönde değiştirmiş, ne kadar çok ram varsa o kadar çok kullanıyor. Benim 3 gb ramim var windows 7 kullanıyorum 15 sekme açık 450 mb civarında ram kullanıyor. Eski bilgisayarımda 1 gb ram var onda da windows7 yüklü opera sadece 45 mb ram kullanıyor, yani ram miktarını arttık kafaya takmak için bir sebep kalmadı önemli olan performans ve kararlılık. boşta 2 gb den fazla ram duruken opera neden 50 mb ramla hdd yi zorlasın.
Az ram kullanan tarayıcılar verileri sıkıtırmıyor hdd ye yazıyor varsın ram kullansınlar daha iyi.

Operanın özellikle unite olayına bitiyorum ben. Böyle bir paylaşım özgürlüğü olamaz. İstediğim klasörü opera uniteye ekliyorum opera unite bana bir link üretiyor arkadaşıma gönderiyorum. fotoğrafsa bakıyor isterse indiriroyr vidyoysa izliyor ya da indiriyor müzikse de istese dinliyor isterse indiriyor. Hdd de bir klasörü isterseniz bir diski arkadaşınızın erişimine açıyorsunuz hem de onda opera olmasına gerek yok isterse cep telefonundam girsin çeksin dosyayı.
 Farzedelim evden uzaktasın ya da arkadaşının sana bir dosya göndersmesini istiyorusun, önceden belirlediğin bir linkten istediğin dosyayı bilgisayatındaki bir klasörüne gönderebiliyorsun. Özellik bu dur işte kimse eklenti martavalı okumasın hangi tarayıcı bunu yapabilir. Hız desen hız, karizma desen karizma, özellik desen özellik, güvenlik desen güvenlkik, sadelikten yana da hiç bir eksiği yok, arttık eklenti desteği de var. Merak ediyorum insanlar neden kullanmaz bu operayı. Neyse ne kadar az kullanıcısı olursa o kadar az hedef olur.
 Herkese mutlu sörfler.:)