opera@USB???

sakin_insan
12-08-2007, 21:58   |  #1  
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
508 mesaj

usb de opera@usb var;
bu programla ilgili merak ettiklerim var;

1-bu taşınabilir opera, geçmişi bilgisayara mı usb ye mi kaydediyor??? (usb ise hangi dosyanın içine?)

2-cached images(önbellekteki rresimler)yani opera@usb nin önbelleğidemi usb ye kaydediliyor???

3-şifreleri otomatik tamamlama yaptığımızda (Alt+Enter) şifreler usb yi taktığımız bilgisayara kaydediliyormu??

4-cookies deusb yada bilgisayara mı kaydediliyor???

aslında yukarıdaki 4 sorudada aynı şey soruluyor;
opera@usb kullanırken gerçekleştirdiğimiz işlemler usb takılı olan bilgisayara mı yoksa usb ye mi kaydediliyor???

5-eğer bu işlemlerin hepsi usb ye kaydediliyorsa başka bir bilgisayarda opera@usb kullanmak daha güvenli değil mi???

6-firefox ya da ie nin böyle taşınabilir bir tarayıcısı var mı????

SoruSoruŞaşkınÜzgünHmphEmin değilAğlıyorSoruSoruSoru

Recep Baltaş
13-08-2007, 01:29   |  #2  
Recep Baltaş avatarı
CHIP Online
Teşekkür Sayısı: 8
9,635 mesaj

1: Geçici dosyaları PC ye kaydettiğinden emini ama geçmiş konusunda bilgim yok.

2: USB'ye kaydediliyor.

3: Kesinlikle HAYIR.

4: Cookies USB'ye

5:Opera@USB en güvenli çözüm.Yıllardır kullanıyorum.

6: Evet var ama Opera 9 MB Firefox 20 MB...Sonuçta USB'den açılırken Firefox gebertiyor adamı.

akngn
13-08-2007, 01:39   |  #3  
Üye
84 mesaj

Peki Opera usb'nin normalinden bir eksiği var mı?

viking20
13-08-2007, 01:55   |  #4  
viking20 avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 141
7,681 mesaj

http://my.opera.com/turkish/forums/forum.dml?id=84
burada sorabilirsin.
(önce üye olun)
--

--
Opera Yerimlerini Online Yedekleyin:
Sık kullanılan adresinizin harddisk hasar görüp kaybolduğunda bu durum can sıkıcı olabilir ama bu riski göze almak istemiyorsanız
söz konusu adresleri online yedekleyebilirsiniz. Spurl adlı servis sizin için biçilmiş kaptan.

adresine girin ve talimatları yerine getirin. Bundan sonra yer imlerine internet kafede bile ulaşabilceksiniz.
Works on Internet Explorer, Firefox, Opera, Safari, Netscape and Mozilla based browsers on Windows, Linux and MacOS.

Son Düzenleme: viking20 ~ 13 Ağustos 2007 10:13
Borga-x
13-08-2007, 10:22   |  #5  
İlk Maestro
Teşekkür Sayısı: 2
11,767 mesaj

Ben firefox kullanıyorum USB uzerınden Recebın Son soyledıgıne katılmıyorum. USB'den firefox açmak bence ınsanı gebertmıyor. Bu bırazda USB Flash ile alakalı bır durum. Okuma yazma hızı yuksek ıse tıkır tıkır çalışıyor.Ben firefoxda Foxmarks Bookmarks Synchronizer'i kullanıyorum. Istedıgım yerde yerımlerımı götürüp kullanabiliyorum.Zaten kullanıcı adı ve parola soruyor. Ne kadar yerımı varsa hepsı ınternette depolanıyor. Su anda 200'den fazla yerımım var.

Opera'yı kurmak ıstedım ama gerek gormedım daha sonra fırefox ışımı gayet guzel goruyor. Bırde Roboform2go eklentısını yukledınmı şifre derdi ortadan kalkıyor. Formları ve şifreleri aklında tutuyor. ve tekrar o sayfaya dondugumde progr. şifrelerimi otomatık yerıne koyuyor bana enter tusuna basmak kalıyor. Çok kullanıslı... Opera ıcın destegı varmı bılmıyorum

Fırefox'un eklentılerını sevıyorum..

sakin_insan
13-08-2007, 13:14   |  #6  
OP Yıllanmış Üye
508 mesaj
Recep Baltaş
1: Geçici dosyaları PC ye kaydettiğinden emini ama geçmiş konusunda bilgim yok.

2: USB'ye kaydediliyor.

3: Kesinlikle HAYIR.

4: Cookies USB'ye

5:Opera@USB en güvenli çözüm.Yıllardır kullanıyorum.

6: Evet var ama Opera 9 MB Firefox 20 MB...Sonuçta USB'den açılırken Firefox gebertiyor adamı.

cevap için teşekkürler çok açıklayıcı.

sakin_insan
13-08-2007, 13:15   |  #7  
OP Yıllanmış Üye
508 mesaj

firefox u da denemek istiyorum. indirebileceğim bir link verebilirmisiniz???

Borga-x
13-08-2007, 13:20   |  #8  
İlk Maestro
11,767 mesaj

http://www.pendriveapps.com/

buralardan USB ıcın surumlerını ındırebılırsın.

srtc91
19-08-2007, 23:46   |  #9  
Yeni Üye
41 mesaj

Opera , portabla olarak da, kurulur olarak da berbat bir tarayıcı. Bundan emin olabilirsin. Sade Firefox bile çok çok daha iyidir Opera'ya göre. Eklentilerle  çok yidir, Preloader ve Firetune ek programlarıyla daha da iyi bir tarayıcıdır.Tek kötü yanı Ram çok kullanır. 3. sürümde bunu halletiler sanırsam.

sakin_insan
20-08-2007, 13:11   |  #10  
OP Yıllanmış Üye
508 mesaj

eklenti indirmeyi sevmiyorum işe yarayan eklentileri tek tek arayamam. o yüzden opera kullanmayı tercih ediyorum.

Borga-x
20-08-2007, 13:19   |  #11  
İlk Maestro
11,767 mesaj

Bens ana kullandıgım eklentılerı soylıyım sen onlara bır bak ıstersen

Foxmark Bookmark sycn. Sık kullanılanları nette bır yere depolamak ıcın kullanılıyor. Boylece bır yerde kaydettıgın sık kullanılan lınkı başka bır sıstemde kullanıcı adı ve parolanı kullnarak tekrar yukleyebılıyorsun. Ben kullanmaya başladıgımdan beri 250'ye yakın sık kullanılan linkim oldu.

IE tabs. Fırefoxun açamadıgı veya sitenin sadece IE destegı olan yerlerde kullanıyorum. Bir tıkla firefox tarayıcısından aynı sayfa IE motoruyla çalışan bır tarayıcıya dönüyor ve cok işe yarıyor.

Down Dem all. Bu eklentı download yaparken yarıda kesılen ındırmeyı devam ettıren bır eklentı Flashget veya getrıght gibi düşün

Cooliris Prewiev Google'da veya herhangı bır sitede bir linke tıklamadan önce lınklerın ustune gelerek sıtenın ıcergını gormeyı sağlıyor. Ben cok kullanıyorum..

Adblock Plus bu eklentı ıle sayfa ıcınde cıkan reklamları engelleyebılırsın ve bu engelleme o sayfayı her açmak ıstedıgınde etkınleşir. Sürekli engelle demek zorunda değilsindir. Bazen kullanıyorum. Cok reklam olan sıtelerde hızı da arttırıyor.

NoScrıpt Sıte ıcınde gızlı calışmaya calışan scrıptleri engelleıyor. Buda bır nevı reklamları engellıyor.Aynı zamanda guvenmedıgın bır sıteye girerken senı uyarır ve görmek ıstersen bır kez engelle dıyerek sadece o an girerken scrıpt çalışmaısnı durdurabılırsın.Tekrar gırdıgınde sana tekrar sorar.

Tab catolog IE7'deki CTRL c veya W tusuna bastıgında butun acık sayfaları bır sayfada gösteren özelliğini fırefoxda kullanabılıyorsun. Yararlı

Stealther Benım bağlandıgım IP nosunu karıstırarak karısdakı sıteye yanlıs IP vermesını sağlıyor ve benı gızlıyor. Dıkkatlı kullanılması gerekır. Aynı zamanda hangı tarayıcıyı kullandıgını yanıltarak gösterıyor. Mesela ben Netscape gösteriyrum su anda...

Bu tıp bır cok eklentısı var ama bunları ben sureklı kullanıtyorum gerçekten cok ıse yarıyorlar...

Son Düzenleme: Borga-x ~ 20 Ağustos 2007 13:26
srtc91
20-08-2007, 16:32   |  #12  
Yeni Üye
41 mesaj
Borga-x

Foxmark Bookmark sycn. Sık kullanılanları nette bır yere depolamak ıcın kullanılıyor. Boylece bır yerde kaydettıgın sık kullanılan lınkı başka bır sıstemde kullanıcı adı ve parolanı kullnarak tekrar yukleyebılıyorsun. Ben kullanmaya başladıgımdan beri 250'ye yakın sık kullanılan linkim oldu.

IE tabs. Fırefoxun açamadıgı veya sitenin sadece IE destegı olan yerlerde kullanıyorum. Bir tıkla firefox tarayıcısından aynı sayfa IE motoruyla çalışan bır tarayıcıya dönüyor ve cok işe yarıyor.

Down Dem all. Bu eklentı download yaparken yarıda kesılen ındırmeyı devam ettıren bır eklentı Flashget veya getrıght gibi düşün

Cooliris Prewiev Google'da veya herhangı bır sitede bir linke tıklamadan önce lınklerın ustune gelerek sıtenın ıcergını gormeyı sağlıyor. Ben cok kullanıyorum..

Adblock Plus bu eklentı ıle sayfa ıcınde cıkan reklamları engelleyebılırsın ve bu engelleme o sayfayı her açmak ıstedıgınde etkınleşir. Sürekli engelle demek zorunda değilsindir. Bazen kullanıyorum. Cok reklam olan sıtelerde hızı da arttırıyor.

NoScrıpt Sıte ıcınde gızlı calışmaya calışan scrıptleri engelleıyor. Buda bır nevı reklamları engellıyor.Aynı zamanda guvenmedıgın bır sıteye girerken senı uyarır ve görmek ıstersen bır kez engelle dıyerek sadece o an girerken scrıpt çalışmaısnı durdurabılırsın.Tekrar gırdıgınde sana tekrar sorar.

Tab catolog IE7'deki CTRL c veya W tusuna bastıgında butun acık sayfaları bır sayfada gösteren özelliğini fırefoxda kullanabılıyorsun. Yararlı

Stealther Benım bağlandıgım IP nosunu karıstırarak karısdakı sıteye yanlıs IP vermesını sağlıyor ve benı gızlıyor. Dıkkatlı kullanılması gerekır. Aynı zamanda hangı tarayıcıyı kullandıgını yanıltarak gösterıyor. Mesela ben Netscape gösteriyrum su anda...

Bu tıp bır cok eklentısı var ama bunları ben sureklı kullanıtyorum gerçekten cok ıse yarıyorlar...

NoScript,FlahGot (Nadir de olsa), Adblock Plus, Fasterfox, DownThemAll , eklentileri, Preloader ve Firetune harici programlarıyla en iyi tarayıcıdır Firefox :) ;) .

srtc91
20-08-2007, 16:34   |  #13  
Yeni Üye
41 mesaj
sakin_insan
eklenti indirmeyi sevmiyorum işe yarayan eklentileri tek tek arayamam. o yüzden opera kullanmayı tercih ediyorum.
İstersen benimle iletişime geç. Mail adresimi yazarım sana özelden. Gerekli eklentileri ve harici programları sana vereyim ;). Harici programları evde kullanman için ;).

sakin_insan
20-08-2007, 18:49   |  #14  
OP Yıllanmış Üye
508 mesaj
Borga-x

eklentileri tek tek yazdığınız için teşekkürler...
çok açıklayıcı olmuş...
bi ara hepsini tek tek indirip denerim...