optimize ayarları değiştiremiyorum

HPQ-User
29-02-2008, 10:51   |  #1  
OP CHIP Online
Teşekkür Sayısı: 29
30,996 mesaj

lowelyboy61 sormuş:
windowsta ki klasör seceneklerinden gizli klasörleri gösteremiyorum... ve bilgisayrıma tıkladığımda normal ama sadece hardisklere yada belgerlime gireceğim vakit yeni sayfada acıyor ama bndan sonraki tıklamamda hep aynı pencerede kalıyor.. ve başlangıc ayarlarından acılış ekranını değiştirmiştim bunuda düzeltemiyorum..
sonuç olrak : virüs oalcağını sanmıyorum antivirüslerin hepsinde tarama yaptırdım ( panda 2008 firewal +ad aware 2007 ,2005 + avast 4.6 pro+ mks 2007 )
sonuçta bi değişme olmadı
kullandığım programlardan kaynaklandığını düşünüyroum.: bunlar
style xp ve tune up bu iki programdan birisinden kayanklandığını düşünüyorum fakat style xp den başlangıc ekranını ayarlamıştım kaldırdım düzelmedi  tune up tan optimize yaptım  yine değişim olmadı tune up kaldırdığımda ise  
sadece başlangıcta iki şekilde windowsu başlatma seceneği sunuyor normal xp de ve tune up backup şeklinde back up yaptıımda sadece açılış ekranı normal geride bi değişim yok
YANİ KISACA BU DURUMDA NE YAPABİLİRİM  VİRÜS MU YOKSA PROGRAMLARDAN MI KAYNAKLANIYOR BU DURUMU NASIL DÜZELTEBİLİRM???? en kısa sürede yardımcı olursanız sevinirim..:(:(:(:(

Soru Türü: Yazılım
İşletim Sistemi: Windows XP
Sistem Özellikleri:
asus f3e.
1.5 cif cekirdek intel işlemci
128+128 ekran kartı paylaşımlı paylaşımsız
1gb ram
120 hdd
windows xp 32bit

İnternet Tarayıcı: Mozilla/4.0 (compatible; MSIE 7.0; Windows NT 5.1; .NET CLR 2.0.50727)

Borga-x
29-02-2008, 10:56   |  #2  
İlk Maestro
Teşekkür Sayısı: 2
11,767 mesaj

tune up veya style XP programlarını yaptıgı bır degısıklık.Eger ne zaman yukledıgınızı hatırlıyorsanız sıstemı gerı yukleme ile bır oncekı gune taşıyabılırsenız sıstemde sasnkı hıc style XP veya dıger programların kurulmamış halıne donersınız. Ama bır uyarı yapayım bu ıkı prog. yukledıkten sonra başka prog veya sürücü yukledıysenız bunlarında kaldırılacagını bılın. C surucunde ozel bılgılerınız ve dosyalarınızı yedekleyıp bu işlemi yapın. Hatta sıstem gerı yuklemeyı guvenlı modda yapmanızı şiddetle öneririm

Banned
29-02-2008, 11:42   |  #3  
Banlandı
Teşekkür Sayısı: 21
5,777 mesaj

Bilgisayarım-özellikler-gelişmiş-başlangıç ve kurtarma-ayarlar-düzenleyi tıklayp açılan not defterinde sadece tuneup olan satırı silin (diğerlerini silerseniz pc açılmaz).Bilgisayarı yeniden başlatın klasör seçeneklerinden tüm ayarları varsayılana resetleyi tıklayıp kaydeedin. Sorun devam ederse başlat çalıştıra  sfc /scannow komtunu verin bekleyin. Bu komutla bahsettiğiniz programların değiştrdiği dll dosyaları orjinalleriyle değişecektir.

Ayrıca benim gibi windowsun görünüm ayarlarıyla uğraşmayı,  windowsu farklı farklı şekillere sokarak kullanmayı seviyorsanız windowbilinds başta olmak üzere stardoc un tüm programlarını gönül rahatlığı ile kullanabilirsiniz. Bu pragramların hiçbiri sistem dosyalarınızı değiştirmez ve en güvenli tema programlarıdır.

Son Düzenleme: khramn ~ 29 Şubat 2008 13:31