Opera rapidden dosya indirme hatası veriyor!

jupiter65
30-08-2009, 10:06   |  #1  
jupiter65 avatarı
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 23
1,169 mesaj

Rapidden herhangi bir dosya indirirken, link çıkacağı yerde şu pencere açılıyor. (dosya boyutu 1.3 kb.)

Açılan pencerede, yardıma tıkladığımda operada bir sayfa çıkıyor. İngilizce anlamıyorum. 

Download Directory  linkine tıklıyorum, 

Opera 10 RC yi kurdum, aynı sorun devam ediyor. Yalnız internet explorer de bu sorun yok.

worldking
30-08-2009, 13:33   |  #2  
Üye
Teşekkür Sayısı: 0
74 mesaj

aynı sorunu bendede veriyor, artık mozilla kullanmaya başladım.

jupiter65
30-08-2009, 14:38   |  #3  
jupiter65 avatarı
OP Yıllanmış Üye
1,169 mesaj

Operadan mı kaynaklı bu durumda yani? Başka bu sorunu yaşayan arkadaş yok mu? Explorer kullanacağız o zaman başka şansımız yok. Çözümü varsa yardım edin arkadaşlar..

Ahmet Ertuğrul
30-08-2009, 19:13   |  #4  
Ahmet Ertuğrul avatarı
Yıllanmış Üye
3,651 mesaj

Bu pencere rapiddeki bekleme süresini bekleyip download düğmesine tıkladıktan sonra çıkıyor olması lazım. Bazen başka sitelerde site açılmadan da resmini verdiğin kutu çıkabilir. O kutudan kaydet deyip dosyayı kaydetmek istediğin yeri seçeceksin. "Bu ekranı bir daha gösterme ve seçeneği hatırla"yı işaretlersen bir daha sana sormaz. Mesela kaydetme yerini masaüstü seçtiysen artık hep oraya indirir.

jupiter65
31-08-2009, 01:03   |  #5  
jupiter65 avatarı
OP Yıllanmış Üye
1,169 mesaj
Alıntı: Ahmet Ertuğrul  
Bu pencere rapiddeki bekleme süresini bekleyip download düğmesine tıkladıktan sonra çıkıyor olması lazım. Bazen başka sitelerde site açılmadan da resmini verdiğin kutu çıkabilir. O kutudan kaydet deyip dosyayı kaydetmek istediğin yeri seçeceksin. "Bu ekranı bir daha gösterme ve seçeneği hatırla"yı işaretlersen bir daha sana sormaz. Mesela kaydetme yerini masaüstü seçtiysen artık hep oraya indirir.
Yalnız dikkat edersen dosya boyutu 3.1 kb.  Normal bir part 100.MB civarındadır. Zaten sorun da burada.

Ahmet Ertuğrul
03-09-2009, 19:29   |  #6  
Ahmet Ertuğrul avatarı
Yıllanmış Üye
3,651 mesaj
Alıntı: jupiter65  
Yalnız dikkat edersen dosya boyutu 3.1 kb.  Normal bir part 100.MB civarındadır. Zaten sorun da burada.
Hmm, evet. Dosya boyutunu görmüştüm de o son parttır diye düşünmüştüm ki part 1'miş. Neyse benbuna bir çözüm üretemiyorum gördüğün gibi. Tavsiyem hazır nihai sürümde çıkmışken temiz kurulum yapmak. Sistemindeki tüm Operalarıkaldır(birden fazla varsa). CCleaner gibi bir programla temizlikyaptıktan sonra Opera 10'u kur. Eğer belki sorunumla daha önce karşılaşılmıştır, çözülmüştür diyorsan ya da daha farklı öneriler istiyorsan; http://my.opera.com/turkish/forums/forum.dml?id=14758 buraya bir bak. Eğer yer imlerini "my opera" da saklıyorsan orada kullandığın kullanıcı adı ve şifreyle foruma giriş yapıp konu açabilirsin.

Bu arada geciken cevaplar için kusura bakma. Şu aralar sık takip edemiyorum forumu.

Son Düzenleme: Ahmet Ertuğrul ~ 03 Eylül 2009 19:30
Ahmet Ertuğrul
05-09-2009, 19:31   |  #7  
Ahmet Ertuğrul avatarı
Yıllanmış Üye
3,651 mesaj
Alıntı: Ahmet Ertuğrul  
Hmm, evet. Dosya boyutunu görmüştüm de o son parttır diye düşünmüştüm ki part 1'miş. Neyse benbuna bir çözüm üretemiyorum gördüğün gibi. Tavsiyem hazır nihai sürümde çıkmışken temiz kurulum yapmak. Sistemindeki tüm Operaları kaldır(birden fazla varsa). CCleaner gibi bir programla...
Revo Uninstaller diyecektim.Utanma